Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy w relacjach interpersonalnych


chorzowiok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu poszukuję rozwiązania mojego problemu. Uważam że nie buduję satysfakcjonujących relacji z ludżmi. Sam siebie uważam za osobę pewną siebie i kontaktową. Tyle że dręczy mnie jedna sprawa. Gdy siedzę w gronie znajomych to zauważyłem że gdy mówię ludzie mniej na mnie reagują niż na pozostałych, albo często nie regują wcale jak coś powiem. Wydaje mi się czy nie mam czasem jakichś zaburzeń mowy ciała. A może nie potrafię przekazywać właściwie emocji? Jestem raczej wygadaną osobą, ale dlaczego tak mało znajomych do mnie dzwoni z chęcią spotkania? Miałem taki epizod, że przez 3 miesiące ludzie na mnie reagowali o wiele lepiej, często byłem duszą towarzystwa, każdego dnia budziłem się z radością do życia, dużo rzeczy mnie interesowało. A teraz czuję jakby tamta cudowna osobowość się rozpadła. W ogóle mam takie przeczucie że moja osobowość jest bardzo zmienna, często mam dni że wolno myślę, słabo jestem skoncentrowany. Mam tak całe życie. W liceum na samym początku miałem takie zdolności że nawiązałem bardzo szybko dobre kontakty z ludźmi, potrafiłem zintegrować ze sobą klasę, a potem gdy wszyscy się poznali obrocili się przeciwko mnie i zaczęli mnie postrzegać jako osobę wręcz upośledzoną. Pomóżcie, bo mam teraz takie przeczulenie na siebie, że zwracam uwagę za każdym razem jak coś mówię i nic się nie poprawia. Uważam że to jest mój największy problem życiowy, że gdyby nie to, to mógłbym przyciągnąć więcej ludzi do siebie, oraz umieć lepiej podrywać bo tutaj też jest klapa. Czy to jakieś zaburzenie osobowości? Często myślę nad moją psychiką, pytałem się moich przyjaciół czy też mają takie problemy i mówią że nie mają i nie zastanawiają się nad tym jak mogą lepiej funkcjonować. Jest jakieś rozwiązanie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chorzowiok, hej.

Moim zdaniem nie możesz uzależniać swojego stanu od reakcji ludzi. Przecież każde towarzystwo to skład, grupa ludzi o różnorodnych osobowościach. Może raz trafiasz na tzw. sprzyjające towarzystwo, w którym większość wyraża aprobatę w stosunku do tego co mówisz, a raz na towarzystwo, które większości nie reaguje aplauzem. Może chcesz zawsze błyszczeć i znajdować się w centrum zainteresowania? To miłe, jeśli ludzie "sprzyjają", ale są sytuacje, że nie zawsze można się spotkać z ich zrozumieniem, zaangażowaniem etc.

Jaką wg Ciebie masz samoocenę? Może problem leży właśnie w niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×