Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Zbychu 1977, mam na skladzie 3-4g CDP Choliny. Wiedzialem o jej wlasciwosciach nootropowych, ale nie o upregulacji D2. Jestes w stanie podeslac jakies badanie na ten temat? I ile tej substancji musialbym wchlonac, by upregulacja sie ujawnila? Mam jej stosunkowo malo jak pisalem, a z zalecana suplementacja bym szybko sie jej pozbyl, a potrzeba mi czasem przyspieszyc mozg do pracy. Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja juz w ogóle blady jestem...

 

 

raz się czuje dobrze raz zaspany i nic się nie chce... co najgorsze czuje dziwne mrowienie w potylicy i bola mnie rece jak potrzeba większego wysilku, tak jakby problemy z kregoslupem czy cus, lecz wtedy czuje dalej mrowienie z tylu glowy.... dziwna sprawa mialem to wczesniej ale staralem sobie uswiadomic ze to przejdzie.... teraz bardziej mam lęki ze upadne czy cos sie stanie ze wzgledu na to... czy to normalne przy sercie??? 8 lekarz wiec zobaczymy co dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bólem stawów to lunatic miał problemy, możesz go podpytać.

 

jeśli chodzi o to mrowienie to też tak miałam przy zwiększaniu dawki, najgorsze, że to takie dziwne uczucie więc wprowadzało mnie w lekki stan dreralizacji i panikę :P {zawsze panikuję przy derealizacji: że stracę nad sobą kontrolę, albo na zawsze pogrążę się w tym stanie lub skrajnie, że już nie żyję ;/ }

 

przeszło po ok 2 tyg.

Ponoć też takie uczucie ma się przy rzucaniu sertry ale ja nigdy nie miałam akurat w takich przypadkach.

A bierzesz ją regularnie? nie zapominasz o dawkach?

jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, mam na skladzie 3-4g CDP Choliny. Wiedzialem o jej wlasciwosciach nootropowych, ale nie o upregulacji D2. Jestes w stanie podeslac jakies badanie na ten temat? I ile tej substancji musialbym wchlonac, by upregulacja sie ujawnila? Mam jej stosunkowo malo jak pisalem, a z zalecana suplementacja bym szybko sie jej pozbyl, a potrzeba mi czasem przyspieszyc mozg do pracy. Dzieki z gory

 

cdp-cholina-t55122.html?hilit=cdp%20choliny

 

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD

 

-- 05 kwi 2015, 11:41 --

 

Zbychu powinieneś się ustabilizować na jakimś leku, wybierz może ten który Ci najbardziej leży (bo rozumiem, że już wszystko brałeś, więc nie ma co szukać "nowości").

Z moich doswiadczen wynika ze brakuje mi dopaminy dlatego wkrótce zakupie CDP Choline która upreguluje receptory D2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie- biore od 4 miesiecy Sertraline 50mg - kto czytal moje wczesniejsze posty ten wie, ze mialam zwiekszona do 100mg, ale wrocilam do 50 (za bardzo mnie trzeslo)... lek nie spelnia oczekiwan... i lekarz planuje przepisac mi we wtorek inny lek (mieszkam w Anglii i tu recepty na te leki wypisuje rodzinny) i mam pytanie do Was : jak mam odstawic Sertraline ? stopniowo redukowac dawke tzn brac 25 mg ? czy tak z dnia na dzien zamiast sertry wziac nowy lek... ?;>

 

i jeszcze jedno pytanie : jaki lek waszym zdaniem ma dzialanie najbardziej blokujace napady lekowe ? o to mi glownie chodzi, depresji nie mam, ale bardzo sie boje gdzies wyjsc, bo lapia mnie ataki paniki...sertralina nic w tej kwestii nie pomogla...

jedynie benzo ktore biore raz w miesiacu jak musze wyjsc gdzies dalej ;/

 

dziekuje za odpowiedzi i wesolych Swiat kochani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie- biore od 4 miesiecy Sertraline 50mg - kto czytal moje wczesniejsze posty ten wie, ze mialam zwiekszona do 100mg, ale wrocilam do 50 (za bardzo mnie trzeslo)... lek nie spelnia oczekiwan... i lekarz planuje przepisac mi we wtorek inny lek (mieszkam w Anglii i tu recepty na te leki wypisuje rodzinny) i mam pytanie do Was : jak mam odstawic Sertraline ? stopniowo redukowac dawke tzn brac 25 mg ? czy tak z dnia na dzien zamiast sertry wziac nowy lek... ?;>

 

i jeszcze jedno pytanie : jaki lek waszym zdaniem ma dzialanie najbardziej blokujace napady lekowe ? o to mi glownie chodzi, depresji nie mam, ale bardzo sie boje gdzies wyjsc, bo lapia mnie ataki paniki...sertralina nic w tej kwestii nie pomogla...

jedynie benzo ktore biore raz w miesiacu jak musze wyjsc gdzies dalej ;/

 

dziekuje za odpowiedzi i wesolych Swiat kochani

 

Ja kilka razy schodziłem z serty z dnia na dzień bez problemów. Akurat ten lek chyba jest bardzo łagodny jeśli o to idzie. Rok temu po prostu przestałem zażywać 100g 1.kwietnia. Na panike i lęki chyba paroksetyna najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bólem stawów to lunatic miał problemy, możesz go podpytać.

 

jeśli chodzi o to mrowienie to też tak miałam przy zwiększaniu dawki, najgorsze, że to takie dziwne uczucie więc wprowadzało mnie w lekki stan dreralizacji i panikę :P {zawsze panikuję przy derealizacji: że stracę nad sobą kontrolę, albo na zawsze pogrążę się w tym stanie lub skrajnie, że już nie żyję ;/ }

 

przeszło po ok 2 tyg.

Ponoć też takie uczucie ma się przy rzucaniu sertry ale ja nigdy nie miałam akurat w takich przypadkach.

A bierzesz ją regularnie? nie zapominasz o dawkach?

jak długo?

 

 

wlasnie mialem tak , ze dzien nie wzialm na drugi pyk na noc i na 3 dzien tez nie bralem moze to przez to bo teraz 2 dni na bierzaco i jest git xD

 

najgorsze jest to ze chyba jestem uzalezniony.... co nie boli oczywiscie od serty... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyjecie po nim, czy chudniecie?

 

większość osób chudnie bo ponoć mają jadłowstręt.

ja akurat przytyłam, ale to dlatego, że mając depresję prawie nic nie jadłam więc siłą rzeczy jak mi się poprawiło to z 42kg (166cm) przytyłam do 55 bo poczułam się na tyle dobrze by regularnie jeść. :)

 

Ponoć też takie uczucie ma się przy rzucaniu sertry.

A bierzesz ją regularnie? nie zapominasz o dawkach?

jak długo?

 

wlasnie mialem tak , ze dzien nie wzialm na drugi pyk na noc i na 3 dzien tez nie bralem moze to przez to bo teraz 2 dni na bierzaco i jest git xD

 

najgorsze jest to ze chyba jestem uzalezniony.... co nie boli oczywiscie od serty... ;/

 

no to masz odpowiedź :)

btw. sertralina nie uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Suplementy cytykolina mają również duży wpływ na dopaminy i innych silnych hormonów mózgowych. Oprócz zachęcania do uwalniania dopaminy poprzez aktywność hydroksylazy tyrozynowej również jest agonistą dopaminy i hamuje wychwyt zwrotny hormonu. Badania wykazały, że nawet Cytykolina można skutecznie stosować z L-Dopa w celu zapewnienia pomocy do pacjentów z chorobą Parkinsona. Zwiększenie poziomu dopaminy promuje także wzmocnienie nastrój i jeden etap w leczeniu depresji."

 

http://nootriment.com/pl/citicoline-500-mg-tablets/

 

kupuję to , Zbychu ma racje. tylko pamiętajcie nie zwykłą choline tylko CDP Choline (Cytykolina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie zauważyliście poprawę po braniu sertraliny ?

 

poprawę jeśli chodzi o co? nerwice? natręctwa? depresję?

 

ja chyba po ok tygodniu już cośtam lekko czułam, po miesiącu to już bankowo było mi lepiej. po 4 mies czułam, że już nie mam depresji :P (ale to nie była prawda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał tu ktoś duża dawke sertraliny i mógłby to porównać z wenlafaksyna? Jak działa na was sertra w obszarze fobii społecznej, takiego przebywania z ludźmi, empatii i odczuwania przyjemności? Po wenlafaksynie nie mam takich lęków przy ludziach lepsze skupienie mam jak patrze w oczy, ogólnie rozmowa jest czymś co faktycznie może sprawiać przyjemność a nie męczarnia przymusową. Kiedyś brałem sertraline pare dni ale robiło mi się coś takiego że nie umiałem tak jakby się wysikać i szczypało podczas oddawania moczu :P Dziwna jazda ale tak było... Nie siada wam na gastryke? Na trawienie? Nie ma po tym ciągle sraczki na przemian z zaparciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×