Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

benzowiec84, tolerancja cie zje po metylofenidacie, z czasem dojdzie do tego ze nie bedziesz mógl bez niego funkjonowac.

 

dlatego nie chcę metylo , tylko coś łagodniejszego , ale na razie poczekam.

No to tak jak z SSRI . nie moge bez nich funkcjonowac:)

 

-- 18 sty 2015, 15:43 --

 

Czyli zdecyduję się na bupropion , ale dopiero jak za 6 tygodni nadal bede śpiący , chodz dzisiaj jestem mniej śpiący. ale to tylko dzisiaj jakoś wyjątkowo . zobaczymy może ta fluo da rade.

 

-- 18 sty 2015, 15:46 --

 

Zbychu 1977, a ty się leczysz na ADHD ??? czy na co ? a brałeś Adderall lek na bazie amfetaminy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptynę na ADHD?

Nie działa.

 

lunatic brałem tianeptyne solo,to dobry lek ale drogi -miesięczna kuracja nim moze kosztować 50zł .

Ile żarłeś? 2 paki mnie chyba 9zł wyniosły (Atinepte).

 

 

Metylo i lęk społeczny: ostatnio po większej dawce etylofenidatu wyszedłem na zewnątrz i czułem się bardzo pewny siebie i swobodniejszy w sytuacjach społecznych. Czy ktoś inny ma doświadczenia ze stymulantami i lękiem społecznym? Jak na Was działały? Czytałem też, że rzeczywiście stimsy mogą wyjątkowo pomóc przy fobii społecznej, a przy innych rodzajach nerwicy pogorszyć objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, Czy ten lek działa podobnie do baclofenu?Ja zawsze myślałem że po dopaminie chce się do ludzi i spotkań ale niestety nasila ona lęki.Czy metylofenidat nie powoduje zjazdu jakiegos nieprzyjemnego i czy uspokaja jakoś w sytuacjach społecznych czy nakręca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, Czy ten lek działa podobnie do baclofenu?Ja zawsze myślałem że po dopaminie chce się do ludzi i spotkań ale niestety nasila ona lęki.Czy metylofenidat nie powoduje zjazdu jakiegos nieprzyjemnego i czy uspokaja jakoś w sytuacjach społecznych czy nakręca?

Baclofenu? Nie. Baclofenowi bliżej raczej do benzodiazepin czy GBL.

Zjazd to kwestia trochę indywidualna, bo czytałem opinie niektórych, że metylo wywołuje nieprzyjemny zjazd, a inni twierdzili, że nie. Zresztą mój etylofenidat (metabolit metylo) zjazdu u mnie nie wywołuje. Mówiąc ciągle z perspektywy etylo, nasila on pobudzenie peryferyjne, czyli np. napięcie mięśni, może troszkę przyspieszyć bicie serca, co wszystko powoduje więcej nerwowości po prostu, ale na mnie gorzej pod tym względem działa kofeina. Natomiast właśnie zaobserwowałem przyspieszenie myślenia, zmniejszenie zamulenia, co wydaje się łagodzić pewne lęki dotyczące "fajtłapowatości" i zwiększa pewność siebie. W dawkach terapeutycznych stimsy "wygładzają" rozmowę, mówisz pewniej, łagodniej, składniej, spokojniej. W większych, rekreacyjnych dawkach jednak jesteś roztrzęsiony, mówisz szybko ("pressured speech", czyli naciskasz, czasem jakbyś siłowo wypluwał słowa, co męczy) i nerwowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalikali nie brałem baclofenu, ale brałem benzo. Nie można tego porównać, po benzo nie mam motywacji czy chęci do ssocjalizowania się. No ale metylo jednak typowo podkręca aktywność układu nerwowego, najmocniej daje po sympatycznym, ja miałem przyspieszenie akcji serca, wzrost ciśnnia, nasilenie potliwości i lekkie nakręcenie noradrenalinowe. Nie jest to na tyle komfortowa sytuacja dla mnie by go brać. No i ja miałem bardzo przykre zjazdy depresyjne i nerwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, Ja wiem że po benzo nie ma motywacji czy chęci socjalizowania się,ale jeśli już dojdzie do takiej sytuacji to jestes mega spokojny i pewny siebie,przedewszystkim nie czujesz lęku a w fobi społecznej jest to ogromny plus.Niestety tak jest że po dopaminie chce się do ludzi,ale nakręca ona lęki.Dobrze działał na mnie mix klon+baclofen.Chciałem do ludzi i nie czułem strachu i lęku,ale wiadomo nie można mieć wszystkiego bo po większych dawkach baclo juz czułem że tej dopaminy jest za duzo.Dla fobika dobrze jest połączyć coś na gaba-klony i dodać małą dawke czegoś na dopaminę-metylo,baclo.Sama dopamina nasili lęki i spowoduje zjazd,więc musi być jakiś podkład przeciwlękowy-gaba,no i jak komuś pomaga paro na fobie to może byc paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fobika dobrze jest połączyć coś na gaba-klony i dodać małą dawke czegoś na dopaminę-metylo,baclo.Sama dopamina nasili lęki i spowoduje zjazd,więc musi być jakiś podkład przeciwlękowy-gaba,no i jak komuś pomaga paro na fobie to może byc paro.

 

Swego czasu MIX paro + metylo to było jedno z najpiekniejszych połączęń jakie brałem . Zero lęku , jasność i przejrzystość myslenia , opanowanie , słowem super .Niepotrzebne żadne klony . Teraz wszedłem dodatkowo z Brintellixem i odłożyłem na jakiś czas Metylo .

PAMIĘTAJ KALI KALI 1 ,ŻEBY BROŃ BOŻE NIE ŁĄCZYĆ MOKLO Z MEETYLO , MOŻE CIE POWYKRĘCAĆ ,,, MASAKRYCZNIE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAMIĘTAJ KALI KALI 1 ,ŻEBY BROŃ BOŻE NIE ŁĄCZYĆ MOKLO Z MEETYLO , MOŻE CIE POWYKRĘCAĆ ,,, MASAKRYCZNIE .

A Ciebie powykręcało? Bo moklo to nieselektywny, odwracalny MAO ("RIMA") w dawkach do 600mg, więc jak na moje czemu nie można by łączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1 ja nie wiem skąd Ty czerpiesz informację, że baklofen zwiększa dopaminę - przecież jest też dużo info na temat tego, że ją raczej blokuje. Nie jest to takie pewne a więc nie wyrokowałbym, że to zwiększenie dopaminy jest odpowiedzialne za nasilenie lęku w przypadku baklo.

 

"Baclofen, a GABA B receptor agonist that inhibits the release of several neurotransmitters, including dopamine, noradrenaline, 5HT, and glutamate"

http://www.nature.com/npp/journal/v18/n5/full/1395109a.html

 

"Baclofen attenuates the reinforcing effects of cocaine in rats"

Baclofen attenuates the reinforcing effects of cocaine in rats

 

"Baclofen, the parachlorophenyl analog of GABA, was found to induce catalepsy"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6803287

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, To niby skąd sie bierze po samym baclofenie w dawkach powyżej 50mg nasilenie lęku i natręctw myślowych?Tak samo miałem po amfetaminie pewność siebie połączona z lękiem i nasilonymi natręctwami.Skąd po baclofenie duża agresja i lekka zwała na zejściu?Wiem jak odczuwam serotonine dopamine noradrenaline i gaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuj:

PAMIĘTAJ KALI KALI 1 ,ŻEBY BROŃ BOŻE NIE ŁĄCZYĆ MOKLO Z MEETYLO , MOŻE CIE POWYKRĘCAĆ ,,, MASAKRYCZNIE .

 

A Ciebie powykręcało? Bo moklo to nieselektywny, odwracalny MAO ("RIMA") w dawkach do 600mg, więc jak na moje czemu nie można by łączyć?

 

 

 

Tak , powykręcało ( za każdym razem nawet po jednym dniu przerwy od leku do drugiego leku ). Nerwowośc straszebna , wkurw , złość , napięcia psychofizyczne - NIGDY WIĘCEJ TEGO MIXU !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem bez problemu od prywatnego po tym jak powiedziałem, że etylo robi magię w sprawie anhedonii i apatii. Niestety metylo prawie wcale na mnie nie działa. Po upływie kilku minut od wchłonięcia pojawia się ten przyjemny "rush" jak po kofeinie i zanika po paru minutach. Jeżeli chodzi o myślenie to wypowiedzieć się nie mogę bo już w mojej głowie praktycznie nic się nie pojawia. Nie pamiętam kiedy ostatnio podjąłem jakiś wysiłek umysłowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×