Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieszane uczucia jesli chodzi o ten lek. Bralam 4 miesiace. Na poczatku poprawa zdecydowana, schudlam, wypieknialam ;) i wrocilo poczucie pewnosci siebie. Mialam niesamowicie duzo energii i checi do dzialania. Niemal zerowe skutki uboczne, jedynie zycie seksualne niezadawalajace. Duzo checi, zero mozliwosci. Wyszlam z depresji, a nerwica natrectw zniknela, jakby jej nigdy nie bylo. To najlepszy przetestowany przeze mnie lek na ZOK. Ta bajka trwala 3 miesiace. Nadal dzialal na nerwice, ale depresja powrocila i mimo zwiekszania dawek bylo coraz gorzej. W efekcie nastapila zmiana leku. Nieco zaluje, bo natrectwa, choc nie w takim stopniu jak dawniej, nadal sa obecne w moim zyciu. Ale zawsze lepsze to niz depresja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Bioxetin może wyregulować sen? Biorę Bioxetin od tygodnia, niby czuje się ciut lepiej, ale nadal mam rozregulowany sen, raz zasypiam normalnie (normalne znaczy że zasnę po godzinie, dwóch od położenia się), a innym razem mam jazdę do samego rana.

Nie mam nic na sen, bo mi nie chce lekarka przepisać, po tym jak wzięłam 11 stilnoxów (czego nie pamiętam, bo po 2-gim straciłam świadomość....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja i tak zasypiać nie umiem także róznicy nie zauważe..

Mi jest niedobrze ale co chwile jestem głodna. I mogłabym zrobić 10 rzeczy naraz.. normalnie tez tak mam ale teraz mam do tego siłe :D zobaczymy jak to się potoczy potem.. na razie początek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie!

Dawno nie pisałam...jakies pare miesiecy.

Biore seronil od 11 miesiecy 20mg i chce odstawic, bo dosyc czesto mam zawroty glowy, ktorych przed lecznieniem nie mialam.

Jak myslicie czy jesli odstawie lek zawroty ustana?

Ogolnie czuje sie duzo lepiej, ale od jakiegos czasu czuje sie juz przytloczona tym lekiem, chyba przez te zawroty glowy.

Z kolei boje sie odstawic ,bo boje sie ,ze wszystko do mnie wroci i kolo sie zamknie-bede musiala wrocic do leku.

 

CO ROBIC?? PORADŹCIE KOCHANI.!

POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE I ZYCZE DUZO ZDROWKA!

 

---- EDIT ----

 

aHA JESZCZE JEDNO: CZY JEST SENS PRZECHODZIC NA SLABSZY LEK NP. COAXIL?(BRALAM JUZ KIEDYS,ALE BYL WTEDY ZA SLABY,ALE DOBRZE TOLEROWALAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze sie czujesz psychicznie po Seronilu,a z tego co piszeszna depresje Tobie pomogl to moze nie warto odstawiac.Najlepiej pogasaj o tym z lekarzem na pewno cos doradzi.Z wlasnego doswiadczenia wiem,ze nie warto odstawiac lekow zbyt wczesnieChyba,ze te zawroty sa bardzo uciazliwe,wtedy mozesz zmienic lek. Jak dla mnie coaxil byl za slaby ide nie warto co brac.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

julia24, To lekarz decyduje czy i jak odstawiac leki, niech sie poprowadzi za raczke...jesli uzna ze to już czas - zaczniesz odstawiac leki,jeśli jeszcze nie, to trzeba będzie zacząć brać inny lek....heh coaxil z tego co wiem jest uwazany przez czesc lekarzy za placebo, ale jest cała gama innych leków :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mój psychiatra przepisał mi Seronil. Przeglądając internet natrafiłem na taką informacje odnośnie tego leku "Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych".

Czy ktoś miał doswiadczenia jakieś z prowadzeniem samochodu po Seronilu? Ja mam przepisaną dawkę 0,2 raz dziennie. Czytając ten wątek, muszę stwierdzić że to raczej mała dawka i wydaję mi się że nie powinienem odczuwać skutków ubocznych i spokojnie jeździć autem. Czy ktoś może to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Kilka dni temu psychiatra przepisał mi seronil. Moja dawka to 20mg na dobę. Jeszcze nie rozpocząłem kuracji dlatego że mam w planach kilka razy jeszcze w tym roku (szczegółnie w ostatnim dniu tego roku :D ) spożyć trochę alkoholu. Własnie chciałem się zapytać jak to jest z tym alkoholem podczas brania tego leku? Zdaję sobie sprawę z tego że duże i częste spożywanie alkoholu jest nie racjonalne ale mam tu na myśli symboliczne 1, 2 piwka. Czy sporadyczne picie piwka w małych ilościach w jakikolwiek sposób wpływa na terapie? Proszę o wypowiedż na ten temat obeznaną osobę bo zapomniałem o to spytać mojego psychiatre. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Alaaa dzięki za ostrzeżenie :D . Mnie bardziej interesowało jak to jest z medycznego punktu widzenia tzn. czy niewielkie ilości alkoholu powodują że seronil nie spełnia swojego zadania???

Czy ktoś z Was się pytał swojego psychiatry o to? Ja niestety zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kampus, alkohol powoduje, ze Fluoksetyna nie działa poprostu....

Ja miałam tak jak pisze GrzesiekC, na początku brania, po trzech czterech miesiacach jeśli nastrój już będzie stabilny i pojawi się ochota do imprez ja mogę się napić ale jest to np jedno piwo albo jeden drink :-) i raz na dwa trzy tygodnie:-)

Jakis miesiac temu po trzech piwach i 100ml wodki mialam przez tydzien kaca a nastepny dochodzilam do siebie....nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×