Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3, dzieki za odpowiedz.

Jutro moj lekarz bedzie na obchodzie i poprosze albo o 150 er wenli albo 20 esci.

I to i to chce ma depreche tylko bez zamulenia.na 450 wenli za mocno sie pocilem ale fajnie podkreca humor

Jak po 75mg ludzie sie poca to chyba Zaproponuje esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniuś jesteś z własnej woli czy przymusowo ?

Brałem esci szału nie było ,no ale na mnie żaden SSRI nie zadziałał.

Z tym czy będzie lepiej niz na cita ,to jak lunatic napisał ciężko powiedzieć ,chociaż jeśli chodzi o uboki to nie powinno ich być wiele ,teoretycznie ten lek bardzo łatwo przyjmuje organizm co mi powiedzieli w szpitalu i mój psychol do którego kiedyś chodziłem pozdro i do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnej woli. Wezme 150mg wenli i dopiero potem dorzuce 10mg.dobry pomysl prawda?:)

Nie boje sie ZS bo mialem ale tylko przy paro + duze dawki dxm.samo laczenie sri nic nie zrobi.najpierw przeczekam uboczne wenli wtedy dopiero esci.

 

Wiem ze powinno byc przy. Niej lajtowo bo bylo tak przy citalu a esci podobno. Ma jeazcze mmiej ubokow.

 

Dzieki.teraz podobno 3tygodnie trzymaja a nie jak kiesys tylko dwa.nowe przepisy kuzwa

 

-- 07 kwi 2015, 07:47 --

 

Pozdro JużTuByłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz powinno być ok ;)Przepiszą ci taki mix ? Jakby nie było dla lekarzy może być kontrowersyjne z jednej strony dopamina ,a z drugiej serotonia.Możliwe ,że fajnie pyknie czego Ci życzę ,ale nie spotkałem sie nigdy z takim połączeniem.Brałem solo well i myślałem ,że wyskoczę przez okno tak miałem nasilone lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

 

wiesz , zacząłem schodzić ale chyba na razie pociągnę bo mam duże problemy w rodzinie , moja mama zachorowała poważnie, operacje , onkologia itp. więc boję się eksperymentować z odstawką bo jak ja się jeszcze teraz posypię to byłaby tragedia a muszę być silny i jej pomóc to przejść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem z wenli 75 na esci na zakładke poniewaz ja mam duze objawy abstynencyjne przy zmianach leków. Jeden zmniejszalem drugi zwiekszalem jestem juz 15 dni na 10 mg . I czuje sie do dupy bol brzucha , biegunka rano, mdłości okropny ból głowy nie moge palić papierosów bo odrazu mnie zmula. Dodatkowo sennosc w ciągu dnia a w nocy bezsennosc i lęki. Czy czekać czy zmieniać leki? Czy podnosić dawke? Psychiatra mowi zeby jeszcze chwile poczekac. Nie wiem czy to objawy odstawienne czy objawy uboczne esci?

Dodatkowo psychiatra powiedziała ze może powinienem zmienić odpowiednik ja kupuje Mozarin a ona powiedziała że najlepsza jest Elicea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne 2 różnice między Citalem a ESCI to zamulające działanie Citalu na histaminę, co daje efekt na 4-6h od momentu zażycia oraz 4x słabsze działanie od ESCI,

czyli 10mg ESCI = 40mg CITA, 20mg ESCI = 80mg CITA itd. No i mniej działań niepożądanych przy ESCI, co jest efektem tego, że nie działa na histaminę jak Cital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek123321, tyle reakcji na dany lek ile ludzi ich biorących. Esci mi pomogło, ale więcej nie chciałabym tego brać. Niby najmniej skutków ubocznych, a przez 2 tyg na początku jechałam dodatkowo na benzo, a potem mi dolozono jeszcze stabilizator. Wejście ciągnęło mi się dluuuuugooo, a na wenli 2-3 tyg i po "ptokach". Esci brałam 10 mg.

Nikt ci nie powie do końca co lepsze, bo każdy reaguje inaczej.

elmopl79, czesc kochana! Wreszcie jeszcze ktoś ze spin-off ;).

Ja już 2 tyg bez esci i mam się normalnie. Zawroty przeszły, wszystko w normie. Tak, od razu zeszlam na 1/2, w ogóle tego nie odczułam. Potem brałam 1/2 co 2 dzień i w końcu 0. 2-3 dni po zejsci z leku zaczęły się zawroty i takie uczucie jakby świat zasuwał, a ja w zwolnionym tempie. Czasami mnie też mdliło, ale nic poza tym. Póki co jest ok i tobie też tego życzę :). Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Inez:)

Mnie po zmniejszeniu esci jest caly czas zimno....rano,w nocy,non stop mnie"trzepie"z zimna....nie wiem czy to efekt odstawienia,czy jakieś nerwy mnie męczą....

Ale tez,tak jak ty,nigdy nie będę chciala wracac do tego"kosmetycznego"esci:)

 

Tez odstawiam,ale nie czuje,ze wlasnie akurat tego chce....no ale mam inne plany:)i musze zejść z leku.

Trzymaj sie dobra kobieto cieplutko:)buziaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

click88,

 

tak jak pisałem kilka postów wcześniej - Nie ma zasadniczej różnicy - po co przepłacać - zresztą sprawa zamienników już była kilkukrotnie opisywana na forum - poszukaj - Dark to opisywał - ja biorę Esci 1,5 roku i co dwa miesiące inny zamiennik w zależności co jest w dobrej cenie - skład jest TAKI SAM inaczej nie nazywałby się ZAMIENNIKIEM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esci-spin-off-t49662-2870.html

 

Zablokowany topic. Co się stało? Walnąłem dlugiego posta po grubej przerwie z tym forum, a tu dupa, dostałem na klate wiadomość, ze topic zablokowany.

 

Co u was, elmo, ellora, lunatic, inez, toja itd? Dlaczego tamten temat został zamknięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

 

no właśnie nas przerzuciło , nie wiem dlaczego - Lunatic mi napisał że tutaj wszyscy są- znaczy się większość - niektórych nie ma - pewnie cudownie ozdrowieli ;)

 

-- 14 kwi 2015, 23:19 --

 

mm_,

 

ja zawsze rano bo pamiętam wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×