Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

ewa3700, mnie okropnie swędziała skóra przez jakieś półtora-dwa tygodnie. Myślałem, że się wścieknę. Ale potem przeszło i teraz już zero uboków. No oczywiście jeśli wysypka jest duża, trzeba się zastanowić. A od jakiej dawki zaczynałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dopiero mam zacząć. Od 25mg przez 2 tyg. Ale mój lekarz waha się czy mi ją przepisać. Powiedział, że za tydz. się zastanowi. Ja litu nie chcę, wolę już lamo...bo ciągoty mam ku depresji bardziej. Dlatego chcę dużo wiedzieć o tej lamo....i w ogóle dzięki za info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewa3700, na początku możesz mieć gorsze samopoczucie, ale potem jest lepiej. To jedyny lek, który polecam, bo generalnie jestem wrogo usposobiony do tych wszystkich mózgojebów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewa3700, Co do wysypki i przenikliwego swędzenia to normalne. Sam pamiętam jakby po mnie mrówki łaziły przez co oszlifowałem wszystkie ściany w szpitalu plecami :D. Dopiero jak są gorsze zmiany skórne lek się odstawia ale podobno nie występuje to często. No i zgodzę się z innymi to najlepszy lek na jaki trafiłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no, to jednak te 100mg. na niektórych działa. Jednym słowem , trzeba na sobie spróbować, jak 100mg. nie zadziała, to wtedy zwiększyć na 150-200mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem lamo mam brać na początku przez miesiąc 25 mg, ktoś pisał że działa od 150 mg, mnie 25 już lekko stabilizuje i pod wieczór lekko ścina z nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem lamo mam brać na początku przez miesiąc 25 mg, ktoś pisał że działa od 150 mg, mnie 25 już lekko stabilizuje i pod wieczór lekko ścina z nóg.

To raczej mało prawdopodobne, ale może działa na zasadzie placebo. Wmawiasz sobie, że ma działać i działa. Lamotrygina długo się rozkręca, miesiąc to krótko, żeby cokolwiek odczuwać - po dwóch można coś tam dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicholas1981, Tak na pewno wmawiam sobie wcześniej miałem problem żeby zasnąć przed 2 a teraz 30 min po zażyciu od pierwszej dawki padam z nóg. Nie dawaj tu takich rad kto powinien brać jakie dawki bo to sprawa indywidualna może to skutki uboczne na początku ale czuje się różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klex, to dobrze, że odczuwasz działanie już najmniejszej dawki. Wszyscy pisali, że wchodzili na ten lek stopniowo. Nie można się od razu rzucać na głęboką wodę, chyba że już masz doświadczenie z tym lekiem. Cierpliwości !

 

Dzięki za dobrą radę tego teraz akurat potrzebuje :D mam do ciebie zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem lamo mam brać na początku przez miesiąc 25 mg, ktoś pisał że działa od 150 mg, mnie 25 już lekko stabilizuje i pod wieczór lekko ścina z nóg.

To raczej mało prawdopodobne, ale może działa na zasadzie placebo. Wmawiasz sobie, że ma działać i działa. Lamotrygina długo się rozkręca, miesiąc to krótko, żeby cokolwiek odczuwać - po dwóch można coś tam dopiero.

 

 

oj to nie prawda, mnie na małych dawkach już po 2 dniach ładnie usypiał wierczorem.

Szkoda, że później to minęło, ale i tak jakość spania się podniosła... wiecie, na sertrze prawie nie spałam :P

 

...to 100mg Lamotryginy jest niewystarczające? Brał ktoś tylko 100mg?

 

ja biorę. i jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucharz, mnie na początku mdliło jak cholera, nic nie mogłem zjeść i taki posmak niemiły miałem w ustach i swędziała mnie skóra. Ustąpiło wszystko gdzieś po 3 tygodniach, może po miesiącu. Teraz zero uboków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucharz, mnie na początku mdliło jak cholera, nic nie mogłem zjeść i taki posmak niemiły miałem w ustach i swędziała mnie skóra. Ustąpiło wszystko gdzieś po 3 tygodniach, może po miesiącu. Teraz zero uboków

 

 

Chodzi mi konkretnie o nadkwaśność, odbijanie się kwasów do przełyku. Miał ktoś z tym problem przy lamotryginie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucharz, mnie na początku mdliło jak cholera, nic nie mogłem zjeść i taki posmak niemiły miałem w ustach i swędziała mnie skóra. Ustąpiło wszystko gdzieś po 3 tygodniach, może po miesiącu. Teraz zero uboków

 

 

Chodzi mi konkretnie o nadkwaśność, odbijanie się kwasów do przełyku. Miał ktoś z tym problem przy lamotryginie?

 

Miałem to samo najmocniej po wzięciu tabletki lamo,przeszło po odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jeżeli na początku brania lamotryginy, pojawi się wysypka, to "przeczekać", czyli dalej brać ...czy ona minie. Czy od razu lek odstawić?

Jeżeli na początku pojawi się wysypka powinno się lek od razu odstawić a przynajmniej skonsultować to z lekarzem.

 

Terapeutyczna dawka Lamotryginy to 200 mg,mniejsza nie ma sensu,zażywam Lamo i sobie chwalę.Wchodzić trzeba powoli żeby dobić do 200 mg.

W niektórych przypadkach wystarczy 50 mg.

 

Obie informacje z pierwszej ręki od sprawdzonego klinicznego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×