Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 27 dzień na 20 mg i jest tak sobie :? Były przebłyski poprawy,ale od kilku dni jest tak samo.Nie jest tak tragicznie jak przed rozpoczęciem leczenia,ale dobrze też nie jest.Zobaczę co jutro powie mój lekarz i co zadecyduje.Czy zwiększy dawkę,czy zostawi tą co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n....., to tylko tydzień byłaś na 20 mg? Ciekawe czemu tak szybko lekarz Ci podniósł dawkę do 40 mg? Ja na 20 mg jestem czwarty tydzień.Czy to Twój pierwszy lek czy kolejny?

 

-- 07 kwi 2015, 16:30 --

 

n....., już wszystko wiem.Przeczytałam Twoje posty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20mg od 7 lutego od 12 dni 30mg, do tego na noc ketipinor 25mg i trittico 50mg - na sen. Jest lepiej, może dlatego, że rozwiązałem ostatnio część problemów które spędzały mi sen z powiek, a może to fluo lepiej coś działa. Zostały mi jeszcze drżące poranki i pisk w uszach, ale wiele objawów odeszło. Popołudnia i wieczory są normalne. Śpię dobrze, a wcześniej nawet mimo brania leków miałem z tym problemy. Także pojawił się optymizm, czego i Wam życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba aby ten lek mi pasuje jak na razie a szybko zwiększył żeby jakbym zwiększyła np po miesiącu to tez są skutki uboczne czy tak czy tak leczy mnie na lęki i dopiero w lato będę powoli odstawiala alprox wspomagacz alprox kiedy seronil nie wiem ale wole nie pić piwka długo i zapomnieć o nerwicy

 

-- 07 kwi 2015, 20:51 --

 

No chyba aby ten lek mi pasuje jak na razie a szybko zwiększył żeby jakbym zwiększyła np po miesiącu to tez są skutki uboczne czy tak czy tak leczy mnie na lęki i dopiero w lato będę powoli odstawiala alprox wspomagacz alprox kiedy seronil nie wiem ale wole nie pić piwka długo i zapomnieć o nerwicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nic nie załatwiłam,bo moja pani doktor jest chora i odwołała pacjentów :evil: Oczywiście recept też nie zostawiła,więc idę jutro do lekarza poz mam nadzieję,że mi wypisze receptę na Seronil.Jak nie to będę musiała szukać innego psychiatry,bo mi zostały tylko dwie kapsułki.Jestem wściekła :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj, po 5 latach, po raz pierwszy poszłam do psychiatry. Pomijam fakt że niezbyt jestem zadowolona z wizyty. Ale do rzeczy- lekarz przepisał mi Seronil i jednocześnie wydał zalecenia, żeby przez pierwsze 4dni brac 1/4 tabletki, potem przez kolejne 4- 1/2, a potem juz całe 20mg. Problem w tym, że sam w recepcie napisał KAPSUŁKI, a tego raczej nie da się pociachać na 4 czy nawet 2 części. I co ja mam teraz zrobić? Może to zwykła pomyłka, ale sam palcem pokazywal mi na recepcie co i jak, że wszystko zapisał; byłam zbyt zdenerwowana żeby zobaczyć, że coś jest nie w porządku, a po drugie- to nie moja rola żeby sprawdzać doświadczonego lekarza i doszukiwać się błędów...

 

Wykupiłam receptę. Mam jeszcze jedną na większe opakowanie. Wizyta w celu wyjaśnienia nie wchodzi w grę bo terminy są strasznie odległe a wizyty drogie. Proszę o jakąś poradę. Mogę zacząć od razu od dawki 20mg?

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytałam w intermecie, że podobno farmaceuta może wydać lek pod inną postacią niż ta zapisana w recepcie, ale wtedy nie jest on refundowany. Więc chyba wybiorę się jutro do apteki i zrealizuję drugą receptę tym razem prosząc o tabletki, jeśli to możliwe. Ma ktoś może informację, czy to naprawdę jest do zrobienia?

Wydałam 150zł na lekarza, tak więc jakby coś to te 15zl różnicy w cenie lekarstwa już mi nie zrobią dużej różnicy :P A te kapsułki się i tak nie zmarnują skoro potem mam brać już 20mg dziennie (taką mam nadzieję, bo to chyba na jedno wyjdzie?)

 

Edit: W zaleceniach mam zapisane ''Seronil tabl. 20mg''. Sęk w tym, że tabletki występują jedynie jako 10mg. To już nie wiem, co robic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×