Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też pracuje i cwicze na siłowni spytam lekarza o chlorprotiksen.

 

-- 09 kwi 2015, 00:49 --

 

jestem obecnie na 50 mg Sertraliny od 2 miesięcy,czy powinienem wskoczyć na wyższą dawke skoro dokucza mi bezsennosc i przez to podły nastrój?.Może biore za małe dawki leków skoro 50 mg sobie nie radzi z napięciem i bezsennością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na bezsenność nie mogę narzekać, bo doskwiera mi raczej nadmierna senność, ale problem chyba podciąga się pod zaburzenia snu. Otóż od kilku tygodni mam koszmary, rzucam się całą noc po łóżku, budzę się wykończona, więc zasypiam ponownie, a po chwili znów to samo. Nie dotyczą niczego konkretnego, są bardzo różne, często nawet nie do końca pamiętam co w nich było takie straszne, ale wstaję tak otumaniona, że potrzebuję sporo czasu, żeby dojść do siebie. Nie przychodzą codziennie, czasem dwie-trzy noce mam spokój i jak już myślę, że to zbieg okoliczności, to kolejny mnie nawiedza. Nie widzę żadnej przyczyny tych snów, nawet nie umiem w większości żadnego przytoczyć, więc jak mogę z tym walczyć? Wiecie skąd się biorą u Was koszmary senne, jeśli je macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Freud'em: marzenie senne jest wytworem własnej aktywności psychicznej śniącego. U mnie koszmary biorą się z nieuświadomionych lęków - dopiero po przebudzeniu wiążę elementy snu z tym co przeżywałem w poprzednich dniach. Takie sny zazwyczaj bardzo dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu nie spałam całymi tygodniami po leku z sertraliną. Pół godziny snu raz na parę dni i to wszystko. Teraz jeszcze niedawno oglądałam tv lub siedziałam przed kompem do 2-3 w nocy, a obecnie coś mi znów poprzestawiało i teraz przeważnie chodzę spać wcześnie, ale za to budzę się w środku nocy. W sumie to nie wiem, co lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znów straszne problemy ze snem, właściwie wydaje mi się że wcale nie zasypiam.

Byłam u lekarza i dostałam mirtę 15 mg i w razie gdybym nadal nie mogła zasnąć chlorprotiksen,

ale to nic nie daje :(

Czuję się tak jakbym zapomniała jak się zasypia, dosłownie. Jak czuję już że się uspokoiłam, że

mogłabym zasnąć to jakaś część mnie cały czas nie zasypia... Może ktoś miał podobnie? :-|:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na wypowiedź ale jednak zapytam się tutaj. Jest coś takiego jak zespół niespokojnych nóg (którego raczej nie mam), ale czy jest coś w rodzaju zespołu niespokojnych rąk podczas snu?? W nocy budzę się wielokrotnie od kilku dni. Wybudza mnie mój krzyk, oraz to że sama bije się bardzo mocno po twarzy (policzkuje się) oraz wbijam w siebie paznokcie. Bo takim "przebudzeniu" jeszcze przez chwile (mimowolnie - nie panuję nad tym) wymierzam sobie bolesne uderzenie. Mam zadrapaną, podpuchniętą twarz :( Na sen biorę hydroksyzynę czy to ona może wywoływać mimowolne stany agresji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się też podduszać. Zaciskałam mocno ręce na szyi i dopóki nie otworzyłam oczu myślałam, że to jakiś przestępca chce mnie zamordować. Dopiero po chwili zrozumiałam, że ja sama się duże...... Boje się, że zrobię sobie krzywdę :(

Brzmi koszmarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem ze spaniem od chyba roku, może nie mam totalnej bezsennosci ale nie mogę zasnąć. Jak zasypiam budzi mnie każdy mały dźwięk, zasypiam dość długo. No ale przede wszystkim budzę się w nocy taka jakaś przestraszona i czasami nie mogę zasnąć. Non stop mam koszmary. Albo znowu budzę się około 8 i ni cholery dalej nie zasnę. Czy idę spac o 22 czy o 2 w nocy.

Chyba dopiero dziś spałam normalnie całą noc, ale to dzięki lekom. Wszystkim na raz. Bez leków nie ma szans na normalny sen. eh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po Trittico nadal nie śpię. Potrafię kotłować się całą noc z boku na bok. Bolą mnie od tego kości i mięśnie. Miliony męczących myśli przepływają mi wtedy przez głowę. Jeśli nad ranem uda mi się usnąć choć na chwilę to natychmiast śnią mi się potworne koszmary. Wybudzam się, po chwili zasypiam i koszmarów część dalszy. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie. Nie wiem jak długo tak jeszcze pociągnę. W ciągu dnia jestem padnięta, nie mogę się nad niczym skoncentrować, mam kłopoty z pamięcią i logicznym myśleniem. Nie wspominając o potwornym zmęczeniu. Nie potrafię nawet chwilę stanąć w kolejce do kasy bo robi mi się słabo. Koszmar.

 

rozumiem Cię ....ja mam taką panikę przed pójściem spać że nic mi nie pomaga :( biorę tritico cr ale nie działa ...psychiatra zapisał mi imovane i od tygodnia biorę całą tabletkę po niej śpię ale nazajutrz się czuje dziwnie :( U mnie największym problemem jest lęk ...lęk i obsesyjne potrzeba sprawdzania czy już zasypiam ....jak mi się robi tak błogo przed snem to tk jakby sprawdzam czy już spię (świadomie) i w ten sposób się wybudzam ...po tych nasennych śpię psychiatra włączył mi zoloft który ma działać przeciwlękowo ...zaczekam jak będzie działał ale póki co się boje że juz nigdy nie zasnę bez leków nasennych :(((( nie wyobrażam sobie jakbym mogła bez nich funkcjonować ....błagam was niech ktoś mi coś poradzi :((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ....piszę już z desperacji ...mam lęk przed bezsennością i takie dziwne ...zaburzenie ...nie wiem co to jest, że jak już zasypiam to sama jakby się wybudzam z myślą że nie zasnę ...byłam u psychiatry zapisał mi Tritico CR (nie działa) ...a do tego leki nasenne IMOVANE - po nich śpię ( biorę 1 tabletkę ) ...ale boje się od nich uzależnić :( nienawidzę być niewyspana chce normalnie żyć i funkcjonować dlatego muszę brać te tabletki a jednocześnie panicznie się boje co potem ...boje się uzależnienia ...nie wiem już co mam robić jak sobie z tym poradzić ...nie mam sił ...NIECH KTOŚ MI POMOŻE BŁAGAM !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz znowu walczę z bezsennością .Miałam 3 lata przerwy od depresji ,nerwicy lękowej i bezsennych nocy.Teraz wraca wszystko.9 września dzwonię do psychiatry i niech mi przepisze coś po czym będę mogła spać normalnie.Noc bez snu jest dla mnie koszmarem.Mam bliżnięta 3letnie i nie narzekam na brak zajęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×