Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychotropy niszczą- zdjęcie


Petek

Rekomendowane odpowiedzi

Ewgf, rozumiem, że liczba psychotropów, które zażywasz wprowadza zamęt, ale jeśli nie znasz się na niczym, to po prostu lepiej się nie odzywaj. Różni ludzie tu przychodzą, może nie powinni liczyć na profesjonalne wsparcie, ale pisanie oczywistych bzdur może tylko szkodzić.

 

"Wartość prawidłowa hormonu tyreotropowego to od 0,27 do 4,2 mj/l. Stężenie poniżej 0,1 mj/l oznacza znaczną nadczynność tarczycy (Hyperthyreois). Stężenie pomiędzy 0,1 i 0,27 mj/l może oznaczać nadczynność tarczycy. W tym wypadku należy wykonać test TRH. Stężenie w przedziale 0,27 i 4,2 mj/l jest wartością prawidłową, świadczy o prawidłowej pracy tarczycy. Stężenie powyżej 4,2 mj/l najczęściej wskazuje na niedoczynność tarczycy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, badania ft3 czy ft4 są mniej czułe i szybko się zmieniają. Na nfz takie parametry może zlecić tylko endokrynolog, a do niego kolejki są bardzo długie. Jeśli skupić się na tarczycy, to lepiej zrobić atpo i atg (względnie usg), żeby potwierdzić lub wykluczyć Hashimoto. Moim zdaniem tyje się głównie od głupich psychotropów. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj, w modelowej(podkreślam) niedoczynności tarczycy TSH jest wysokie, a ft3/ft4 niskie( w uproszczeniu przysadka wydziela dużo TSH, żeby pobudzić tarczycę do produkcji t3/t4, a tarczyca i tak daje du.py), w nadczynności odwrotnie- TSH jest obniżone, a ft3/ft4 podwyższone(bo przysadka chce zahamować produkcję/wydzialnie t3/t4 przez tarczycę, a tarczyca i tak zapierdala jak mały motorek). Przy czym u bardzo młodych, zdrowych osób TSH powinno być możliwie w dolnych granicach normy.

 

A teraz- "Psychotropy leczą- zdjęcie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai ja czytałem, że to właśnie badanie FT3 i FT4, a szczególnie FT3 są najważniejsze, bo często samo TSH nic nie mówi - może być w normie a osoba będzie miała niskie FT3. Badania na choroby autoimmunologiczne tarczycy można zrobić ale to są mimo wszystko rzadko spotykane choroby, bo przyczyn niedoczynności czy nadczynności może być wiele (nawet taki stres wpływa na pracę tarczycy). Wiem, że to nie jest refundowane, przyzwyczaiłem się już do tego, że FT3 czy FT4 badałem prywatnie.

 

Zgadzam się z tym, że TSH powinno być u zdrowej osoby przy dolnej granicy normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, chodzi o to, że TSH jest parametrem wolnozmiennym, dlatego bada się po min. miesiącu od zmiany dawki. FT4/FT3 mogą się zmieniać dość szybko, więc trudno wyłącznie na ich podstawie i jednokrotnym badaniu wyciągać definitywne wnioski. FT3 jest najaktywniejszym hormonem, organizm przekształca sobie FT4 na FT3, dlatego najczęściej podaje się doustnie lewotyroksynę zamiast trójjodotyroniny, żeby organizm sam to regulował. Czasem jednak ta konwersja jest zaburzona, leczenie nie przynosi efektów. Czasem przysadka nie działa prawidłowo (TSHoma, hormonalnie czynny gruczolak). Z tego co wiem, to bardzo wiele osób, głównie kobiet, boryka się z chorobą typu Hashimoto (autoimmunologia), więc nie jest to taka marginalna sprawa. A wtedy trzeba badać się często i wyniki mogą skakać.

 

Ten wywód ma się jednak nijak do kogoś, kto ma TSH na poziomie 0,65 i wmawia mu się, że ma prostą niedoczynność. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde to zwracam honor bo nie wiedziałem o tym :D Nie wiedziałem że to działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego. To jak ja mam TSH 1.79 przy normie 0.28-4.3 to mi bliżej do niedoczynności? :)

Chyba mi dziś faktycznie umysł niezbyt dobrze pracuje, zwłaszcza że mam prawie 38 stopni gorączki :o Jeszcze raz przepraszam za tego dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zerknąłem na wyniki moich ostatnich badań okresowych i widzę, że TSH jest w normie, ale mimo wieku nie tak już znowu młodego, ale też nie starego- jest bliżej górnej kreski normy niż dolnej(co zresztą się pokrywa z moją przemianą materii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek konieczne badania do TSH to FT3 i FT3. Twój wynik z TSH wskazuje, że wpadasz w nadczynność tarczycy (moja żona jest ekspertką, bo miała usuniętą tarczycę i jest na hormonach tarczycowych 20 lat). Przy nadczynności występuje nadpobudliwość, a przy niedoczynności ospałość i zatrzymanie wody w organizmie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki brania psychotropów przez 9 lat

 

foto : http://zapisz.net/images/309_bez_tytu_ubn23_kopiowanie_.png

 

 

Co ja mam zrobić to nie przechodzi.

Stary może takie geny, ja palę nałogowo szlugi od13 roku życia, a w prochy bawię się od 15, zaś dzikie kombosy psychotropów od 18. Jesm co się pod ręką nawinie, ogólnie hardkor. I tylko się ogole, ubię ładnie i wyglądam jak trallalalalala. Ps na a wenli miałem +10 do charyzy

 

no ale może ja pije hektolitry zielonej herbaty, i może to mnie konserwuje. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki brania psychotropów przez 9 lat

 

foto : http://zapisz.net/images/309_bez_tytu_ubn23_kopiowanie_.png

 

 

Co ja mam zrobić to nie przechodzi.

Stary może takie geny, ja palę nałogowo szlugi od 13 roku życia, a w prochy bawię się od 15, zaś dzikie kombosy psychotropów od 18. Jem co się pod ręką nawinie, ogólnie hardkor. I tylko się ogolę, ubiorę ładnie i wyglądam jak trallalalalala. Ps a na wenli to miałem +10 do charyzmy

 

no ale ja pije hektolitry zielonej herbaty, i może to mnie konserwuje. :pirate:

 

Ja tez pije zielona herbata mieszanke ziolowa i ziola chinskie. Napewno nie geny nikt niema z rodziny takiego czegos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, do czego Ci sa potrzebne leki?

 

Niewiem sam niewiem co mam a mam pustke nic niesprawia przyjemnosci ,jestem jak robot . Niema u mnie tych dobrych uczuc , tylko płacz.Moje marzenie byc zdrowym fizycznie i psychicznie.Chcialem miec grupe znajomych ktorych nigdy niemial a tym bardziej teraz niebede mial juz bo jestem spasionym prosiakiem.Zyje przeszloscia ktore mi zniszczyly leki.Co z tego ze chodze na silownie jak to niesprawia przyjemnosci nawet do piet nie dorastam tym chlopakom bo nawet zebow niemam ladnych diastema i przerwaiedzy dwojka a trojka po wyrwaniu w dziecinstwie niewiem po co. Niczym nie impomuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, powiem ci tak. Chlor jeszcze nie jest taki zły. Ja kiedyś brałem pernazyne i od niej właśnie tak spuchła mi gęba, że taką owalną bułe miałem zamiast twarzy. Nawet znajomi mówili że źle wyglądam. Jak już to bym celował na twoim miejscu w odstawienie pernazyny bo to gówno jest. Kiedys dalem znajomemu 200mg pernazyny to był potem na mnie zły że czemu mu takie gówno dałem, że ten lek go wyprał z uczuć, człowiek na nim taki bez emocji jest. Po co ty to gówno bierzesz? Ja bym tego za darmo nie chciał. To już chlorprothixen przy tym jest mercedesem wśród psychotropów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, powiem ci tak. Chlor jeszcze nie jest taki zły. Ja kiedyś brałem pernazyne i od niej właśnie tak spuchła mi gęba, że taką owalną bułe miałem zamiast twarzy. Nawet znajomi mówili że źle wyglądam. Jak już to bym celował na twoim miejscu w odstawienie pernazyny bo to gówno jest. Kiedys dalem znajomemu 200mg pernazyny to był potem na mnie zły że czemu mu takie gówno dałem, że ten lek go wyprał z uczuć, człowiek na nim taki bez emocji jest. Po co ty to gówno bierzesz? Ja bym tego za darmo nie chciał. To już chlorprothixen przy tym jest mercedesem wśród psychotropów.

 

Ale przeciez ja niebiore pernazyny od 5 lat tylko chlora 30 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank niedoczynność tarczycy. Koleżanka ma 1 i to jak bierze leki. a Ty masz 0.6? Nie wiem co jest tego powodem może niedobór jodu. I to też tłumaczy nadwagę. Czujesz sie mocno bezsilny wobec czegoś?

TSH poniżej normy to jest NADCZYNNOŚĆ a nie niedoczynność..... ;) kolega ma dobre wyniki TSH, chciałabym mieć takie (9 lat leczę HASHIMOTO i odebrałam wczoraj wynik TSH- 6,7 - i to jest niedoczynność) :roll:

 

A zdjęcie... yhm... uważam, że nie jest złe :D cóż, może miałeś gorszy dzień, nie sądzę, że wyglądasz na zniszczonego przez leki... co do cery to istotna jest dieta (czyli To co jesz) plus odpowiednie zabiegi (może warto skoczyć do kosmetyczki na jakiś zabieg oczyszczania)?

 

Ponadto polecam złapać trochę słońca (D3 cyni cuda) i kolor oraz woreczki na bank się zmienią :yeah::great:

 

A w ogóle to przystojny jesteś, nawet z nadwagą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to depresja z niskim poczuciem wartości, na to na pewno chlor nie pomoże (nie sądzę też by pomogła olanzapina). Oni Ci dają te neuroleptyki bo może zauważają u Ciebie objawy ze spektrum schizo lub jakieś zaburzenia osobowości. Ale depresji Ci tym raczej nie wyleczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×