Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Moklo to odwracalny imao wystarczy dzien przerwy,imao chamuje na max 24h.Jestem obecnie 2 tyg na moklo,dawka 300mg.Z pozytywów podniosło mi sie mocno libido,po anafranilu byłem wykastrowany jak kot zero chęci i zero przyjemności.Jeszcze nie czuję sie lepiej,brak poprawy nastroju,brak działania na lęki,fobie.Za miesiąc wskakuje na max 600mg,biorę do tego mianseryne i chloprotixen na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie chcę dać 3 miesiące moklobemidowi,potem jeszcze ostatnia deska ratunku-paroksetyna.Jeśli to mnie nie wyleczy z lęków a szczególnie z nerwicy społecznej jestem skazany na klony i baclofen bo już wszystko praktycznie przerobiłem,łącznie ze szpitalami i terapiami a czas leci a ja muszę w końcu jakos normalnie żyć a nie całe życie w domu przesiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25, Narazie czuję straszne wkurwienie,nic do przodu,jedyny plus że libido mam strasznie wysokie,ja też jestem w czarnej dupie nic na mnie nie działa prócz benzo-klony,biore 150mg rano i 150 tak koło 14.Jeśli nic mi ten lek nie da to wskakuje na paroksetynę a puźniej już dożywotnio benzo z przerwami.Jakoś trza żyć.

 

-- 01 kwi 2015, 11:32 --

 

Zresztą o czym my rozmawiamy,według światowych badań nad fobią społeczną,nie chce mi sie już szukać linków i podawać,ale jeśli chodzi o leczenie fobii społecznej to wygląda to tak:

 

1.Klonazepam !!!

2.Nardil(Fenelzyna)-lek nie dostępny w polsce.IMAO

3.SSRI/moklobemid.

 

Dobre wyniki daje też połączenie Pregabaliny(liryca)+Gabapentyna.Ale wiadomo liryca tania nie jest,a zamienniki wejdą dopiero w 2018r i cena spadnie.

Pozdro dla walczących z fobią i silnymi lękami,nie twierdze że trzeba walić benzo ale jak sie przerobi wszystko co jest dostępne z leków i nic nie pomaga to innego wyjścia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25, Chodzi ci o moklobemid?Biorę go pod okiem lekarza,po nieudanej 5 miesięcznej terapi Anafranilem.Ale konował uparł się na dawke 300mg,a w fobii społecznej jak podaje ulotka stosuje się 600mg.Ja na taką dawkę dopiero od maja za miesiąc wskakuje,ale wiadomo chciało by się już.Dodatkowo wspomagam się mianseryną i chlorprotixenem na sen.Jestem dobrej myśli bo co innego mi pozostało. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, spoko. Ja też poproszę na wizycie po świętach, tzn zaproponuje ten lek. Generalnie nigdy go nie brałem jeszcze. Anafranilu też bym spróbował ale czytałem o tym leku, i ludzie po tym mają upośledzenie intelektualne. Wiem coś o tym, jestem narażony na to po lekach, miałem taką przygodę z Trazodonem. Działa na ciebie już coś? wydaje mi się że lepiej brać lek dłużej w mniejszej dawce. Ale to tylko takie moje spostrzeżenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, aha bo widzę na necie jest opis moklomebidu, że on też podnosi poziom noradrenaliny, czy może to jest jakieś inne działanie niż typowych leków jak reboksetyna, czy Wenlaflaksyna, nie wiem. A odczuwasz jakieś działanie właśnie po Moklomebidzie na noradrenalinę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25, Wenla i rebo hamują wychwyt zwrotny noradrenaliny,zwiększając tym samym noradrenalinę,moklo hamuję imao i tez zwieksza noradrenalinę i dopamine ale w niewielki sposób bo jest głownie IMAO-A,bardziej na serotoninę działa.

Nie działa jeszcze na mnie,wie ktoś po jakim czasie zaczyna sie coś czuć,po miesiącu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, A wiesz może po jakim czasie anafranil całkowicie usuwa sie z organizmu,czasami odczuwam prądy jeszcze po jego odstawieniu,nie biorę go 25 dzień a odstawienne objawy dalej sie utrzymują :( Jak ruszam gałkami ocznymi czasem pojawiają sie te prądy z bardzo szybkim biciem serca,benzo troche pomaga na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, ja się tam nie chcę wypowiadać bo specjalistą nie jestem, chodź z drugiej strony specjaliści często gówno wiedzą, ale jeśli działa na 3 przekaźniki serotoninę, noradrenalinę i dopaminę to powinien stabilizować nastrój, sen, apetyt i natrętne myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25, Właśnie się zastanawiam nad tym,skoro podnosi serotonine powinien łagodzić natręctwa,ale według ulotki jest tylko na fobie i depresje.No zobaczymy czy zadziała na fobie,bo jeśli tak ma działać na fobie jak paroksetyna czyli nic to wole juz paro,ta przynajmiej w 90% kasowała natręctwa.Na fobie w razie WU mam sprawdzony mix klon+baclo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, a długi czas bierzesz już klony? Ja biorę rok czasu prawie codziennie 0.5 -1.0 mg xanaxu, tylko że mój organizm jest taki dziwny, że zamiast zwiększonej tolerki czuję się nie za dobrze jak go wezmę. Przygnębienie, myśli samobójcze,doły straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×