Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba nie umiem usnąć bez leków a czasami nawet z nimi nie śpie :/ Jestem obecnie na Asertin 50,ostatnie dwie noce praktycznie nie przespałem.Na noc brałem często mianseryne ale ze względu na puchnięcie po niej,odstawiłem.Zolpidem czasami mnie uśpi czasami nie.Jak brałem Escitalopram w dzień to powodował u mnie przymus położenia sie po paru godzinach od zażycia,może rozwiązaniem byłby powrót do escitalopramu i brania go na wieczór zamiast rano wtedy ten przymus położenia sie snu przypadał by na noc ? Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 asentry i 25 trittico, potem 150 serty i 50 trittico. Moc trazodonu jest większa przy sertalinie. Spałem dobrze ale ta serta działała na mnie z początku strasznie, poźniej inaczej jak zacząłem dostawać hormony, min testosteron. Miałem taki moment że przy dawce 150 serty zacząłem normalnie funkcjonować i b. dobrze się czuć. No ale tak to jest jak lekarze "specjaliści" wymiękają i rozkładają ręce jak się przychodzi z zaburzeniami hormonalnymi. Wielu lekarzy mi powiedziało że Oni nie wiedzą jak leczyć taki przypadek i co mi dawać. Biorę Sandostatin Lar, i teraz mam zmienony testosteron z prolongatum na Omnadren. Inaczej dosłownie te leki działają jak się dostaje te hormony. Nie wiem dlaczego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25, Ja brałam 50 Asentry i od 25-75 Trittico,samopoczucie dobre,oba leki łącznie działają inaczej, lepiej.Sama Sertra prawie nic nie dala w małych dawkach ,a 150 Sertry ,mega lęki,pobudzenie.Ehh Ci lekarze,oni nie wiedza ,jak pomoc,a Ty co masz zrobić,jak funkconowac?!Oni są lekarzami powinni pomagać ,działać,a nie zostawiać pacjenta samemu sobie :( Szkoda pisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, nie wiem,chodzę prywatnie,miałem już okazję odwiedzać różnych lekarzy ale oni,nie potrafią odpowiedzieć na moje pytania, w większości przypadków to,a może to,zadziała oni po pierwsze w ogóle mnie nie słuchają. Funkcjonuje tylko dzięki benzo,chodz i one powodują już u mnie przygnębienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Pisałem tutaj o bezsennosci jestem obecnie na 50 mg Sertraliny od 2 miesięcy,czy powinienem wskoczyć na wyższą dawke skoro dokucza mi bezsennosc i przez to podły nastrój?.Może biore za małe dawki leków skoro 50 mg sobie nie radzi z napięciem nerwowym i bezsennoscią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnibarni, ja biore Sertraline 4ty miesiac i nadal dokucza mi bezsennosc - o ktorej bierzesz lek ?

najlepiej rano, wtedy latwiej usnac w nocy... jak bralam po 15tej to nie moglam wogole spac, a teraz zasypiam o 5... przed braniem leku usypialam o 3... jedynie hydroxyzyna mi pomaga... moze tez sporobuj?

przy wiekszej dawce bedziesz miec jeszcze wieksze problemy z zasnieciem moim zdaniem (tak tez mi mowil lekarz zwiekszajac mi dawke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem u lekarza hmmm no i co... brac serte dalej 100 na noc ladnie sie przyjmuje, funkcjonuje pan normalnie prosze brac dalej bo za wczesnie na schodzenie... spoko czaje

 

mowilem o bolach stawow i bolach miesni hmmm lekarz sie zdziwil i powiedzial ze to moze od roboty fizycznej ktora wykonuje... bo tak jest to malo prawdopodobne albo wyskoczyl z tematem czy ktos w rodzinie nie mial problemow ze stawami xD

 

no coz wstalem przed chwila bola rece, ciezko je podniesc do gory jakby byly ciezsze ehh

 

moze przesadzam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, Nie masz się czego obawiać,nie dostaniesz ZS,bo odstawiaszsertraline stopniowo i potem dopiero wchodzisz na paro.Ten zespół moze się zdarzyć jeśli się bierze2 leki jednocześnie,ale nawet wtedy zdarza się on bardzo,bardzo rzadko.

 

U mnie im wieksza dawka sertraliny tym większy lęk,napięcie,bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie, jeśli chodzi o bezsenność. Trzymała mnie bardzo długo odkąd zacząłem wcinać sertralinę. Miałem już dość łykania na sen mianseryny na zmianę z zolpidemem. czasem nawet po mianserynie budziłem się w nocy i żeby do pracy wstać wyspanym to jeszcze łykałem zolpidem aby dospać.

Poszedłem do psychiatry aby spróbować ponownie trazodonu, czyli trittico. Piszę po ponownie, bo już kiedyś ze 2 lata temu próbowałem i po 3 dniach poddałem się i dałem sobie spokój.

Teraz opowiedziałem psychiatrze co i jak, no i zostało uzgodnione że spróbuję jeszcze raz. 1 dzień 25, kolejny 50, i potem cała tabletka 75 na noc. Rano oczywiście sertralina.

No i na początku kolejne rozczarowanie. Trittico zamiast mnie usypiać to jeszcze dodatkowo pobudzało na noc. Niby jakaś delikatna senność była, ale lęk ją niwelował. Nie obyło się znowu bez zolpidemu, aby w ogóle zasnąć. Zmniejszyłem dawkę z 75 mg do 50 mg i dałem sobie jeszcze z tydzień - dwa i jak dalej lipa to odstawiam.

 

Minęło ze 2 - 3 tygodnie od rozpoczęcia i nagle lek zaczął mnie usypiać. Zaczęła pojawiać się senność, ale taka naturalna, nie jak po zolpidemie czy mianserynie. Mało tego, zacząłem sypiać po 8 - 9 godzin. Aż normalnie się zaskoczyłem. Od jakiegoś tygodnia po prostu śpię normalnie jak kiedyś. Taka o to historia z tym Trittico...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja rozpocząłem swoją przygodę z SSRI - Asentra, czyli sertralina.

 

Już byłem w takim stanie, że musiałem się na to zdecydować, a to przepisał mi właśnie lekarz.

 

Dopiero dziś wskoczyłem na 50mg, bo zacząłem od połówki, bo to moje pierwsze tabsy w życiu na baniak:)

 

Zobaczymy co to z tego będzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robić.. zjadłem grejpfruta, a wcześniej wypiłem 2 szklanki soku z grejpfruta. jakoś mnie tak naszło dziś.

Przypomniałem sobie, po fakcie, ze nie wolno łączyć niektórych leków psychotropowych z tym owocem niestety sertralina do nich nalezy.

Dziś nie wziąłem sertraliny, bo mi się skończyła, a tak to brałem przez miesiąc 50 mg, a od jutra mam brać 100 mg.

Czy coś mi grozi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole jaki przypal xD

 

 

bylem przekonany ze biore 100mg sery, bylem ostatnio u lekarza wiec bla bla gatka no i przyszedl czas na pytanie ile bierzesz serty to mowie 100, lekarz setke? hmm no dobra i przepisal sete.... pozniej wiadomo apteka dom, co najlepsze mialem jeszcze 2 tabsy przy ostatnim opakowaniu i porownalem tabletki bo okazaly sie wiksze te co kupilem xD wiec wniosek taki ze bralem 50 a dostalem 100 i lykam setki xD

 

umre? xD beda jakies zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×