Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

nedo0000, moim zdaniem 40 mg na poczatek to za duzo, zacznij od 20 mg i zobaczysz- czasem mniejsze dawki maja takie samo dzialanie, a mniej efektow ubocznych... nie wiem skad to przekonanie, ze wieksze dawki= super szybki efekt...kazdy lek potrzebuje czasu na rozkrecenie sie, nie ma co w siebie pchac kosmicznej dawki na sile...

No ale jak wiadomo ocd leczy sie wysokimi dawkami ssri ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Leki zrobią ostry rozpierdol kobiecie w ciąży, sądzę że nawet dla ludzi dorosłych też mają zły wpływ na organizm, i przy braniu długim rozpierdala człowiekowi mózg jeszcze bardzie i sądzę, że jest to już nieodwracalne.

 

Paroksetyna nie jest dobra w ciąży, żaden lek nie jest dobry, nawet regularne branie aspiryny. Jednak są leki z mniejszym zagrożeniem wystąpienia wad u dzieci. Co do tego, że przy długim braniu rozpie... się człowiekowi mózg to też takie generalizowanie. Tak samo, jak wieloletnia nie leczona depra, bądź nerwica też rozpie... mózg, może nawet gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, teraz biore 10 mg, przez tydzien bralam 5 mg a teraz od 3 czy 4 dni biore 10mg i troche leki sie nasilily

Mili89, nie ma podstaw do obaw . To ,że tak sie dzieje jak to opisujesz to wyrażny znak ,że lek wziął się za leczenie u Ciebie wadliwych mechamizmów odpowiedzialnych za lęk . U mnie na początku wchodzenia z lekiem to było bardzo silne nasilenie sie natręctw . Trwało to jakis czas dłuższy ,aż w koncu natręctwa zniknęły bezpowrotnie ( szczególnie te natręctwa , które najbardziej mi dokuczały ) . Pamiętaj teraz , bys nie dała sie nabrać na zwiększenie dawki( bo lęki sie znowu pojawiły ) . Tutaj to nie jest tak " im więcej tym lepiej " ,bo gdybys teraz zwiększyła dawkę leku to lęków byłoby jeszcze więcej i bardziej bolesnych ( głębszych ) . Pozwól sobie na co najmniej 3 miesięczny "romans" Z Paro , ale na dawce nie większej niż 10mg. Zobaczysz ,że to starczy . Twierdzę tak , ponieważ bardzo dobrze zareagowałas na lek przy jego dawce 5mg .

Brałem ten lek około 4 lat dzień w dzień i w przeróżnych dawkach i znam go jak nie jeden ( nieskromnie mówiąć ) na Tym Forum . Obecnie jadę na dawce 5mg z tym lekiem ( schodze z Niego ) .Na takiej samej dawce zaczynałem z tym lekiem , to prawie tak samo jak wchodzenie na górę - na Górze znajduje się Skarb zwany Zdrowiem - na tej Górze trza nabrać sił i zdrowia , a potem trzeba zejść z tej Góry , ale juz w lepszej formie .

Aktualnie wchodze na Górę zwaną Brintellixem . Juz sama cena tego leku sugeruje ,że na szczycie znajdę dużo "kosztowności " :mrgreen: .

Pozdrawiam.

Mam dziś humor nie lada ;)

Powodzenia .

W razie co pytaj ;)

 

-- 24 kwi 2015, 13:11 --

 

Leki zrobią ostry rozpierdol kobiecie w ciąży, sądzę że nawet dla ludzi dorosłych też mają zły wpływ na organizm, i przy braniu długim rozpierdala człowiekowi mózg jeszcze bardzie i sądzę, że jest to już nieodwracalne.

 

______

Ja znowu to bardziej bym się u siebie obawiał stanu i jakości wytrutych , skołowanych , spier-dolonych przez lata wszelka chemią " leczniczo -psychotropiczą " swoich plemników .

Patryk Ty też o tym pomyśl ;) , a żonę ( do rodzenia swego Potomstwa ) znajdż normalną ( nie psychiczną ) i taką co nie zasuwa na śniadanie Paroksetyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nedo0000, wygralam jak juz ;)

 

Kalebx3, dziekuje za odpowiedz!

mam brac 10 mg przez nastepny miesiac i po miesiacu mam wizyte u lekarza kontrolna...

dzisiaj wzielam cloranxen 5 mg i smigalam po sklepach tych mniejszych normalnie, wczoraj bez benzo ucieklam ze sklepu jak w amoku jakims :/

nie zamierzam zwiekszac dawki, bo wiem ze te 10mg moze mi wystarczyc...

pamietam jak po 4 miesiacach sertraliny 50mg poprosilam lekarza o zwiekszenie dawki a on proponowal zmiane leku a ja twardo ze chce 100mg i po tych 100 mg mialam takie jazdy ze jak zmienilam sertre na paro to dopiero zaczelam odpoczywac od tego co sie dzialo... :zonk:

 

a ktoro benzo polecasz doraznie (raz-dwa w miesiacu) na stresujace sytuacje ?

ja mam cloranxen 5 mg ale troche dlugo u mnie trwa zanim czuje jego dzialanie...

 

a ile czasu moze trwac takie nasilenie lekow ? przepraszam, ze pisze bez polskich znakow, ale mam angielska klawiature...

kurcze, to ja jestem tez psychiczna ... :roll: dobrze, ze dziecko juz urodzilam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o pomoc i wszelkie odpowiedzi... Jestem studentem i chłopakiem.

Zażywam 10 mg paroksetyny juz ponad 2 lata, zakochalem sie w dziewczynie jakis miesiąc temu... bylem dla niej w stanie zrobic wszystko, ona tez dla mnie, zakochalismy sie w sobie... przeszlo mi to uczucie po niespełna 3 tygodniach... co za przeklęty lek!? Dlaczego to przeszlo... Chodzi o dopaminę. Jak można to odblokowac i jakie macie sposoby na zwiększenie libido? Proszę o odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o pomoc i wszelkie odpowiedzi... Jestem studentem i chłopakiem.

Zażywam 10 mg paroksetyny juz ponad 2 lata, zakochalem sie w dziewczynie jakis miesiąc temu... bylem dla niej w stanie zrobic wszystko, ona tez dla mnie, zakochalismy sie w sobie... przeszlo mi to uczucie po niespełna 3 tygodniach... co za przeklęty lek!? Dlaczego to przeszlo... Chodzi o dopaminę. Jak można to odblokowac i jakie macie sposoby na zwiększenie libido? Proszę o odpowiedz pozdrawiam

 

A ładna chociaż? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotlet123, nie przesadzajmy, nie można zwalać wszystkiego na paroksetynę, w dodatku branej w tak małej dawce. Młody jesteś, zakochałeś się mocno, odkochałeś szybko. Bo to jedna taka historia? Branie dodatkowych leków, żeby się znów zakochać jest załamujące. Ten świat naprawdę już zwariował. :bezradny: Na libido możesz sobie dodać Wellbutrin, Trittico, ale co to ma do zakochania, to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, będę chyba przeprowadzał się z sertraliny na paro. Mam w sobie sporo wewnętrznego napięcia i agresora. Nie liczę na cud, kiedyś jadłem ten lek przez 7 lat i z tego co pamiętam wtedy też miałem sporo napięcia mimo brania tego leku. Ale nie było tak źle jak jest obecnie więc liczę choćby na poprawę

 

-- 24 kwi 2015, 22:59 --

 

lunatic, a ile tego paro wcinasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoro benzo polecasz doraznie (raz-dwa w miesiacu) na stresujace sytuacje ?

ja mam cloranxen 5 mg ale troche dlugo u mnie trwa zanim czuje jego dzialanie...

 

a ile czasu moze trwac takie nasilenie lekow ? przepraszam, ze pisze bez polskich znakow, ale mam angielska klawiature...

kurcze, to ja jestem tez psychiczna ... dobrze, ze dziecko juz urodzilam

Mili89, z czystym sumieniem poleciłbym Ci z benzo Signopam ( Tomazepam ) , bezpieczne , szybkodziałające , lekko półśrednie benzo z szybkim zapłonem i udowodnioną naukowo skutecznością ;)

Nasilenie leków może trwać góra do 3 miesięcy z tendencją spadkową .

Powodzenia . ;)

 

-

 

-- 25 kwi 2015, 13:19 --

 

Kalebx3 dzieki, bede czekał pozdrawiam dobrego wieczoru :)

 

Nie zwalam na paroksetynę, kiedys tak nie miałem>

moja waga to niecałe 57 kg, mam 23 lata - więc ten lek działa na mnie nawet w takiej dawce mocno, więc i skutki uboczne takowe są.

 

 

 

-Dzięki .

Kotlet , wierzę Ci . Paro po 2 latach wciągania nawet w dawce 10 mg to potężny kastrator - likwidator libido .Poza tym w Twoim wieku to powinien stać Bolec na okrągło przy najmniejszej podniecie ;) .

Na PW więcej Ci napiszę .

Nara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o pomoc i wszelkie odpowiedzi... Jestem studentem i chłopakiem.

Zażywam 10 mg paroksetyny juz ponad 2 lata, zakochalem sie w dziewczynie jakis miesiąc temu... bylem dla niej w stanie zrobic wszystko, ona tez dla mnie, zakochalismy sie w sobie... przeszlo mi to uczucie po niespełna 3 tygodniach... co za przeklęty lek!? Dlaczego to przeszlo... Chodzi o dopaminę. Jak można to odblokowac i jakie macie sposoby na zwiększenie libido? Proszę o odpowiedz pozdrawiam

 

Co ty wymysliles, sadzisz ze przez prochy sie odkochalas, no co ty!

po prostu minelo zauroczenie, podkreslam zauroczenie, nie zakochanie to co innego, zauroczenie trwa krótko, stan zakochania trwa ze 2 lata, u wiekszych szciesciarzy troche dluzej, ale zgadzam sie ze paro to kastrator libida chyba najwiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

ów student i chłopak Kotlet123 ma- wydaje mi sie -głębszy problem niż samo uczucie braku zakochania . Wspomina coś potem o niskim ( wnioskuję ) libido . Tak więc może jest jeszcze cos czego nie wymienił , a co dawało w Jego Związku wieksze parcie i ciśnienie . Teraz jaj nie rozrywa i jest problem,,, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, dziekuje - sprobuje :)

a w Twojej ocenie Cloranxen dawka 5 mg moze byc nieskuteczna ? bo czasem mimo wziecia tabletki i tak mam atak ...

i jeszcze jedno pytanie- czy moge z paro brac antybiotyk Metronidazol ? dentysta mi zapisal na zeba madrosci, ale wtedy bralam jeszcze Sertraline i nie wiem czy moge go zaczac brac ?

przepraszam, ze tak duzo pytan- dopiero sie oswajam z tym wszystkim;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w Twojej ocenie Cloranxen dawka 5 mg moze byc nieskuteczna ?

Cloranxen to bardzo słabe , wręcz "dziecinne" benzo , poza tym Twoja dawka nie oszałamia .

Swego czasu brałem Cloranxen , ale oceniam je na minus w zwalczaniu lęków . I jęsli nie daje sobie rady z Twoimi lekami powinnas je jak najszybciej odstawić i wziążć coś "porządniejszego ".

Jeśli nie jestes uczulona na sam metronizadol możesz śmiało go brac do paro .

przepraszam, ze tak duzo pytan- dopiero sie oswajam z tym wszystkim;)

 

 

- jakie tam dużo .

Nie wiesz , pytasz .

Wiesz -odpowiadzasz

uczysz się ,,, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, metronidazol bralam juz pare razy i bylo ok... uczulenie mam straszne tylko na penicyline i jej pochodne... wiec powinno byc ok ;)

zastanawialam sie, bo wiem, ze nie moglam z Sertralina brac antybiotyku na zatoki ...

 

No to z tym Cloranxenem mnie pocieszyles, bo myslalam, ze skoro lykam benzo (oczywiscie biore je max 2 razy w miesiacu przy jakims wyjsciu) to atak nie powinien miec miejsca a zdarzyl mi sie 2 razy mimo wziecia tabletki... wogole zauwazylam ,ze Cloranxen u mnie zaczyna dzialac po ponad godzinie od podania, a wiekszosc osob pisze, ze dziala odrazu... :roll:

sprobuje poprosic lekarza o ten lek, o ktorym piszesz... bo czasem poprostu lepiej miec swiadomosc, ze mozna sie czyms podratowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś ciekawi wątek - SSRI a miłość to polecam poczytać artykuły dr. Helen Fisher.

 

Ps. Mija 9 tydzień bez leków - żyję, mam się dobrze, ruszałem się i wychodziłem na zewnątrz w ostatnich 2 tygodniach więcej niż w ciągu ostatnich paru lat na lekach :shock: Śpię dobrze, wraca momentami moje dawne poczucie humoru, czytam, oglądam. Depresja nadal obecna ale przynajmniej się ruszam, wychodzę na zewnątrz, spotykam z ludźmi - na lekach ni chu. Będę się modlić do Boga by nigdy nie wrócił mi tak zły stan bym musiał wrócić do leków z grupy SSRI - zrobię wszystko by radzić sobie bez nich, lub zastosuję leki z innych grup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś ciekawi wątek - SSRI a miłość to polecam poczytać artykuły dr. Helen Fisher.

nie zdziwiłbym się jakby było tam mówione o tym że w pewnym stopniu zabijają miłosć

Psychopharm,

to jak sie w tym momencie objawia ta depresja, skoro piszesz ze w ostatnich 2 tygodniach wychodziłeś więcej niz w ciągu ostatnich lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×