Skocz do zawartości
Nerwica.com

czego aktualnie słuchasz?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hans, :) tak swoją drogą, w Changes jest wykorzystany motyw z tej piosenki [videoyoutube=4-k2JCV4TCs][/videoyoutube]

 

Z kolei to co wrzuciłeś w górze to też moja jedna z top 50 z podstawówki ;) Z kolei tam są motywy z opery Kniaź Igor Borodina :)

 

-- 02 kwi 2015, 22:48 --

 

Hansie, to pewnie też lubisz :)

[videoyoutube=aIXyKmElvv8][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, gdzieś to za mną chodziło, że 2pac nie był pierwszy, podobnie jak z piosenką "California Love". Chodziłaś do podstawówki w latach 90. pewnie. Dla mnie jednym z większych zaskoczeń muzycznych, to było wtedy, jak się dowiedziałem, że bit do piosenki "Gz and Hustlas" Snoop Dogga, nie należy do niego, tylko pochodzi z 1982 roku, zresztą wykorzystany potem przez N.A.S. w dissie "Anty Liroy". :)

 

Pewnie, że lubię, mam kasetę z tym albumem "The Score". Uważam, że głos Lauryn Hill to jeden z najlepszych kobiecych wokali wszech czasów. Wzięło mi się na wspominki, które wzmacniam muzyką. :)

 

[videoyoutube=74AiUh7muQE][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, tak, lata 90te, U2? Niezła ta piosenka, nie slyszałam jej nigdy wcześniej. Snoop dogga słabo znam, tyle co w mtv puszczali. Zresztą z hip hopem, rapem, nie byłam w temacie. W gimnazjum pojawił się Slim Shady ;), w polskim hh w ogóle się nie orientowałam, prócz płyty Szakal Liroya.

A jak Lauryn lubisz, to tu śpiewa z synem Boba Marleya, a jednocześnie swoim partnerem (nie wiem czy są nadal razem) w covere Boba

[videoyoutube=hwNlQRvV-b4][/videoyoutube]

a tu jako ciekawostka, kolejna muzyczna gwiazdu czasów podstawówki i gimnazjum w tym samym coverze:

[videoyoutube=2hAHRjt31Sg][/videoyoutube]

nie wiem czemu na yt nie ma całości, na kasecie (sic!) był koncertowy cały cover :) Przewijałam na okrągło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, tak, ja też w latach 90. chodziłem do podstawówki. A biografią Lauryn Hill się wyjątkowo interesowałem, bo zazwyczaj życie muzyków mnie prawie wcale nie interesuje, skupiam się tylko na muzyce, no, ale często się tak nie da, bo doświadczenia muzyków przekładają się na ich twórczość i zawsze coś chcąc nie chcąc się wyniesie z ich życia.

 

[videoyoutube=stjRIlv5jxg][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×