Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Można palić elektryka zażywając ten lek? Palenie nie osłabia jego działania?

 

Sprobowalem zapalic zwyklego na Well i z miejsca dostalem tak silnych nudnosci, ze musialem sie wyrzygac. Jestem jednak osoba, ktora pali okazjonalnie, wiec nie wiem, czy mozna to doswiadczenie uogolnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można palić elektryka zażywając ten lek? Palenie nie osłabia jego działania?

 

Sprobowalem zapalic zwyklego na Well i z miejsca dostalem tak silnych nudnosci, ze musialem sie wyrzygac. Jestem jednak osoba, ktora pali okazjonalnie, wiec nie wiem, czy mozna to doswiadczenie uogolnic.

 

nie nie można , nie pal bo sie zabijesz.

hehe , ja pale 2 paczki dziennie na wellu .

 

nie osłabia jak już to zwiększa , nikotyna zwiększa dopamine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałby mi ktoś czy wellbutrin w postaci długouwalnianej można dzielić? brałam kiedyś ten lek i nawet ta dawka 150 mg była trochę za silna dla mnie i bym brała np połowę. Jestem bardzo wrażliwa na działanie leków, nawet na mikro dawki nieujęte w ulotce potrafię silnie reagować.

Co się stanie jak go przekroję? Będzie ''kopać'' w ciągu kilku godzin silniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałby mi ktoś czy wellbutrin w postaci długouwalnianej można dzielić? brałam kiedyś ten lek i nawet ta dawka 150 mg była trochę za silna dla mnie i bym brała np połowę. Jestem bardzo wrażliwa na działanie leków, nawet na mikro dawki nieujęte w ulotce potrafię silnie reagować.

Co się stanie jak go przekroję? Będzie ''kopać'' w ciągu kilku godzin silniej?

Lukrowana, tabletki mają osłonę, która zabezpiecza przed szybkim rozpuszczeniem. Oprócz tego sama tabletka jest z bardzo twardego materiału, który prawdopodobnie też ma wpływ ( może nawet większy ).

Ja sam dzielę i jest ok. Czasami biorę 1/4 i też czuję słabe działanie przez cały dzień. Dla bupropionu czas, w którym stężenie spada o połowę to ok. 20h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Zażywam Wellbutrin od 10 dni na depresję i powrót emocji i anhedonię po rocznej kuracji paroksetyną. Póki co nie odczuwam żadnych zmian ani w kwestii depresji ani w kwestii powrotu emocji. Z tego co wiem często można odczuwać jakieś działanie już od pierwszej tabletki. Czy lek już nie zadziała czy jest jeszcze jakaś szansa? Jeśli nie zadziała to jakich leków można jeszcze próbować na powrót emocji?

 

-- 12 kwi 2015, 13:51 --

 

Dodam, że Wellbutrin przyjmuję też na dysfunkcje seksualne po paroksetynie i tu też bez efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Zażywam Wellbutrin od 10 dni na depresję i powrót emocji i anhedonię po rocznej kuracji paroksetyną. Póki co nie odczuwam żadnych zmian ani w kwestii depresji ani w kwestii powrotu emocji. Z tego co wiem często można odczuwać jakieś działanie już od pierwszej tabletki. Czy lek już nie zadziała czy jest jeszcze jakaś szansa? Jeśli nie zadziała to jakich leków można jeszcze próbować na powrót emocji?

 

-- 12 kwi 2015, 13:51 --

 

Dodam, że Wellbutrin przyjmuję też na dysfunkcje seksualne po paroksetynie i tu też bez efektu.

 

150mg to taka symboliczna dawka, od 300mg czuc cos konkretnego. No i moim zdaniem wellbutrin najlepiej działa z jakimś ssri np. fluo czy serta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat_, Hmmm sam nie wiem co o tym myśleć. Za 150 mg zapłaciłem 164 zł, a gdyby tak miałbym brać 300 mg to miesięcznie wychodzi 328 zł + jakiś SSRI do tego jak radzisz. Bardzo kosztowna kuracja. Nie stać mnie na to.

jockero69, Paroksetyny nie biorę już od listopada 2014 a brałem ją przez około rok czasu. Wcześniej brałem wenlafaksynę która za pierwszym razem zadziałała znakomicie nie powodując przy tym żadnych większych skutków ubocznych.

 

-- 12 kwi 2015, 15:59 --

 

Oprócz Wellbutrinu nie ma już żadnego innego leku na zwalczenie anhedonii i pustki emocjonalnej po SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat_, Hmmm sam nie wiem co o tym myśleć. Za 150 mg zapłaciłem 164 zł, a gdyby tak miałbym brać 300 mg to miesięcznie wychodzi 328 zł + jakiś SSRI do tego jak radzisz. Bardzo kosztowna kuracja. Nie stać mnie na to.

jockero69, Paroksetyny nie biorę już od listopada 2014 a brałem ją przez około rok czasu. Wcześniej brałem wenlafaksynę która za pierwszym razem zadziałała znakomicie nie powodując przy tym żadnych większych skutków ubocznych.

 

-- 12 kwi 2015, 15:59 --

 

Oprócz Wellbutrinu nie ma już żadnego innego leku na zwalczenie anhedonii i pustki emocjonalnej po SSRI?

Wellbutrin w postaci 300mg jest za okolo 200zl, wiec bardziej sie oplaca, ale i tak cena jest masakryczna.

 

Co do innych lekow, jest wiele opcji. Mirtazapina/mianseryna, reboksetyna, tianeptyna, buspiron, metylofenidat, selegilina. Znalazlo by sie jeszcze pewnie kilka. Dwoch ostatnich nie dostaniesz latwo.

 

Wellbutrin dziala szybciej niz wiekszosc SSRI, nawet u wielu osob dziala od razu(u mnie na przyklad tak bylo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialanie poczatkowe wellbutrinu ma malo wspólnego z jego prawdziwym dzialaniem, które czesto pojawia sie po minimum miesiacu brania, bardzo czesto jest tak, ze dziala na poczatku przez kilka dni, euforia, pobudzenie, mnóstwo energii, a potem nie dziala kilka tygodni i wlasnie wtedy bardzo wielu rzuca ten lek, gdzie po jakims czasie bardzo mozliwe ze zaczal by dzialac, juz nie z taka sila jak na poczatku, ale dawal by kopa konkretnego, sam by go spróbowal raz jeszcze kiedys, ale mam przejebane skutki uboczne po tym leku, no i druga sprawa, ze jest w huj drogi. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat_, Hmmm sam nie wiem co o tym myśleć. Za 150 mg zapłaciłem 164 zł, a gdyby tak miałbym brać 300 mg to miesięcznie wychodzi 328 zł + jakiś SSRI do tego jak radzisz. Bardzo kosztowna kuracja. Nie stać mnie na to.

jockero69, Paroksetyny nie biorę już od listopada 2014 a brałem ją przez około rok czasu. Wcześniej brałem wenlafaksynę która za pierwszym razem zadziałała znakomicie nie powodując przy tym żadnych większych skutków ubocznych.

 

-- 12 kwi 2015, 15:59 --

 

Oprócz Wellbutrinu nie ma już żadnego innego leku na zwalczenie anhedonii i pustki emocjonalnej po SSRI?

 

Ja na wellbutrinie zarabiam 3x tyle co na samym ssri więc ekonomicznie sie opłaca, ale ja jestem na swojej działalności :) Płacę 200zł za słoiczek 300mg, do tego fluoksetyna w dawce 40mg - doskonale mnie uspokaja, usuwa rozdrażnienie i irytację po wellbutrinie, poprawia nastrój. Te leki brane pojedynczo nie sprawdziły się u mnie ale zażywane razem dają moc :)

 

-- 12 kwi 2015, 19:15 --

 

szaraczek, po 10 dniach nie działa żaden lek. Chłopaku trzeba poczekać conajmniej 6 tygodni na efekty.

 

Wellbutrin szybko działa, ja zawsze czułem efekt od pierwszej tabletki, widocznie mam duże braki dopaminowe. Bupropion to daleki krewny amfetaminy (podobnie jak metylofenidat) więc coś w tym musi być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat_, Skąd wiedziałeś, że dołączenie do Wellbutrinu fluoksetyny albo odwrotnie spowoduje poprawę stanu zdrowia? Czy dobierałeś jakiś SSRI do Wellbutrinu metodą prób i błędów?

 

Czytam amerykańskie strony, tam wellbutrin+ssri to bardzo popularny mix. Sertralina mi średnio służy ale z fluo jest moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat_, Skąd wiedziałeś, że dołączenie do Wellbutrinu fluoksetyny albo odwrotnie spowoduje poprawę stanu zdrowia? Czy dobierałeś jakiś SSRI do Wellbutrinu metodą prób i błędów?

 

Czytam amerykańskie strony, tam wellbutrin+ssri to bardzo popularny mix. Sertralina mi średnio służy ale z fluo jest moc.

A co było nie tak z sertraliną? Jak dołożyłeś do Wellbutrinu fluo to od razu poczułeś działania Wellbutrinu? Dlaczego jeden lek nie działał a zaczął działać dopiero w poączeniu z innym? Jak to możliwe? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna jest antagonista receptorów 5ht2c, antagonizm wobec tych receptorów uwalnia noradrenaline i dopamine i nasila przekaznictwo,

Wellbutrin jest inhibitorem noradrenaliny i dopaminy, bardzo mozliwe ze te 2 leki dzialaja synergicznie, fluo uwalnia dop. i noradr.

a wellbutrin blokuje wychwyt zwrotny tych dwóch neuroprzekazników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×