Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na 50 mg Sertraliny.Zastanawiam sie czy zwiększyć do 100 mg sertraline ? Czy zmienić na paroksetyne ? Czy na paroksetynie skutki uboczne są dużo większe niż na sertralinie ? Czy na dawce 100 mg sertraliny moge zachowywać sie dziwnie :D,czy mam takie wkręty XD? Bo to juz troche wieksza dawka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,pracuje od nie dawna w uk i leki mi sie koncza,lekarz w Polsce moze mi wypisac recepty ale nie wiem czy oni tu je respektuja,czy nie bedzie problemu?

 

-- 21 kwi 2015, 16:32 --

 

Dzwoniłem do lekarza i mowił że recepty są respektowane,ale płatne oczywiście 100%.

Orientuje się może ktoś jakie ceny są tutaj w Anglii lekarstw?

Może bardziej by się opłacało kupić w Polsce i wysłać paczką do uk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokon20, idz do rodzinnego lekarza tutaj powiedz, ze bierzesz ten i ten lek- pokaz opakowanie- napisza Ci recepte i za kazda recepte placi sie chyba 8 funtow... ja mam taka biala karte (jesli bedziesz miec working tax ) to tez ja dostaniesz- wtedy leki sa za darmo, recept z pl nikt tu moich nie honorowal jak chcesz cos wiedziec to smialo pytaj, ja w uk od 6 lat jestem

 

-- 21 kwi 2015, 21:36 --

 

Ewgf, to jest za tabletke tutaj napisane (per unit) ale takich lekow bez recepty sie nie dostanie, a w Anglii jest cos takiego, ze za kazdy lek przepisany na recepcie placi sie tyle samo (w zaleznosci od ilosci lekarstw)

a jesli ma sie zasilek do zarobkow tzw working tax dostaje sie biala karte- i wtedy wszystkie leki ktore lekarz Ci przepisze masz ZA DARMO !!

dodam, ze ludzie po 60 roku zycia tez maja w Anglii darmowe leki te ktore lekarz im przepisze...

bardzo bym chciala zeby kiedys bylo tak w Polsce- serce mi sciska gdy widze, ze starsi ludzie nie wiedza czy kupic leki na serce czy jedzenie, czy oplacic rachunki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, NO CO TY GADASZ? Ale jazda a patrzcie jakie tam są zarobki a jakie u nas :o

Tak się właśnie też zastanawiałem czy to jest za tabletke i faktycznie jak dajesz add to basket to wychodzi coś ponad 36 funtów. Ja pierdolę co ja tu jeszcze robię w tym kraju :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, ehh no to jest duza roznica niestety... tutaj zarabiajac 200f tygodniowo- czyli taka najnizsza kwote pracujac 40 godz tygodniowo dostaje sie jeszcze dodatek do zarobkow- 70 f na tydzien i biala karte ktora uprawnia do korzystania z dentysty za darmo (inaczej jest platny) i do lekow na recepte za darmo...

co by nie przepisal lekarz na recepcie- nic sie wtedy nie placi... a kiedy nie masz takiej karty placisz poprostu za recepte- nie ma cen roznych dla paru produktow z recepty...

tu przynajmniej na emeryturze starsi ludzie nie musza sie martwic o lekarstwa... chociaz duzo lekarzy zapisuje tylko paracetamol na wszystko... ale jak sie trafi na normalnego to mozna sie dogadac...

mi przepisal najpierw Sertraline i jak ona sie nie sprawdzila po 5 miesiacach zapisal paroksetyne...

ale za chiny nie chce mi dac zadnego benzo nawet hydroksyzyny nie chcial zapisac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 25 mg zapisane przez lekarza. Doszliśmy do wniosku po moim całym leczeniu, że najlepiej będzie brać dawkę najmniejszą jak najdłużej. Biorę ją już dzisiaj 14 dzień. Przez pierwsze 4-5 dni było cieżko, później już zaczynałem się lepiej czuć, trwało to z 4 dni. Dziwne bo znowu zaczynam się czuć po niej fatalnie. Dzisiaj zapomniałem różnych rzeczy, czuje się jak jakiś ułom. Są to skutki uboczne wiem o tym. Ale czy nie powinno być już chodź trochę lepiej ? :/ dziwne im dłużej ja biorę tym gorzej się czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×