Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

krista, hej, pamiętam cię z moich początków na esci, a teraz już odstawiam. wiesz, nikt ci nie doradzi czy masz odstawiać czy nie, pogadaj ze swoim lekarzem.

 

Cóż, dla mnie to już był 4 nawrót i 4 leczenie. teraz jednak jest inaczej, trafiłam na świetną terapeutkę i po tylu latach różnych terapii w końcu coś się ruszyło.

 

Ja, mimo dość długiego leczenia i nawrotów, cały czas wierzę, że w końcu będę umiała sobie radzić z tą cholerą bez prochów. Jutro minie tydzień odkąd już nic nie biorę. Póki co jest ok poza zawrotami głowy, które pojawiają się dość często, momentami też mnie mdli i jestem bardziej zmęczona (może to też przesilenie) - to mnie wkurza, bo żyłam dość aktywnie sportowo, a teraz jakoś nie mam siły. Mam nadzieję, że jeszcze tydzień i te objawy miną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, esci bralam ok roku i oczywiście, że odstawiałam stopniowo. zejscie do zera zajęło mniej więcej 3-4 tygodnie chyba. Wiesz, ja już trochę stary wyjadacz jestem przecież, nie pierwszy lek, nie pierwsze odstawienie. Esci na zejściu jest ok, ale wejscie to była masakra, z resztą Tobie też tu marudziłam :).

 

A jak tam u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej inez3

Ja jestem bardzo wrażliwa,chociaż udaję twardo i mam nisko samoocenę, zamartwiam się każdą pierdołą.

Dr.poradziła mi przeczytać książkę Beaty Pawlikowskiej Kurs szczęścia lub Trening szczęścia może się czegoś nauczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, czyli szpital nic nie pomógł? Bierzesz teraz jakieś leki?

krista, jak większość nerwicowcow... Chodzisz na jakąś terapię?

 

Ja się zastanawiam kiedy przestanę się czuć jakbym była pijana... Jutro minie tydzień, a mi dalej się kręci w głowie. Nie jakoś tragicznie, ale to jest takie dziwne uczucie momentami, że świat przyspiesza a ja nie nadążam. Nawet nie wiem jakvto nazwać. Wkurzajace to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3,

jedynie co pomogl szpital to przetrwać w jako takim spokoju skutki uboczne leku, chcieli mi zmieniać, odstawiać, narobiło sie straszne zamieszanie bo co innego ustalałem przed przyjęciem,w koncu mnie wypisali w nieustabilizowanym stanie na dawce leku której kiedys nie tolerowałem i teraz to juz nie wiem co mam dalej robic, moj lekarz tez mowi co innego za kazdym razem, najpierw ze nie ma sensu pakowac sie w dawke ktora źle dzialala a potem skoro mnie w nia wpakowali to zeby na niej byc 3 miesiące

 

-- 31 mar 2015, 22:02 --

 

no i w niewielkim stopniu skorzystałem tam z psychoterapii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło pók roku i ESCI znowu mi bardziej szkodzi niż pomaga, jedynie zamulenie i sztuczne uspokojenie, które samo w sobie psuje nastrój,

staję się taki bezemocjonalny, zgaszony, dosłownie jak naćpany, dlatego zmniejszyłem dawkę po pół roku brania z 15mg do 5mg, bo już mam dosyć tego stanu,

coraz krócej mi SSRI pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3,

jak nie bezie silnego otumanienia i sennosci to spróbuje, jak będzie to obniże do tej która kiedyś takich efektów nie powodowała

co do terapii to ponownie mam zaleconą ze szpitala, ale z nia jest tak jak z lekami, nie wiadomo co wybrać i gdzie, lekarz sugerował zebym znalazł jakąś indywidualną z nfz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, a nie możesz spróbować się przemeczyc z tym otumanieniem i sennoscia? Ja bym wolała to niż napady paniki i lęk. Może się okazać, że po miesiącu, dwóch to minie i będzie lepiej.

Co do terapii, jest wielu dobrych terapeutów na NFZ, może poszukaj gdzieś na forum info kogo polecają w Twoim mieście i sprobuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3,

brałem kiedyś paroksetyne w tej dawce i ta sennosć nie minęła po 2 miesiącach bo tyle brałem ten lek w calej dawce, minęła dopiero po zmniejszeniu na połowe a efekt przeciwlękowy został, nie miałem żadnych ataków paniki, gorzej z działaniem pobudzającym do jakiegokolwiek działania, ale na całej tabletce tez go nie czułem,bo jaką można mięć chęć do czegokolwiek jak się jest wiecznie sennym

musze przez jakiś czas się przemęczyć jeszcze zeby sie nie okazało ze za wczas zmniejsze i będzie powrót stanów lękowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło pók roku i ESCI znowu mi bardziej szkodzi niż pomaga, jedynie zamulenie i sztuczne uspokojenie, które samo w sobie psuje nastrój,

staję się taki bezemocjonalny, zgaszony, dosłownie jak naćpany, dlatego zmniejszyłem dawkę po pół roku brania z 15mg do 5mg, bo już mam dosyć tego stanu,

coraz krócej mi SSRI pomagają.

 

Miałam dokładnie to samo po czterech miesiącach, choć w ostatnim weszłam na 20mg i było najgorzej. Przerzucili mnie na wenlę.

Powodzenia, trzymaj się! :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończy się moja przygoda z tym lekiem. Dzisiaj wziąłem ostatnią tabletkę 5mg. Brałem go 5 miesięcy. Zwykły zamulacz. Nic mi nie pomógł. Lek może dobry dla lękowców, ale nie da ludzi chorych na depresje. Wskakuje jutro na Wellbutrin. Esci jedyne co daje to życie na marnym poziomie z masą skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×