Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie przeczytałem parę postów wcześniej i dużo osób piszę iż ten lerivon trzeba o ściśle określonej porze brać, o co z tym chodzi? lekarz tak wam kazał brać? pytam bo ja biorę go od ponad roku i chyba nigdy nie brałem zawsze o tej samej porze tylko tak jak mi pasowało. Jak inaczej bierzecie to co gorzej się czujecie czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorek, z zalecenia lekarza a leczymy sie u tego samego, jest przyjmowanie lerivonu o tej samej porze. Nie wiem dlaczego tak, ale skoro sam lekarz uprzedza to prawdopodobnie takie jest działanie leku, i nie wydaje mi się aby to były jakiekolwiek bzdury :roll: przyjmując delikatne przesunięcia w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmowanie tabletki na sen jest takim wyznaczniekiem rytmu dobowego, przynajmniej dla mnie jest to łatwiejsze, że zawsze o 23.00 łykam tabletkę, przynajmniej o niej nie zapominam ;) każdy zna swój organizm na tyle, że wie kiedy i jak dużą dawkę leku sobie dostarczyć i kasiu bez ironi tu proszę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem Mianserynę przed snem i nie miałem problemów ze wstaniem o 6:00 do pracy. Sen był przyjemny,odprężający,regenerujący. No i co ciekawe miałem fajne sny :)

 

[*EDIT*]

 

ESTER lek blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny i antagonizuje receptory Alfa 2,co skutkuje zwiększeniem noradrenaliny, więc może to jest przyczyną przyspieszonego tętna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na początku miałam problem ze wstaniem. Zażywałam o 20:00 i do 12:00 następnego dnia byłam nieprzytomna. Do tego trzeba uważać z nagłym wstawaniem, bo mi się zdażyło parę razy po mianserynie zemdleć. Teraz już biorę 40 mg i jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przez pierwszy tydzień było ciężej wstać ale teraz juz rok biorę i jest suuuper!odpukać;-)

 

[*EDIT*]

 

Rani bierzesz coś jeszcze oprócz mianseriny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna byłaby dla mnie idealnym lekiem gdyby antagonizowała receptory 5-HT1D i nie zwiększała poziomu adrenaliny :(

 

[*EDIT*]

 

Ale z drugiej strony jest to bardzo dobry lek do łączenia z SSRI,który zmniejsza lub likwiduje negatywne skutki brania inhibitorów wychwytu serotoniny. Silnie blokuje receptory 5-HT1b,5-HT2,oraz ma działanie antyhistaminowe,co powoduje,że lek poprawia łaknienie i przywraca normalny sen. Dla osób mało aktywnych działa pobudzająco przez zwiększanie ilości noradrenaliny. Wszyscy którzy mają dotkliwe objawy uboczne przy SSRI powinni spróbowac dodatkowo tego leku. Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mefiboszet --przestałeś już sypiać na tym mirtorze???

 

ja biorę lerivon w dawce30mg juz rok i jak czytam ,że komuś tolerancja na leki wzrosła to wpadam w panike-że to dziś ten dzień ,że i mi wzrośnie tolerancja na lerivon,choć on ciągle działa tak samo mówia lekarze! to co mam o tym myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pamiętam kiedy dokladmie zaczelam brac. ale dziennie 1 tabletkę. sama nie wiem czy to dzila. przytyłam, jestem troche otumaniona tak jakbym przestala myśleć, śpię dosyć dobrze ale nie zawsze. no ale zasypiam kolo 4 rano w dni wolne a kiedy musze iść do szkoły to po północy. zauwazylam że może bardziej panuje nad sobą. czy to powinno tak dzailac?

 

[*EDIT*]

 

aa, no i sa to tabletki po 30 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdego działa inaczej. Idealne działanie tego leku to dobry sen,dobry apetyt,uspokojenie ale i siła do działania. Jestem dziwny ale na mnie działa właśnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko na mnie też identycznie działa jak na ciebie--czyli prawidłowo reagujemy na ten lek.A jak długo bierzesz?

apropo aperytu to wolałabym go nie mieć bo utyłam jak ....nie powiem co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×