Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

cyranka, Wzięłam sertre 50,po wenli od razu(lekarka jednak kazała odstawić wenle zmniejszając dawkę W. przez 2 tyg i potem dopiero miałam wejść na sertre,nie posluchalam jej jednak ;) ,bo nie chciało mi się tyle czekać ze zmiana)Wzięłam sertre ,ale zaczęło mi brakować wenli ,wiec wzięłam 50 sertry i potem musiałam wziąć jeszcze 150 wenli.Przez 2-3 dni brałam sertre +75 wenli ,a potem juz sama sertre.1-2 dni czułam się gorzej,zawroty głowy,brain zapsy ,oslabienie,ale tragedii nie bylo.

Tylko,ze ja juz dlugo biorę leki i nie mam juz takich obj.odstawiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, Na efekty jeśli chodzi o błonnik trzeba poczekać kilka dni.Zwlaszcza ten w tabl .sie dłużej wkreca.Na mnie osobiście ten w tabsach nie działał.

Kupiłam sobie Colosan czy jakoś tak, działa tak samo Colon, a jest tańszy. No mam nadzieję, że po regularnym zażywaniu zadziała. Najbardziej mnie denerwuje, że trzeba to pić, a później jeszcze popić dodatkowo. Generalnie nie wiem jak bardzo musiałabym się zmęczyć, żeby na raz wypić 1,5 szklanki napoju, więc wmuszam w siebie to picie :? W każdym razie pani w aptece na stwierdzenie, że szukam czegoś na zaparcia po antydepresantach od razu poradziła mi ten Colosan ze stwierdzeniem, że wie o co chodzi ;) , może sama zażywa antydepy, więc wie jakie to wk/rwiające.

 

A na mnie dawka 75mg na razie działa dobrze, nie zamierzam zwiększać póki co. I oby tak zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, tak ale w stosunku do serotoniny jest o wiele mocniejsza i nie mozesz zastosować takiej dawki która podniesie tak noradrenaline jak wenlafaksyna, bo prawdopodobnie uświadczysz zespołu serotoninowego. Według tej tabelki to sertralina jest mocniejsza w stosunku do SERT ponad 500 razy. Ale w innym zestawieniu zaś widziałem że wpływ sertraliny na SERT jest od 0.3-0.8. A pozatym nie ma tu podanej dawki czy to na miligram jest czy na np. najmniejszą dawkę terapeutyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serta wychodzi calkiem ciekawie w wychwycie dopy duzoooo lepeij niznaenla tylko ze tez silny wychwyt serty i nie czuc tego jak by to zrobic zeby poczuc ta dopamine moze serta i wenla dzisiaj wzialem.450 wenli bez szalu moze mniejsze zmeczenie i tyle zobaczymy czy zasne jak nie to klon i good night

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, jak chcesz dope podbić to selegiline do 10mg bo powyżej już zaczyna działać na inhibicje mao-a czyli serotoniny i innych katecholamin. Ale ja biorę te 5mg sele i jakiegoś szału nie ma teraz jak przeszedłem na sertre to mam wrażenie że mi brakuje tak na prawdę noradrenaliny. Chodź te 5mg sele działa dość pobudzająco. Ja też na tej wenli zaczynałem mieć problem ze spaniem za dużo kortyzolu w systemie było:P Czemuś tak się na tą dopaminę uparł? Podobno początkowe manie i hipomanie po wenli to jest właśnie większy poziom dopaminy i noradrenaliny który znika po downregulacji receptorów. Ja się teraz zastanawiam sam czy nie dorzucić 150 wenli do tego 250mg sertry ale to już będzie za dużo :o Może reboxetyna albo bupropion ale to gówno drogie jest. Selegilina fajnie działa bo nie powoduję wyrzutu dopaminy przez co nie zużywa jej w systemie, a zmniejsza jej degradacje poprzez oksydaze monoaminową. Ale zbyt duży jej poziom może wywoływać psychozy i takie różne dziwne schizy jak urojenia itp. Zastanawia mnie jaki dokładnie mechanizm tym steruję, czy to sensytyzacja czy desensytyzacja receptorów za to odpowiada, ale chyba sensytyzacja bo odbierasz wtedy bodźce tak jakby "nazbyt" i np. myśli stają się głosami, spojrzenia prześladowaniami a noce bezsennymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparlem sie na dopamine coraz wiecej badan wskazuje ze wlasnie tego neuroprzekaznika brakuje fobikom czyli takiemu mnie po drugie czytalem ze prawie kazdy kto walil amfe ma zryty system nagrody ;/;/ niestety nie ma sie czym chwalic ale walilem i slyszalem ze leki na dopamine tez sa w tym pomocne zwlaszcze te zwiekszajace dope w korze przed czolowej sorry za wszelkie bledy ale najczesciej pisze z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparlem sie na dopamine coraz wiecej badan wskazuje ze wlasnie tego neuroprzekaznika brakuje fobikom czyli takiemu mnie po drugie czytalem ze prawie kazdy kto walil amfe ma zryty system nagrody ;/;/ niestety nie ma sie czym chwalic ale walilem i slyszalem ze leki na dopamine tez sa w tym pomocne zwlaszcze te zwiekszajace dope w korze przed czolowej sorry za wszelkie bledy ale najczesciej pisze z telefonu

 

A wie ktoś na jakie receptory działa alkohol? Bo na fobie działa świetnie i od kopa :D

 

Dark Knight brałeś na fobię np. well? On wszak na dopaminę ma działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metylofenidat mimo powszechnej opinii, ze to "czysta" dopamina, jest mocno noradrenalinowy. Poza tym leki blokujące DAT nie są ideałem jeśli chodzi o zwiększanie dopaminy - nie w każdym regionie DAT jest w obfitości, poza tym, jeśli ktoś ma "problem" z uwalnianiem dopaminy to bloker DAT nie będzie skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dosyc istotnym elementem choroby jest nerwica, dlatego tak juz dlugo sie lecze. Miałem zawsze problem z dopasowaniem leku. Wenla w dawce 225 zdecydowanie mi za bardzo po nerwach daje. Teraz zszedlem na 185,5. Troche spokojniej jest ale na jezdzie, bo na prawko zdaje napinam sie jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na korek w dupie na nastepnej wizycie bede musial.zmienic wenle na cos.innego nie mam pojecia na co.jeszcze troche czasu na zastanowienie sie mam moze jakos do tego czasu pokonam te zaparcia w.co niestety watpie zmienilem nawyki zywieniowe nic nie pomoglo pije duzo plynos pieczywo pelno ziarniste mniejsze porcje niz zwykle a waga i mupa w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, Z tego co przeczytałem to norsertralina (desmetylosertralina)- znaczenie kliniczne niezbyt duże a deswenlafaksyna- wywiera działanie p/depresyjne, jest silnym SNRI jak wenlafaksyna; inne

Deswenlafaksyna jest czynnym metabolitem wenlafaksyny, masz ją zapewne w organizmie jeśli przyjmujesz wenlę. I kiedyś ktoś wpadł na pomysł, że po co brać wenlę skoro można brać deswenlę i tak powstał kolejny lek. W sumie nie natknęłam się nigdy na żadne kliniczne porównanie skuteczności jednego i drugiego leku, może ktoś coś czytał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest coś co można brać do wenlafaksyny, żeby erekcja była jak u samca alfa? ;-) Nie przez cały dzień, ale np. jak się idzię na imprezę, czy generalnie w miejsce gdzie jest dużo kobiet. Nie oszukujmy się, to jest aspekty który paradoksalnie wpływa na depresyjność. Świadomość niemożności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×