Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać o osobowości Neurotycznej ....

 

"Chwasty " Jana Pawła Krasnodębskiego...

jeśli zaś ma ktoś ochotę zgłębić umysł osoby uzależnionej od komputera " Diament" -> najlepsza książka autora...

a do moich ulubionych godnych polecenia należą :

-"Koniobójca" ( polityka )

- "Odwyk "

- "Taniec Bordeline "

-"Pisarz i Karawany "

 

 

http://lubimyczytac.pl/autor/15248/jan-pawel-krasnodebski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze odnośnie osobowości neurotycznej: "Neurotyczna osobowość naszych czasów" K. Horney. Jest dostępna w pdf

"Różnica między miłością a neurotyczną potrzebą miłości polega na tym, że w miłości sama potrzeba kochania jest najważniejsza, natomiast u neurotyka dominującym uczuciem jest potrzeba bezpieczeństwa, które chce znaleźć w miłości…"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, magnolia, chyba serio tak jest.... z tym bezpieczeństwem .

Przyjaźniłam się z tym pisarzem, i trochę pomogłam przy tworzeniu "Chwastów" .

Jest tam masa z mojego życia prywatnego, od w całości zerżniętych listów które pisałam.. po wiele szczegółów z mojego życiorysu.

Ogólnie główną bohaterkę w zamiarze pisarza, wąskie grono utożsamiałoby ze mną . Bo tak mniej więcej bym rozegrała to życie Aliny.

Sam tytuł jest powiązany z moim nazwiskiem. A dedykacja zdradza moje imię .

Byłam dumna że ktoś napisał dla mnie i jednocześnie o mnie książkę....

Ale gdy zobaczyłam pierwszą recenzję i głównej bohaterce przypięto łatkę " osobowości neurotycznej " ... trochę się przejęłam.

Wiem że nie jestem przecież główną bohaterką.... ale 70% jej , to ja. hehehhe Ale to taki spory off top.

 

Jeszcze mogę z czystym sumieniem polecić książkę Miszczuk " Druga Szansa" Dziś ją skończyłam, jest świetna i robi wrażenie, jest napisana lekkim językiem , dość ubogim nawet, ale fabuła jest w miarę ciężka, więc to się spójnie niweluje, akcja toczy się w psychiatryku ... zakończenie jest bardzo zaskakujące. ;)

Polecam książkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Męczę się z Guliwerem. Nie dlatego, że nudny, czy pisany jakimś wyjątkowo ciężkim językiem, ale dlatego, że co chwilę sprawdzam jakieś słówka. :lol: Akcja z sikaniem na apartamenty królowej Liliputów była obrzydliwa. zygi.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie.

 

W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta ta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon od jej znajomej z wakacji dostarcza pierwszych wskazówek dla śledztwa… Jednocześnie we Frankfurcie toczy się inna historia. Leonę, zadowoloną z życia redaktorką w wydawnictwie, ukochany mąż porzuca dla innej kobiety. To prawdziwy cios dla kobiety, która dopiero co była świadkiem samobójstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam książki Dan Brown, obecnie czytam Inferno, mają fajne fabuły i są świetnie napisane. Jak ktoś lubi takie przygodny z lekkim alienizmem i tajemnicami, to polecam. Dan Brown napisał m.in. Angels and Demons i The Da Vinci Code.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie.To 1 książka tego autora którą mam okazję czytać i zobaczę czy z tym panem się zaprzyjażnie na dłużej.

 

Kilkoro Szwedów spędza wspólnie czas podczas dwutygodniowego urlopu w Finistère w Bretanii na początku XXI stulecia – dwie pary, dwóch singli – w sumie sześcioro świeżo poznanych przyjaciół. Zażywają kąpieli, rozkoszują francuskim jedzeniem, organizują wycieczki i flirtują, nie zważając na zobowiązania małżeńskie. Na pamiątkę zostaje kilka fotografii, może jakieś zdjęcie grupowe, jakaś akwarelka i anonimowy pamiętnik opisujący ich eskapady.

Pięć lat później ktoś zaczyna ich zabijać, jedno po drugim, informując wcześniej listownie o swoich planach inspektora kryminalnego Gunnara Barbarotti w Kymlinge. Sprawa odbija się szerokim echem w mediach, które rozpętują nagonkę na policję. Morderca ciągle zwodzi śledczych, a jego działanie jest coraz bardziej niezrozumiałe i pełne zagadek. Pozornie jego ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego. Dlaczego seryjny morderca wybiera właśnie ich? Dlaczego seryjny morderca za każdym razem stosuje inną metodę zabijania?

 

CA%C5%81KIEM_INNA_HISTORIA_xht_260_small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×