Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mma własnie problem z ta felgma masakra dlatego robiłam rtg zatok i mam te tabsy od laryogloga , tyle z emi spływa do gardła krtani a wnosie sucho i ie moge tego odkrztusic do tego swedzi mnie w uszach jakso pomiedzy uszami a gardlem i jakas gule wgardl eodczuwam co jakis czas larynoglog stwierdził ze to alergiczne moja flegma jest biała gesta, myslicie dziewczyny ze rtg zatok jest miarodajne?? bo na moim niby nie ywszlo zapalenie jedynie tylko te zmiany alergiczne niezytowe i nie wiem gdzies czytalam z elepsze jest tk albo rezonans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od rtg sie juz odchodzi bo nie jest dokłądne robi sie tylko tk zatok.

 

Co do skakania miesni to nie ma na to reguly skacza mi nawet jak czytam gazete w spokoju. Dzisiaj np mi nie skacza to chyba zalezy od dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, co dokladnie pokazalo rtg? masz opis ? ja mialam robione najpierw rtg pozniej tomografie i na tomografii wyszla mi concha bullosa i zgrubienia sluzowek (ale je bylo widac tez na rtg)... stwierdzono po endoskopii nosa ze mam nadreaktywne sluzowki nosa- czyli jako takiej alergii nie mam ale nosek na wszystkie zmiany dym kurz cieple/zimne powietrze reaguje jak nos alergika- czyli flegma mi splywa gardlem, bo sluzowka puchnie i nie ma jak splynac noskiem- dostalam na to sterydy- krople do noska i tabletki od alergii i jakos przeszlo, wraca tylko przy zmianach pogody...

ja na Twoim miejscu zrobilabym wymazy z nosa + gardla- nie odksztuszaj wydzieliny przed badaniem nie myj zebow nie bierz kropli nie pij nic ...

i zrob cytologie noska- bedzie wiadomo czy jest stan zapalny czy to jakby alergiczne.

bierz te tabletki od psychiatry a do laryngologa zadzwon- moze zmieni Ci na inne, albo da wlasnie sterydy w kroplach- a co Ci zapisal ?

co do uszek to juz Ci pisalam, ze to calkiem normalne- czesto jak sie zgrzeje musze umyc uszy bo czuje jak to sie rozpuszcza tam :D mowilam Ci, ze malym dzieciom uszy czysci sie po kapieli bo wtedy woskowina staje sie plynna - nie panikuj :*

 

Krwiozercza_Mysz, napewno wszystko jest dobrze- normalny termin oddania wyniku :* glowka do gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89 mam tak samo jak Ty z tym nosem "nosek na wszystkie zmiany dym kurz cieple/zimne powietrze reaguje jak nos alergika- czyli flegma mi splywa gardlem, bo sluzowka puchnie i nie ma jak splynac noskiem"

Ja zrobiłem RTG zatok i nic wielkiego nie wyszło w jednej przegrodzie małe zmiany i mam powiększone małżowiny nosowe. Laryngolog przepisał mi Clatra - jedna rano, Pecto Drill rano i w południe oraz krople tylko na wieczór Nasonex ale kupiłem zamiennik Nasometin gdyż kropli za 60zł nie będę kupował...

Biorę wszystko 3 dzień dziś masakra nos bardziej zapchany, odksząkuje i spluwam flegmę taką żółtawą ciemną i też białą.

Czy jak Tobie przeszło to te leki od laryngologa nadal bierzesz?

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, tez mialam Clatre :) i mialam avametys a pozniej Nasonex - tylko pecto drilla nie mialam- bo on wlasnie Ci teraz oczyszcza zatoki... - dziala jak acc- ja bralam acc i splywalo splywalo... pozniej w lecie wszystko mi wygrzalo i splywalo jak szalone- mozesz jeszcze brac sinupret... ale przez 2 tygodnie minimum... zeby ladnie wszystko oczyscic...

na efekty musisz poczekac, bo te krople powoli, ale skutecznie dzialaja... ja pozniej juz nie bralam lekow tylko uzaleznilam sie od zwyklego otrivinu ale pozniej jakos sie z tego wyleczylam... uzywalam pozniej tamtum protect- to zel do nosa nawilzajacy i odbudowujacy sluzowke zniszczona przez krople typu otrivin itp...

jak bylam przeziebiona to bralam tylko clatre zeby nosa mi nie zatykalo bo nos zatkany to wieksze prawdopodobienstwo choroby zatok- po to masz wlasnie nasonex zeby sluzowka wrocila do normy :)

zrob sobie wymaz z noska i gardla, bo zolta ciemna wydzielina moze byc bakteryjna... bedzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miała wynik po poludniu. Dostałam info od rejestratorki.( zamęczając ją pytaniami). Bardzo się boje. W sumie w środę będzie wzorcowo 14 dni ale roboczych. Bardzo się derenwuję i martwię... Nie wiem jak ja dzisiaj zasnę.

wiem co czujesz ja myslałam ,że padne na zawał dzien przed obiorem wyników szukałam klinik co lecza czerniaka... maskara jak człowiek potrafi się nakręcić. zobaczysz będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze skakaniem mięsni to i ja mam nawet problem ale niby mowia z eto z braku magnezu potasu nie wiem zawsze myslałam ze to od tego ie wiaząłam z sm np. mnie doszedl kolejny problem ze mi w nocy cos rece dretwieja;/ co prawda spie na nich bo osttanio jakas ina pozycje sobie obrąłma ale chyba nie powinny dretwiec palce nie??;/ kurde juz mnie strach obleciał, jak sie przestałam pocic w nocy tak teraz to;/to pocenie chyba było zwiazane z tym antybiotykiem co go brałam bo juz sie nie spocilam od kad skoczyłam go brac.

Mii89 u mnie własnie tej cytologii noska nie robia wprzychodni musze pomsylec gdzie by to zrobic , ale wymaz zgardła mysle własnie zrobic. Ja rtg miałam bez opisu bo tak sobie zazyczył mój laryngolog zrobiłąmz djecie i posżłma do niego z tym obejrzła i powiedział ze sa zmiany nieżytowe alergiczne widoczne na rtg ale zapalenia zatok nie ma, czyli cos tam alergicznego sie pokazuje jednak Ja dostałam leki od niego Lirra + clemastinum i własnie t ekrople ze sterydem do nosa Fanipos i inhalacje z inhalolou, to te krople wpsikuje sobie , niby jak czytałam ulotki to teleki mozna brac zpsychotropami tylko prócz celamstinum;/ i miałam dzis zadzownci do laryngologa własnie zapytac jaki by tu zamiennik sobie wykupic zeby nie kolidowął z lekami od psychiatry ale zeby tez mi alergie jednak wyleczył, zadzwonie do niego jutro.... Ja moge miec problemz grzybem bo ostatnio u nas w sypiali zaczał mi wyłazic na scianie w kaciku i niby spsikałam go i nie wyłaził ale no moze jakies kurde bakterie roznosił;/

Michalb - ja mam cos podobnego własnie niby w nosie nie zatkane ale tak jak jem i mi sie cos o podniebienie wezmie to jakby mi sie górna szczeka z podniebieniem jakos zaklejała no te znie umiem tego opisac ale dziwne uczucie i pozniej własnie t aflegma spływa;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, a masz u siebie luxmed ? w luxmedzie robia cytologie nosa

ja mam tak przy jedzeniu cieplych posilkow, ze musialam tak brzydko "charknac" - najlepiej to sluchac zalecen lekarza, zrobic wymaz zeby upewnic sie czy sa tam jakies bakterie- tylko tak jak mowilam wymaz musi byc z rana bez uzywania zadnych kropli bez smarkania nosa, bez wypluwania wydzieliny, bez picia i jedzenia zeby byl dobry obraz flory bakteryjnej...

pewnie chodzilo o obrzek malzowin nosowych- w niektorych przypadkach robi sie zabieg prywatnie wyciecia przerostu malzowin ale czesto problem znika po dluzszej kuracji kroplami sterydowymi...

nie bierz narazie tego clemastinum, bierz te krople i zacznij brac leki ... a jak bedziesz mogla zapytaj laryngologa co mozesz brac w zamian... Clemastinum ma dzialanie przeciw objawom alergii takie jak inne tabletki przeciw alergiczne wiec napewno znajdzie sie jakis zamiennik.

 

ja za to jestem teraz 16 dzien na paroksetynie i wczoraj wieczorem w domu zlapala mnie panika az sie polozylam tak mi dziwnie slabo bylo...az sie przerazilam..znow zaczynam sie zastanawiac czy to napewno nerwy czy moze jakis guz mozgu :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia napisz coś więcej o tym skakaniu mięśni jak to nazwałaś, mnie też w nocy drętwieją ręce właśnie palce. I to parę razy czasami w ciągu nocy. Gdzieś czytałam że to od kręgosłupa to skakanie i drętwienie coś z neuronami. Nie wiem. Nie umiem tego tak fachowo wytłumaczyć.

A z tą flegmą to od zatok. Ona ci spływa po tylnej ścianie gardła i masz taki posmak ropy w ustach. Musisz leczyć zatoki. Jest taki lek jak sinupret on jest właśnie na rozpuszczanie flegmy w zatokach na mnie działa doskonale. Ale jeżeli chodzi o zatoki to trzeba je wyleczyć. Inhalacje z rumianku i amolu też pomagają. Płukanie nosa solą fizjologiczną to też świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też borykam się z tą flegmą, już mnie naprawde to denerwuje, wiecie już chyba kończą mi się siły, nie mam siły myśleć o tym wszystkim, o tych badaniach, wynikach itp, ja chcę znowu byc tą dziewczyną co kiedyś :(, pocieszcie mnie jakos, mam gorszy czas, moze dlatego że w czwartek dermatolog ;/, jeszcze chyba mam 3 wezły na szyi :(, już sama nie wiem od czego one są, i nie wiem co już myśleć o tej tarczycy, czy to naprawde tylko niedoczynność? lekarka tak mówiła, chyba by powiedziała mi jakby to było coś gorszego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, a acc probowalas 600 mg raz dziennie ? rozpuszcza sie w polowie szklanki wody i pije codziennie przez tydzien... sinupret dziala ale po paru tygodniach regularnego brania a bierze sie go 3 razy dziennie i trzeba bardzo tego pilnowac...

dobrym sposobem jest kupienie lampy na podczerwien jesli oczywiscie nie ma sie ropnego kataru...

palaczom tez splywa taka flegma niezaleznie od stanu zatok...

mi caly czas splywa jak sie robi cieplej... mam nadwrazliwy nos zatyka sie i odrazu lawina...

teraz akurat jestem przeziebiona to mam katar... masakra z tymi zatokami ... ciezko je doprowadzic do ladu a jak sie to zrobi to lubia o sobie przypominac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, acc piłam może raz, a ten sinupret niby brałam, ale nie pilnowałam tak bardzo regularności brania tego, moze spróbuję ten acc pić przez tydzień, jeszcze ja ciągle chodzę zapłakana to gorzej mi się leje :(, boję się teraz o tą tarczycę, już sama nie wiem skąd te węzły mam na tej szyi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, sinupret to lek ziolowy i jest jednym z najbardziej przebadanych tego typu lekow- na Polskim rynku jest juz 15 lat, a jeszcze dluzej w Niemczech i ma udokumentowana skutecznosc- tylko aby widziec efekty trzeba naprawde systematycznosci...tez go kiedys bralam np raz dziennie albo dwa bo zapominalam... troche uporczywe to dawkowanie ma... i troche jest drogi... sinulan jest niby tanszym odpowiednikiem, ale nie ma wszyztkich skladnikow, ktore sa w sinuprecie...

a z koleji ACC to acetylocysteina- substancja ktora pomaga rozrzedzac wydzieline i ulatwia odksztuszanie- jednak tak samo rozrzedza ja w zatokach jak w oskrzelach... - tylko trzeba byc przygotowanym, ze po piciu sinupretu czy acc ilosc wydzieliny sie zwiekszy bo bedzie ona rozrzedzona...

Aurelitko moze pobierz regularnie np nastaw sobie alarmy w tel. zeby pamietac o tabletkach i pobierz je z 3 tygodnie .

a czujesz ze cos tam Ci zalega ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, cały czas jak przełykam, to połykam tą flegmę, jak wstane rano to jakby jest jej mniej, ale jak już idę zrobić sobie herbatę i ją piję to wtedy się zwiększa jej ilość, po zjedzeniu czegoś szcególnie słodkiego też mam wrażenie że jest jej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×