Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

kasz, nie skończy się to źle jak napijesz się mało. Bardzo szybko Cię zetnie, ja tak przynajmniej mam.

 

Ja mam pytanie do tych, którzy już kiedys odstawiali lek - czy nie za szybko go odstawiam? Biorę 10 mg już 3 tygodnie, a paroksetynę ogólnie biorę 3-4 miesiące. Zeszłam z dawki 30 mg do 20 mg, a potem do 10 mg. Nie uzgadniałam ostatniej dawki z lekarzem. Okropnie się czuję- jakbym miała manię. Czy ktoś też tak miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się. Nie popieram picia i sam nie pije, ale skoro chce sie napic, to napisalem mu tylko jak może się konczyć mieszanie alkoholu z psychotropami. Sam na każdej imprezie odmawiam sobie alkoholu, bo leczenie i zdrowie psychiczne jest dla mnie najważniejsze. Skoro chce, to jego sprawa. Ja bym nie pił.

 

Poza tym nigdzie nie napisałem że ma się upić do nieprzytomności. U mnie nawet w małych ilościach alkoholu zaczęło się kręcić w głowie przynajmniej 2x mocniej niż bez leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, nie czepiam się, tylko uważam, że pominięcie dawki leku tylko dlatego, że ktoś chce się napić, jest bez sensu, bo to wtedy żadna terapia.

 

-- 04 kwi 2015, 12:20 --

 

Poza tym nigdzie nie napisałem że ma się upić do nieprzytomności. U mnie nawet w małych ilościach alkoholu zaczęło się kręcić w głowie przynajmniej 2x mocniej niż bez leków.

 

a czy ja Ci to zarzuciłam????????????????? Napisałam też, jak alko na mnie działa w połączeniu z lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale picie pod wpływem leków to też żadna terapia. W każdą stronę jest źle, zależy potem już od człowieka. Ja też kiedyś lubiłem sobie wypić jedno czy dwa, ale że kończyło się to nie najlepiej, to po prostu odmówiłem sobie tej "przyjemności" żeby jak najszybciej dojść do zdrowia, a potem móc wypić sobie za zdrowie.

 

Nie napisałaś. Nie chcę się kłócić. Zwłaszcza dziś.

 

Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, z dwojga złego jak wypije jeden kieliszek, to nic mu nie będzie, niż miałby zupełnie pomijać dawkę, dlatego napisałam to, co wyżej więc nie wiem po co te pretensje w moim kierunku ;) Zrobi jak zechce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak juz nie ma o czym gadac bo napisal ze wzial rano paroksetyne, poza tym ten lek ma okres póltrwania okolo doby, wiec czy wezmie czy nie wezmie to nie ma zadnego znaczenia, kasz, Napij sie, ale z umiarem, wypil polowe mniej niz jak bys mial wypic bez leków i powinno byc ok :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Są przypadki wpływu paroksetyny na wątrobę odnotowane np. na pubmed, ale to należy do rzadkości. Nie sądzę byś musiał się czegoś obawiać.

Dzięki za odpowiedź,

Może ktoś jeszcze by się wypowiedział ?

Czy Seroxat (paroksetyna) wpływa negatywnie na wątrobę ? Biorę po 20mg(1 tabletka) dziennie.

 

Przez fobię/lęki i natręctwa wpadłem w alkoholizm . Przez 6 lat mocno nadużywałem alkoholu [w jeden dzień potrafiłem samemu wypić 0,7 wódki i tak 2-3 razy w tygodniu (nieraz przerwa z tydzień albo dwa, ale to rzadko )] Nigdy nie miałem żadnych widocznych oznak chorej wątroby (ale wątroba daje o sobie znać dopiero jak jest już w bardzo ciężkim stanie).

Nie chcę robić żadnych badań.

 

Jestem mocno podbudowany i nie mam zamiaru ruszyć już kiedykolwiek alkoholu. Także o żadnym mieszaniu z alkoholem nie ma mowy (chociaż wcześniej to przerabiałem) .

 

Po 4 dniach z Seroxatem czuję że osłabiają się moje natręctwa i jestem mocno nastawiony na zdrowe i trzeźwe życie. Jakiekolwiek by ono nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EvilDead, każda substancja, która metabolizowana jest wątrobie, a w tym przypadku jest nią również paroksetyna, nie jest bez wpływu na kondycję wątroby. Myślę, że nie zaszkodzi, żebyś zrobił badanie kontrolne (usg,enzymy)

 

-- 04 kwi 2015, 13:17 --

 

co to jest ??

 

wygoogluj ;) to nie jest tak, jak Ricah napisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, przecież Anticol w połączeniu z alko wywołuje objawy ostrego zatrucia alkoholowego, łącznie z utrata przytomności, co ma odstręczać osobę z problemem alkoholowym do picia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×