Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cukier & słodycze ( moja walka z uzależnieniem i odstawką )


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio znalazłam sposób na obrzydzenie sobie słodkiego i innych syfów. Robię jakiś gorący napój np. herbatę i jak miałam ochotę na coś słodkiego to kawałek tej rzeczy wrzucałam do tej herbaty i patrzyłam jak sie rozpuszcza, w co się zamienia (nawet nie wyobrażacie sobie jak śmierdzą po rozpuszczeniu zwykłe, niby niewinne chrupki kukurydziane). Niektóre te potrawy wyglądające smakowicie po rozpuszczeniu śmierdziały jak szambo i wyglądały jeszcze gorzej. Pomyślałam sobie, że pewnie podobnie w ten sposób rozpuszczają się w moim żołądku. Tak mi to obrzydziło, że już nie jem syfów, robię teraz sama ciastka pełnoziarniste, ale lubię bardzo czekoladę, dlatego kupuję gorzką, ale surową z jagodami goji, droga jest, no, ale zdrowsza. Dziwne mam sposoby, ale najważniejsze, że działają. Mam problemy z bulimią i teraz jak sie objadą to sięgam tylko po zdrowe rzeczy, może z czasem uda mi się wyeliminować całkiem objadanie. Chciałabym.

 

A może ktoś się orientuje - czy zdrowe jest robienie sobie np. raz na 2 tygodnie takiego jednego dnia oczyszczania - czyli na sokach, warzywach świeżych i herbatkach ziołowych (ale nie przeczyszczających tylko np. pokrzywa, mniszek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caramel rose, ciekawy sposób z tym obrzydzaniem słodyczy :) może spróbuję.

Nie jestem dietetykiem, ale wydaje mi się, że takie jednodniowe oczyszczanie (raz na jakiś czas) jest zdrowe. Sama od czasu do czasu tak robię i widzę same korzyści - czuję się lżej (organizm zabiera się wtedy za wydalanie złogów z jelit) i oczyszczam się z toksyn (widzę poprawę stanu cery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się 46 dzień bez słodyczy. Udało mi się schudnąć 3,5 kg. Mam 2 tabliczki czekolady zachomikowane i jakoś mnie nie kusi. Może komuś biednemu/bezdmomnemu dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się 46 dzień bez słodyczy. Udało mi się schudnąć 3,5 kg. Mam 2 tabliczki czekolady zachomikowane i jakoś mnie nie kusi. Może komuś biednemu/bezdmomnemu dam.

Wow :brawo:

Na zmniejszenie apetytu na słodycze, polecam herbatkę z morwy białej(koniecznie sypana) oraz suplementację chromem organicznym.

Morwa u mnie nie działa na zmniejszenie apetytu na słodycze, a szkoda :(

Teraz jem takie wafelki kakaowe dosłownie takie same jak na zdjęciu i nie są słodkie dla mnie.

Ojj, bo takie wafle kakaowe to "wybitnie" słodkie nie są :P Podobnie orzechowe. Z mojego doświadczenia bardziej słodkie są te przekładane masą waniliową czy kokosową :mrgreen:

 

Jak tam okres świąteczny? Pewnie większości nie udało się powstrzymać przed zjedzeniem tych wszystkich pysznych ciast i deserów :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, większość chciałaby się dowiedzieć :? Ja też liczyłam, że jak założę taki temat, to się może jakoś nawzajem będziemy motywować do walki :roll: Może faktycznie trzeba by tę morwę zacząć pić :? ( byle regularnie ! )

 

Btw Pisałam, że wstawianie zdjęć ciast nie jest najlepszym pomysłem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morwa u mnie nie działa na zmniejszenie apetytu na słodycze, a szkoda
Piłeś regularnie tą herbatkę, czy jak się przypomniało? I w jakiej formie? W torebkach czy sypaną? Sypana jest skuteczniejsza.

Piłam regularnie przez jakieś 3-4 miesiące, sypaną. Teraz od czasu do czasu piję, zwłaszcza że odkryłam wersję z cynamonem (w torebkach), która smakowo mi bardzo odpowiada :) W sumie nie mogę powiedzieć, że ogólnie nie działa. Wydaje mi się, że faktycznie pomaga przy odchudzaniu - wpływając na metabolizm węglowodanów, ale jeśli chodzi o pociąg do słodyczy to u mnie jak pisałam wcale go nie zmniejszyła... może to już kwestia psychiki i uzależnienia.

Tak sobie przypomniałam właśnie apropo morwy, że na ostatnio kupionym opakowaniu (innej firmy niż zazwyczaj), była uwaga żeby pić ją raz dziennie. Zdziwiło mnie to, ponieważ przy poprzednich opakowaniach nie było raczej informacji o takim ograniczeniu :bezradny: a w okresie regularnego picia zdarzało mi się ze 4 (jak nie więcej) szklanki morwy w ciągu dnia wypić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milena.ana, właśnie chyba jest tak, że jeżeli u kogoś chęć podjadania wynika z choroby, wahań poziomu cukru we krwi to morwa może to fajnie uregulować, ale dla nas uzależnionych od smaku słodkości nie pomoże poskromić apetytu :( Niemniej chyba wrócę do regularnego picia morwy.

"Wyciąg z liści morwy dzięki zawartym składnikom hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład cukrów (sacharozy i skrobi) i ogranicza ich przemianę w glukozę. W wyniku tego procesu duża część węglowodanów pozostaje niestrawiona, co wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi." "Reasumując morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów – zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że lecznicze substancje czynne z morwy białej blokując trawienie węglowodanów znakomicie wspomagają proces odchudzania."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam takie pytanie do was. Czy ktoś z was rzucił cukier? Ja tyle razy próbowałem i wytrzymuje maksymalnie ze 2 godziny. Oczywiście nie licząc nocy. Zawsze mam tak, że jak wracam do domu to mówie sobie "Nie dzisiaj nie kupie żadnych słodkości" i zawsze kończę z 2l coli czekolada albo inne batony + to co rodzina kupi ...... Problem w tym, że nie wiem jak silny musiałbym być zawsze tak się stanie.

Czasem dawka cukru dochodzi do 0.5kg. Dziennie średnio wychodzi około 300g. Podobno to dużo.

Próbowałem już wielu sposobów i nic mi praktycznie nie pomaga.

W poniedziałek kupie morwe może to poskutkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×