Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę) - cz. 2


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Monika, takie trendy. Ludzie mlodzi boja sie byc "inni", wola byc jak taka szara masa i sie nie wyrozniac ;).

Wprawdzie nie bylabym za tym, aby w ramach obowiazkowych zajec takie nauki sie odbywaly ale ludzie mimo wszystko powinni pielegnowac regionalne wartosci a nie bezplciowosc. Ale slyszalam, ze wiele mlodych ludzi wstydzi sie swojego slaskiego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzej rzeklabym o kolkach zainteresowan. Ja osobiscie nie zaliczam sie do jakichs fanatykow regionalnych i nie znam sie, chociaz wlasciwie to pochodze ze Slaska ale uwazam, ze takie ikony regionalne powinny byc jak najdluzej utrzymywane. W wielu krajach multi-cultural ludzie nie wstydza sie swojego pochodzenia i nie staraja sie na chama ujednolicic a w Polsce to taki trend jest, ze wszyscy chca byc tacy sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebelia, obowiązkowo, to już byłaby przesada - po co? W szkole powinna być przekazywana wiedza ogólna - uniwersalna. Ale powinien być bardziej rozbudowany zakres zajęć pozalekcyjnych, przynajmniej w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebelia, uniwersalna miałam na myśli taką, która globalnie się przydaje. Np. po co mam się w szkole średniej uczyć po raz kolejny szczegółowo całej historii polski skoro np. planuje i tak przeprowadzić się do innego kraju i nikogo tam nie obchodzi czy dokładną historię swojego kraju znam czy nie ;). W Polsce zresztą tez nikogo to nie będzie obchodziło ale to już rozmowa na inny temat.

No widzisz - dla Ciebie to przypał a dla mnustwa ludzi nie bo znajomość historii/gwary regionu niczego fizycznie w ich życiu nie zmiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×