Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ewgf, Jesli chodzi o wenle to bralem w efectinie jakis czas, w orivenie i velafaxie, fluoksetyne biore Egis.

Moze to przypadek, ale jezeli bralem w kapsule i mialem zaparcia a po wyciagnieciu prochu czy tabletki zaparc nie bylo, wiec cos jest na rzeczy.

Fluo ma dlugi okres póltrwania to sie zgadza, ale to nie zmienia faktu, ze kapsule polykasz codziennie i zoladek codziennie musi ja trawic.

Z drugiej zas strony skutki uboczne po pewnym czasie mijaja, w tym zaparcia, mam juz metlik w glowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy ktoś z Was przy zażywaniu wenli cierpi na przewlekłe zaparcia? Dla mnie to jest jakaś masakra. Już drugi raz w ciągu ostatniego tygodnia musiałam zjeść duclobis, bo inaczej nie da rady. Ale przecież nie mogę tego wiecznie żreć!!! Macie jakieś sprawdzone sposoby na tą przypadłość? Kupiłam w aptece jakiś błonnik w proszku, ale to jest tak obrzydliwe, że nie da się tego jeść ani pić z niczym.

 

Błonnik,moze opóźniać wchłanianie leków.Najlepiej błonnik brać,godzinę przed lekami,albo 2h po ich zażyciu.A to jest dość upierdliwe,a wole nie ryzykować ,zeby leki nie działały czy coś podobnego.

Z drugiej strony zaparcia po lekach to masakra i trzeba sobie przecież jakos poradzić i co tu wybrać :(

Brałam Colon C,jest właściwie bez smaku na zaparcia super,ale jest dość drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, przy fluoksetynie to na pewno nie ma wpływu. Bardziej już bym wierzył w taki efekt przy wenli. Myślę że może ci po prostu przechodzą te uboki już ile czasu bierzesz te fluo? Fluo to był mój pierwszy SSRI miło go wspominam, brałem 60 mg a potem 40mg+150wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem problemy z zaparciami tylko na wenli i teraz mialem na fluoksetynie, zaczalem wysypywac proszek z kapsulki i jem go bez kapsuly, zaparcia poszly sobie w sina dal. :mrgreen:

A to można tak?

mozna ja same kulki łykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, mnie fluo postawilo na nogi juz po 2 tygodniach, a taki pelny efekt to moze po 2 miechac , ale to tylko dlatego ze ciagle zwiekszalem dawke. Ja myślę że 60 to juz jest dużo, jak bralem 80 to mnie w n ocy potrzepalo i dostalem takiego ataku dziwnego ciepla i bicia serca. Sie wystraszylem ze to zespol serotoninowy itp. i zmniejszylem do 60 :) Fluo daje rade ale u mnie powoduje zbyt niestabilny nastroj, suicidial ideation and hypomania. Ale wtedy mialem 23 lata to taki wiek ze wiesz jeszcze bije do łepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że jabłek będziesz jeść ze 2-3 dziennie i trawienie ustawione ;d Ale pod tym względem jest the best siemie lniane i to jako normalne pożywienie, pełnowartosciowe i smaczne. Ewentualnie babka płesznik ale to jednorazowo uzywac mozna bo się organizm przyzwyczaja i potem jest jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jabłko popić mlekiem albo kefirem ;). Pamiętam, że zawsze przy zaparciach pomagał mi regulax, środek bezpieczny, bo roslinny (sprasowane jabłka, gruszki, śliwki i coś jeszcze). Ostatnimi dniami też nie odwiedzałam wc, a to dziwne, bo kiedyś mialam sraczkę przed każdym wyjsciem z domu ;). Może wenlafaksyna jednak dziala i zaczęla od wyciszenia moich lęków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wenli jestem miesiac i cos czuc. Bardzo niestabilnie dziala, tzn jednego dnia jest oki, drugiego do dupy. Nie wiem czy to placebo, czy pogoda tak na mnie wplywa, lekow narazie zabardzo nie wyciszylo. Laduje do tego ekstrakt z kukurmy aby podniesc serotonine. Zaparcia mam, bol glowy od czasu do czasu. Ja tez na poczatku schudlem, ale teraz apetyt wrocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłam przerwy.

 

I wszystko poszlo gładko? Trochę się boję takiej zmiany :( Spodziewam się, że lekarz bedzie mi chciał zmienić lek, bo wenlafaksyna nie daje cienia poprawy po 5 tyg.brania dawki 0,75. W razie takiej ewentualnosci - jaki lek wybrać tym razem? Co zasugerować lekarzowi? sertralinę, paroksetynę? A może zapytać o zwiększenie dawki do 150mg wenli? Mam mętlik w głowie. A z drugiej strony dostałam też na forum poradę, żeby czekac nawet 3 miesiące (chyba szaraczek o tym pisał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłam przerwy.

 

I wszystko poszlo gładko? Trochę się boję takiej zmiany :( Spodziewam się, że lekarz bedzie mi chciał zmienić lek, bo wenlafaksyna nie daje cienia poprawy po 5 tyg.brania dawki 0,75. W razie takiej ewentualnosci - jaki lek wybrać tym razem? Co zasugerować lekarzowi? sertralinę, paroksetynę? A może zapytać o zwiększenie dawki do 150mg wenli? Mam mętlik w głowie. A z drugiej strony dostałam też na forum poradę, żeby czekac nawet 3 miesiące (chyba szaraczek o tym pisał)

 

Ja by poczekal jeszcze tydzien do dwóch na tej dawce i potem zwiekszyl na 150mg, 5 tygodni to wcale nie jest dlugo, te leki czesto zaczynaja dzialac po 6 tygodniach, poczekaj jeszcze troche i potem zwieksz, jesli nie bedzie poprawy po miesiacu na zwiekszonej dawce to raczej nie ma co czekac! Odczuwasz jakies skutki uboczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja by poczekal jeszcze tydzien do dwóch na tej dawce i potem zwiekszyl na 150mg, 5 tygodni to wcale nie jest dlugo, te leki czesto zaczynaja dzialac po 6 tygodniach, poczekaj jeszcze troche i potem zwieksz, jesli nie bedzie poprawy po miesiacu na zwiekszonej dawce to raczej nie ma co czekac! Odczuwasz jakies skutki uboczne??

 

przez dwa tygodnie miałam uporczywe bóle glowy, teraz był tydzien przerwy i dzisiaj znowu mnie złapało (pół dnia przespałam po benzo, żeby nie przejmować się bólem). Ale i tak ten bol łagodnieje, zresztą gdyby lek pomógł na moje nerwicowe objawy to bylabym w stanie tę ciężką głowę jakoś znosić. Innych uboków brak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyranka, dokladnie poczekaj zwieksz dawke min do 150 75 to nie dawka czasami jak slucham tych lekarzy to srac mi sie chce choc jak do tej pory prawie wszyscy byli zgodni ze przy ZOK trzeba wiekszyc dawek wiec przepisywac te wieksze dawki a nie tylko teoria trzeba poszukac jakiegos dobrego psychiatry bo ten to jakis taki nie do konca

 

-- 26 kwi 2015, 21:43 --

 

A dzisiaj poszedl kefir z suszonymi sliwkami zobaczymy co z tego bedzie czy cos ruszy jesli nie wracam do serty ktora moze juz nie zadzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×