Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

żeby je wyczuć najlepiej położyć się na czymś płaskim. najlepiej to tak wytłumaczyć- jak mamy majtki to są trzy linie, górna i dwie od strony nóg, to właśnie w tych miejscach od strony nóg powinny być, nie wiem czy rozumiesz ale nie wiem jak inaczej to wytlumaczyć.

 

co do wezlow pod pachami. dziewczyny podluzne i zgrubiałe pod pachami są sciegna nie wezly. wezly sa bardzo gleboko. wiem bo tez pokazywalam hematolog moje wyimaginowane wezle pod pachami i mnie wysmiala, ze to nie wezly tylko sciegan, a cialo nie jest symetrzyczne wiec po lewej moze byc wieksze niz po prawej

 

a co do wydzieliny w gardle, tez to mam, bylam u laryngologa i dal mi skierowanie na testy alergologiczne, skora tez mnie mega swedzi, czasami drapie sie do krwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi teraz dokuczają wszechobecne męty w oczach :( Mam je od dawna, ale okulistka nic nie stwierdzila :-/

Rok temu pamietam, ze strasznie mi dokuczaly, ledwo patrzylam. Potem jakos tez byly, ale nie wiem... albo nie zwracalam uwagi, ale mniej bylo?

A teraz znowu jakos bardziej je 'widze' i strasznie mi przeszkadzaja :-/ I caly czas latają przed oczami! wrrrrrrrrrrrrrr

 

Boje się troche, ze mam zaćme jakąs. Albo ze bedzie coraz gorzej i gorzej. A podobno leczenie jest takie, ze wysysaja caly plyn z oka i wpuszczaja nowy.

Ale to dosc inwazyjne, i mozna przy okazji uszkodzic sobie oczy - wiec nei chce takiego czegos :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie wiem, ze kazdy ma. Ale ja mam wrazenie, ze mam duzo wiecej niz inni :P heh

No ciagle cos. Teraz tez zaczely mi sie takie akcje nadwrazliwosci na swiatlo czasem. Takie troche jak przy migrenie.

Z tego co pamietam, zazwyczaj dokucza mi to na wiosne - moze ma to zwiazek z cisneiniem, ostrzejszym sloncem, zmiana pogody. Nie wiem.. przesilenie! :D

 

Kurde, dobrze, ze chociaz nie wiem jak te węzły wszystkie sprawdzac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, to moj pierwszy post jestem nowa, nie mam z kim pogadac, kazdy mi wmawia hipohondrie i nerwice chodzi o rodzine ,męża oni mi wmawiaja dlatego ze mam obciazenie(nerwice ma tato, bracia taty, siostra moja, babcia) aja sie tak okropnie boje ze cos nie tak z moim zdrowiem, boje sie cholernie badan ale dzis odwazyłam sie zrobic badania morfologia , ob rozmaz, cukier, tsh, mimo ze miałam je robione pól roku temu i wszytsko było ok, robiłąm je wtedy z racji tego ze wmawiałąm sobie raka piersi ale dlatego Ze wyczułma zgrubienie i bolała mnie piersa wsumie dalej pbolewa ale okaząło sie ze to po prstu przed okresem (robiłam usg zadnyvch guzków ), ale to co sie z emna dzieje ostatnio przechodzi ludzkie pojecie tak cholernie sie boje:((( Zaczeło sie jakos na poczatku lutego w sumie moze wczesniej dczuwąłam jakies bóle gardła dosc czest ale bolkało czasem rano i przechodziło wiec nie zwracąłam na nie uwagi ale jak zaczeły mi dretwiec zeby jedynki dolne od lutego to zaczełam bac sie nie na zarty:((nie wiem co to oznacza, potem odczuwałam jakies dretwienie szyi, potem przechodziło ale wraca nadal, czasem budzie w nocy i czuje okropny ucisk w gardle jakby mnie cos dusiło ra zmyslałam z esie udusze ale wypiłam melise uspkoiłam sie i przeszło za to od prawie 2 miesiecy cos jest nie tak ciagle cos, boli mnie chyba wszytsko na poczatku marca chorowałam na zapalenie gardła w sumie gardło dalje czerwone ale nie bli dostałąm antybiotyk była jakas tam poprawa tzn gardło nie boli ale katar przeszedł, ale pzniej zaczeły sie dziwne objawy pykanie w uszach, spływanie czegosa po gardle, zaleganie czegos w gardle jakiejs guli, Czuje jakies pykanie wuszach bolą mnie wezły chłonne jakies kłucia odczuwam, mna szyi mam powiekszone byłam u lekarzy dwóch internisty i laryngologa stwierdzili zatoki, ze to dlatego odczuwam jakies pykanie , ja nawet słysze jak sline przełykam jakies mi pykanie wychodzi, gniote tylko szyje i gniote, jeden wezeł ma chyba od dziecka wyczuwalny ale teraz to mi sie wydaje ze czuje chyba wszytskie na szyi podrzuchwowe, jakies boczne szyjne(2tygodnie temu wylecyzłam zab kanałowo bo mnie bolął strasznie) teraz zaczłęma macac objczyki i wydaje mi sie ze tam szuje jakies malutkie kulki:( juz nie wyrabiam, poce sie wnocy, tydzien temu była m u laryngolga stwierdził z eto zatoki i krtan dął mocny antybiotyk wybrałam macął wezły stwierdził ze s ajedynie macalne a nie jakies powiekszone... ale ja juz wariuje, czytam tylko to forum ziarnica i wynajduje objawy:( do tego czesto boli mnie szyja nawet z przodu:( plecy z tyłu plecy na dole;(( nawet bolą mniew miesnie mnie , mam meza 2letnia córeczke chce cieszyc sie zytciem, konczymy dom a ja nawet nie mam sil y na nic:(( boje sie nowotworu moze jakis mam i tyle przerzutów ze mnie wszytsko boli??, bojen sie wyników badan tak strasznie sie boje anikt mnie nie rozumie, rodzina olewa:(((jak męzowi mówie z emnie cos boli to tylko kaze mi sie zamknąc bo juz ma dsc tego słuchac:(( moze ja cierpie na jaks sstraszna chorobe a kazdy ma to gdzies:(( potrzebuje rzmwy dziewczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was moi drodzy :D

Troche mnie tutaj nie bylo, ale to nie oznacza niestety, ze dolegliwosci ustapily. Pieprzyki i znamiona nadal na tapecie :why::why::why:

Tutaj widze tez chorobow jak mrowkow :mrgreen::hide::hide:

 

Aurelitka kochana Ty nadal mordujesz te wezly??

 

Nefretis co do chorob kobiecych...rak szyjki macicy rozwija sie bardzo wolno, rak jajnika niestety dosc szybko...Zywkle na tego drugiego choruja kobiety po menopauzie. Kochana nie grzeb w necie i nie czytaj juz niczego, bo to tylko wzmaga lek i w niczym nie pomaga. Ze swoimi dolegliwosciami zmagasz sie juz dosc dlugo i gdyby to bylo cos powaznego to dochodzilyby do tego ciagle nowe dolegliwosci.

Co do codziennego wazenia sie to tez to przerabialam...jak tylko waga wskazywala 0,5 kg mniej to wpadalam w panike :?:?

 

Mili czytalam, ze corcia niezbyt dobrze czula sie po szczepieniu. Mam nadzieje, ze juz wszystko ok. U nas zawsze mowia przy szczepionce, ze nadmierna sennosc jest jedna z reakcji jaka moze wystapic u dziecka.

 

Olga co tam u Ciebie? Jak mama? Te plamienia srodcykliczne to nie mialy czasem zwiazku z owulacja??

 

U mnie jak juz wspomnialam wciaz to samo na tapecie...niestety :cry::cry: Szkoda gadac :evil: A i zlapalam jakies przeziebienie (chyba od cory sie zarazilam) bo caly tydzien z katarem i kaszlem chodze, ale temp. nie mam.

 

Milego dnia kochani :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam pełno cały wór przez osttani tydzien w sobote skonczyłama le nie widze poprawy:( lekarz powiedzial ze jak mi sie nie poprawi to mam zrobic rtg zatok i znów do nieg po leki bo niby zatok nie leczy sie antybiotykami ale musiał mi dac bo miałąm zaczerwienione struny głosowe i krtan opuchnieta niby od tej spływajacej wydzieliny, niby cos gadał z emoze alergiczne albo cos, ale teraz lekko pokasłuje cos mi siedzi w klatce piersiowej:(( nie mam jako takiego kaszlu ale musze cos odkrztusic, odchrzaknąc, brałam mocny antybiotyk+ inhal;avcje, jakies krople, leki na grzybice, 2 leki alergiczne i nic poprawy nie czuje;((, dalej łykam tą wydzieline, gardło niby zaczerwienione tzn tak na łukach tylko ale nie boli, ale mam szereg innych objawów przeróznych:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj lonia1989 widzę ze jesteśmy w tym samym wieku i tez mam córeczkę w październiku będzie miała dwa latka.

Zdecydowanie cierpisz na to co my tu wszyscy czyli hipochondrie. Ja tez dziś odważyłam się na morfologie dlarego ze teraz myślę że mam chkoniaka straszni się boje. Tak jak ty mam problemy z gardlem juz nie wiem z czego...masakra jakąś po prostu. Węzły Macam co chwile.

Byłaś kiedyś u psychiatry albo psychologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez podejrzewam tego chłoniaka albo ziarnice:(( cały czas tylko to czytam - nie mijajaca infekcja, powiekszone wężły chłonne, nawet mam poty nocne:( tyle z enie takie ze jestem ajaks zlana potem tylko np. poce sie miedzy udami albi gdzies naszyi albo miedzy piersiami:(( Nigdy nie byłam u psychiatry., do tego jeszcze to gardło, jakas opuchnieta krtan zatoki, ble pleców dretwienie zebów, bóle głowy, ramie mnie boli, dretwieja mi naweet rece, w nocy ja juz wariuje:(( chce sie bawic z córeczka chce zyc, a ja nawet nie mam na to siły ciagle tylko płącze po kątach tak cholernie sie boje:(((mam najgorsze wizje, nie mge spac,w ncy budze sie po kilka razy mam koszmary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia no właśnie dlatego też się boje bo przedłużająca się infekcja a wczoraj zaczęła mnie skóra swedziec i nie wiem czy dlatego ze się naczytalam czy na serio.to kolejny objaw za jakąś godzinę będą moje wyniki cała się trzese....tez chciałabym żyć normalnie cieszyć się życiem a nie choroby sobie wmawiać. Zamiast bawić się z córeczka czasem czytam o.chorobach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash, kochana juz lepiej z Corcia :) caly ten jeden dzien spala, nie chciala jesc...byla wogole jak nie Ona - zawsze nawet przy tej grypie zoladkowej biega, bawi sie...

 

ale nastepnego dnia dzieki Bogu juz wstala o 8 i wariowala jak zawsze :) nawet nie wiesz jak mi ulzylo...bardzo sie przestraszylam...

 

troche rzadziej tutaj pisze, bo widze, ze zamiast sie pocieszac i wymieniac doswiadczeniami znow wszyscy sie wzajemnie nakrecamy :( a to bardzo zle...

angie1989, to tylko albo az nerwica...skora tez moze swedziec z nerwicy...

mnie zawsze swedzi skora po kapieli, bo mam twarda wode w kranie ...

co do gardla i noska to zrob sobie KONIECZNIE wymaz z gardla i nosa, bo tak to celuja Ci w ciemno z lekami a nie wiadomo czy tam siedzi jakas bakteria !

ja tak mialam , ze ladowali we mnie chyba z 10 antybiotykow, wkoncu jeden madry lekarz powiedzial robimy wymaz czy gramy w totka ? :lol:

wymaz trzeba zrobic bez wczesniejszego picia/ jedzenia na czczo , i najlepiej 2 tyg od ostatniego antybiotyku...

z noska wymaz pobiera sie tez na czczo - czyli zadnych kropli, dmuchania noska itp ..

u mnie w labie jest jeszcze takie cos- cytologia nosa- i ona pokazuje, czy komorki w sluzowce sa rodzaju alergicznego czy zapalnego- to bardzo dobra sprawa przy podejrzeniach alergii, bo nie kazda alergia wychodzi na badaniu krwi ...

 

zrob te badania a napewno to sie wyjasni (taka wydzielina moze splywac z zatok powodujac podraznienie gardla) - wiem, bo sama tak mialam... trzeba tylko znalezc co jest za to odpowiedzialne :) - ale nie martw sie reszta objawow jest typowo nerwicowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×