Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Bla bla bla. Kolejny lek, ludzie wpadają w zachwyt, a później kolejne *ówno.

 

 

A propos, czy wenla/sertra nie mam podobnego działania do Well. w wyższych dawkach aktywizującego? Działają na dop.

 

wenla nie hamuje wychwytu zwrotnego dopaminy , zwiększa dopaminę za pomocą Noradrenaliny w korze przedczołowej . zaniża w innych obszarach mózgu poprzez wpływ na serotonine.

 

Serta niby hamuje wychwyt zwrotny dopaminy ale co z tego jak zalewą ją serotonina , ja na tym leku miałem najgorszy okres w życiu , spałem cały dzien i nie miałem sily na nic.

 

No to na mnie dziłała sertra zupełnie przecwnie do tego co piszesz.

 

Jeszcze szybkie pytanko, jak wygląda choroba vs. Well w dłuższej perspektywie czasowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poczułem rześkość i przypływ energii. Niewątpliwie to zasługa Wellbutrinu, który ma działanie pobudzające. W sumie do końca dnia całkiem fajnie mi się pracowało. Nie czułem się zdechły jak to było na Escitalopramie. Zaburzenia poznawcze oczywiście dalej mi dokuczają, ale fajnie ,że ustępuje objaw zmęczenia. Ułatwia mi to bardzo moje funkcjonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, przy schizofrenii moze sie pogorszyc. Przy zlamaniu kosci biodrowej raczej nie ma zwiazku. Moze doprecyzuj o jakie objawy Ci chodzi?

 

Głównie chodzi mi o trwałość efektu. A pytam o to dlatego, że dopaminą jak to z dopaminą za chwilę bodziec będzie za słaby w postaci leku i efekt pójdzie w siną d***.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, bupropion nalezy do inhibitorow wychwytu zwrotnego, zatem tolerancja jest minimalna/zerowa. Dodatkowo blokuje rec. nikotynowe, co tez przeciwdziala tolerancji. Co do samego pytania o trwalosc kuracji, to niech ktos sie wypowie, kto przyjmowal ten lek co najmniej 6 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralem ponad 6 miesięcy, wszystko zależy od tego czy ten lek jest właściwie dobrany dla danej osoby, kogoś z zaburzeniami nerwicowymi wykończy prędzej czy później, moze w określonym typie depresji sprawdza sie dobrze, gdzie dominuje zmęczenie i spadek energii bez spadku samopoczucia i lęku, bo ani z jednym ani z drugim sobie nie radzi za dobrze w dłuższej perspektywie, lęk nasilony, samopoczucie pogorszone, nerwowość, roztrzęsienie, nasilona agresja, działanie bardzo niestabilne, okresy zwiększonej motywacji i energii przeplatane ze zmęczeniem i osłabieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obudziłem się o 6:00 rano przed budzikiem. Zajebisty jest ten Wellbutrin jeżeli chodzi o poranne pobudki. Na poprzednich lekach ledwo zwlekałem się z wyra. Na tym leku budzę się i wstaje bez żadnych problemów. Od kiedy go biorę to budzik w zasadzie nie jest mi już potrzebny. Dalej odczuwam pierdolnik w bani i kłopoty z koncentracją, ale plusem jest to ,że zmniejszony jest inny poważny objaw depresji - zmęczenie. Na Escitalopramie ciągle chodziłem zdechły i zamulony. Ledwo mogłem się zabrać za wykonywanie jakiś czynności. Pod tym względem jest jednak trochę różnicy na korzyść Wellbutrinu. Dzisiaj mija 18 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doda mi ktoś odrobinę nadziei? :(

Biorę wellbutrin od dwóch tygodni - 150 mg, z powodu kolejnego nawrotu depresji.

SSRI źle na mnie działają i SNRI bo jestem po nich zmęczona i senna cały czas.

Ale problem jest teraz taki, że po wellbutrinie także. Brałam go kiedyś już i wtedy reakcja była zupełnie inna - energia już po kilku dniach, radość, motywacja, nawet problemy ze snem i podwyższony silnie lęk - przez to go odstawiłam.

Ale teraz czuję się na tyle fatalnie, że już nawet mogę mieć ten lęk nasilony (wzrósł mi teraz znacznie od poczatku brania well), ale chciałabym pozbyć się tego złego stanu. Codziennie płaczę, nie widzę sensu życia, nie mam na nic siły ani ochoty, ciągle chce mi się spać.

Oprócz well nie biorę nic teraz. Boję się, ze ta senność i zmęczenie nie minie, co to ma być zeby po leku aktywizującym dalej mieć zamułę :( nie mam ochoty na życie w ten sposób. Zero poprawy nastroju, energii, śpię dalej za dużo.

Skoro well poprzednio szybko poprawił mój stan a teraz nic, to tak zostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Wellbutrin w USA jest często stosowany w mixach z SSRI. Sam wellbutrin orzeźwia, stawia na nogi lecz z tego co czytałem to rozdrażnia i często problemy lękowe się nasilają. I dlatego zapewne często stosowany jest w mixach. Co polecacie w mixie do niego, coś po czym nie ma się tendencji do tycia i senności. Na wellbutrin zdecydowałem się właśnie dlatego, żeby te wieczne znużenie zlikwidować. Myślałem, czy by nie dodać najsłabszego SSRI - fluoksetyny. No ale fluoksetyna i brak senności i tendencji do tycia? To nie idzie ze sobą w parze:) Narazie robie takie przymiarki do leków po którę będę leciał jakoś za miesiąc, i na leki będę miał z gruntu raczej otwartą rękę - jeżeli jestem wstępnie już ugadany bezproblemowo na metylofenidat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Wellbutrin w dawce 150 mg I czuje sie bardzo zle, czuje caly czas stres, rece mi sie trzesa, waga rosnie zamiast spadac I nastroj mam podly, caly czas sie denerwuje I wszystko mnie wkurza. Jestem wrazliwy na dzwieki I widzenie mam problem z oczymami, I jeszcze ten paskudny stress. Biore go juz 3 miesiace I efektow brak, niewiem moze jeszcze ten lek nie zadzialal jak powinienen

 

-- 23 kwi 2015, 20:33 --

 

Biore Wellbutrin w dawce 150 mg I czuje sie bardzo zle, czuje caly czas stres, rece mi sie trzesa, waga rosnie zamiast spadac I nastroj mam podly, caly czas sie denerwuje I wszystko mnie wkurza. Jestem wrazliwy na dzwieki I widzenie mam problem z oczymami, I jeszcze ten paskudny stress. Biore go juz 3 miesiace I efektow brak, niewiem moze jeszcze ten lek nie zadzialal jak powinienen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robercik567, 150 mg to dosc mala dawka, ale przy trzesacych sie rekach raczej nie wchodzilbym na wyzsza. Co do stresu - wellbutrin ma dosc slaba moc w tym, nie wplywa istotnie na os HPA, bardziej jego antystresowe dzialanie wynika raczej z samego oddzialywania na dopamine i sprawiania przyjemnosci oraz podwyzszania pewnosci siebie(a tym samym mniejszym przejmowaniem sie pewnymi sprawami).

Lepiej bedzie, jak zaczniesz radzic sobie ze stresem w inny sposob. Zacznij uprawiac sport, czesciej uprawiac hobby, medytuj, idz na masaz, wez goraca kapiel, obejrzyj film, spotkaj sie ze znajomymi itp.

 

Pozostale negatywy strzelam, ze raczej wynikaja z oddzialywania na NE. Przy braku jakichkolwiek efektow przy 3 miesiacach, warto pomyslec o zmianie leku. Tylko nie wiem jakie masz priorytety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bedzie, jak zaczniesz radzic sobie ze stresem w inny sposob. Zacznij uprawiac sport, czesciej uprawiac hobby, medytuj, idz na masaz, wez goraca kapiel, obejrzyj film, spotkaj sie ze znajomymi itp.

 

,,,i nie zapomnij zakończyć tego wszystkiego dobrą skondensowaną kupą , albowiem jak powiedział Marcin Luter King nic tak nie sprawia przyjemności jak czysty akt defekacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj schudlem po tym leku no ale nie pobudza mnie. Jeszcze mam cos takiego jak dotkne do czegos to prad mi strzela w palce jak czegos metalowego dotkne, niewiem oby to z ukladem nerwowy nie bylo nic wspolnego bo mam go oslabionego a niewiem Co mam brac na niego zeby go wzmocnic.

 

-- 24 kwi 2015, 20:43 --

 

Moze potrzebuje kwasow Omega 3 bo ja slucham muzyki to nie reaguje na dzwieki, I dzwieki do mnie nie docieraja do mojej glowy, a depresja chyba tez wynikac moze ze moje komorki nerwowe nie reaguja tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robercik567, To naelektryzowanie i kopniecia pradem to rzecz naturalna, ja tez mam czesto takie cos, szczególnie jak jezdze autem i dotkne drzwi to mam takie kopniecia, czlowiek to jest w zasadzie wielki akumulator, takie rzeczy dzieja sie wtedy kiedy dotykamy czegos co jest mniej naelektryzowane od nas,powstaje wtedy krótkie spiecie, mozna reka przejchac po wlosach wtedy juz nie bedziemy naelektryzowani i bedzie to bezbolesne.

 

Kwasy omega 3 tez sa wazne, jedz duzo ryb i orzechów tam jest mnóstwo kwasów tluszczowych omega 3 :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dla mnie dziwne dzien. Wstalem lewa noga I zamiast usmiechu to widze tylko przed soba swoj smutek. Czuje sie tak jak by moje zycie bylo za szyba. Kolejny dzien wstaje I szukam mojego sensu zycia I egzestencji. Zostalem wywalony ze studiow, Bo juz mialem dosyc tego ciaglego stresu

Niewiem czy czasem sie zapisac na powtorzenie tego semestru. Gdy wczoraj poszedlem do sklepu, czulem sie w nim jak zagubione dziecko w ciemnym lesie. Mieszkam W USA w Chicago I widze wszedzie ten stress w pracy w szkole normalnie wszedzie, I wszyscy za czyms pedza Niewiem za czym. Tylko ja caly czas stoje w tych ludziach I niewiem Co mam ze soba zrobic, zaczyna mnie poprostu wkurzac do okola. Nie znosze tego miasta brakuje mi w nim jakies harmoni zycia. Najlepiej bym zmienil swoje otoczenie na takie gdzie mojego zycie moglo by byc duzo latwiejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×