Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, a wzrok


bvb25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedys mialam takie moze pojedyncze, ze czasem jedno jakies sie pojawialo, ale rzadko.

A taki wysyp mam od roku, w sumie zastanawialam sie caly czas - bo to bylo jak zaczelam cwiczyc joge, i taki wysilek troche mialam, i nie wiem czy to moglo byc przyczyna? :-/ W kazdym razie okulistka nic nie pokojacego nie znalazla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jeśli macie nerwicę to np jakimi rzeczami stresujecie sie?

 

Przykłady z ostatnich dni: zwymiotuję w kasku uniemożliwiającym ruchy głową w tubie rezonansu magnetycznego podczas badania, nie zdążą mnie wyciągnąć w porę i się zakrztuszę, przewrócę się na ziemię na ulicy, zemdleję - ten przedostatni mam non stop jak gdzieś wyjdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam takie same problemy ze wzrokiem jak Wy oraz osoby z tego wątku na inny forum http://www.forumneurologiczne.pl/forum/wzrok-a-nerwica/watek/24808/1.html - pytanie jest takie czy ktoś z Was udzielał się tam? Pytam dla tego że być może problem jest powszechniejszy niż się tu nam wydaję? I takich osób jak my jest więcej niż bvb25 zakładał na początku wątku. Pytam dla tego że mam pewne spostrzeżenie co do naszych dolegliwości i mam teorie co może powodować takie zachowania ze strony zmysłu wzroku przy występującej jednocześnie nerwicy itp. :)

Ale o tym po tym jak wątek ożyje bo coś widzę że dyskusja trochę "padła", choć podejrzewam że to część Waszej terapii odstawienie netu - bo niestety czytanie na forum o objawach nie pomaga w dłuższej perspektywie w wychodzeniu z nich (taki paradoks) ;)

 

Aaa zdanko o sobie ma 30 lat problemy nerwicowe na poważne mam od 4 lat a to g..no doczepiło mi się do wzroku jakieś 6-8 miechów temu...

pozdrawiam

 

-- 21 lip 2014, 19:54 --

 

Zadam pytanie pierwsze - Czy dużo czasu spędzacie przy komputerze przed monitorem i przy jakim oświetleniu ?

 

-- 27 lip 2014, 19:20 --

 

Kurcze nikt nic nie piszę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź kurczę jak czytam ten wątek to nawet chronologia jest czasami u Ciebie bvb taka sama jak u mnie ... bez kitu

więc fajnie że piszesz bo oddawana nie umieszczałeś żadnego posta co powodowało u mnie nie pokój - tak sobie myślałem kurczę Gość opisywał wszystko identyko jak u mnie a teraz jak kamień w wodę - takie czarnowidztwo małe ;)

Nie przeglądałem od dawna tego wątku więc zapytam leczy się ktoś z Was na nadciśnienie lub ma takie zdiagnozowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem często podwyższone tętno 80-90 ale myślę, że to nerwica ponieważ pomęczy mnie ze 2 tyg i przeskakuje na coś innego(zawroty głowy, bóle brzucha, buczenie ucha itd) Jak coś to zapraszam na gg 6765766 :)

WOW to mój już 500 post :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psycho112233, mamy, tzn ja mam czasem. Kiedy wstaję szybko to raz, a dwa kiedy jestem w silnym stresie, kątem oka widzę mroczki, które stopniowo ogarniają mi całą wizję. Na ogół zwiastuje to też nadejście bólu głowy ;) Ostatnio mi się to nie zdarza. Byłeś z tym u lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde widzę że też tak masz Bvb25 jak nie serce to duszności i płuca potem żołądek i tak wkoło ... bez kitu ale oczy są najbardziej upierdliwe bo o tym ciężko zapomnieć co ciekawe jak się skupiam na wzroku to np. zapominam w ogóle o problemach z sercem czy płucami :) sic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mam non-stop 24/7 od 2,5 lat:

 

- spowolnione rozmazane widzenie i postrzeganie

- nadwrażliwość na ostre kolory/wzroki

- śnieg optyczny wieczorami i na np białych płaszczyznach

- niepokój i lęk

- problemy w koncentracją

- znane miejsca wydają mi się obce(raz mocniej raz słabiej zależy od dnia)

- zaburzenia snu (budzenie się 2-3 razy w nocy)

 

 

 

Często okresami pojedynczo na zmianę około 2-3 tyg

 

- odrealnienie

- otępienie

- kołatana serca

- duszności

- buczenie w prawym uchu(aktualnie teraz)

- zawroty głowy

- uczucie rozsadzania głowy

- bóle w dziwnych miejscach ciała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

No to BvB25 identyko z tym że u mnie zanim doszły opcje ze wzrokiem miałem całą to listę przez 2-3 lata potem doszedł wzrok który mam troszkę ponad rok. Faza ze wzrokiem ponadto zdominowała wszystkie pozostałe i np. mam mniej epizodów sercowych i w zasadzie zero duszności (piski w uszach miałem tylko przed tym jak dały do pieca oczy - teraz brak). Czytam jeszcze raz ten wątek i doszedłem do 11 strony i tak zapytam bo nie przewertuje dziś całości - badania na boreliozę miałeś? Ja tak się natykam na taki trop od jakiegoś czasu choć sam kleszcza nie miałem tym bardziej rumienia ale jak to mówią Shit happens :) podobno zdarzają się takie epizody i falowe nadejścia ze strony różnych organów - ale jest też cała rzesza naciągaczy na drogie badania, leczenie i cudowne kuracje odnośnie modnej ostatnio boreliozy która jak czytam na różnych "mądrych" stronach występuje równie pospolicie co katar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani a ja mam tylko nadwrażliwość na światło w jasnych pomieszczeniach i piękną pogodę strasznie łzawią mi oczy od razu robia sie przekrwione dochodzi do tego jeszcze kiepska ostrość widzenia muszę się ładnie na meczyć żeby dobrze widzieć okulista nic nie wykrył :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

No to BvB25 identyko z tym że u mnie zanim doszły opcje ze wzrokiem miałem całą to listę przez 2-3 lata potem doszedł wzrok który mam troszkę ponad rok. Faza ze wzrokiem ponadto zdominowała wszystkie pozostałe i np. mam mniej epizodów sercowych i w zasadzie zero duszności (piski w uszach miałem tylko przed tym jak dały do pieca oczy - teraz brak). Czytam jeszcze raz ten wątek i doszedłem do 11 strony i tak zapytam bo nie przewertuje dziś całości - badania na boreliozę miałeś? Ja tak się natykam na taki trop od jakiegoś czasu choć sam kleszcza nie miałem tym bardziej rumienia ale jak to mówią Shit happens :) podobno zdarzają się takie epizody i falowe nadejścia ze strony różnych organów - ale jest też cała rzesza naciągaczy na drogie badania, leczenie i cudowne kuracje odnośnie modnej ostatnio boreliozy która jak czytam na różnych "mądrych" stronach występuje równie pospolicie co katar ;)

 

Tak robiłem badania na boreliozę i to 2 razy, ogólnie na badania wydałem jakieś 7-8 tys zł i nie znalazłem przyczyny więc wyszło na nerwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem badania na boreliozę i to 2 razy, ogólnie na badania wydałem jakieś 7-8 tys zł i nie znalazłem przyczyny więc wyszło na nerwice

 

niestety to jest biznes ... a nerwicowce to najlepszy klient :| gratuluje wytrwałości i w sumie tego że wyniki są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przeczytałem całą Twoją historie BVB25 . Mam mniej wiecej takie same obajwy co Ty od prawie 3 lat . W sumie przez ostatni rok , może nawet więcej , nie zwracałem na objawy uwagi , zająłem sie życiem i wszystko było ok . Jednak teraz mam znwou pogorszenie , (chyba przez stres związany studiami , ciągłe zmaartwianie się i imprezy ). , Zastanawiam się czy u Ciebei jest teraz jakaś poprawa po tak długim czasie ? Moje głowne objawy to :

-rozmazany wzrok

-czasami klatkowe widzenie

-smugi np. jak ruszam ręką przed oczami

-powidoki

-czasami uczucie odrealnienia, zazwyczaj wieczorami jak jestem zmeczony

-snieg optyczny

-czeste zmiany nastrojow

-męty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×