Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co teraz robisz?


Anja01

Rekomendowane odpowiedzi

adel, mimo całej swojej sympatii dla wszystkich dzieci, czasem kiedy widzę rozpieszczone ananasy, które robią coś z premedytacją, a rodzice nie zwracają na to uwagi, nie dziwię się pewnym reakcjom (oczywiście nie mam tu na myśli przemocy fizycznej). Osobiście uważam, że jeszcze nie tak dawne metody wychowania nas przez rodziców były o wiele lepsze i uczyły szacunku do starszych od małego, niż obecne bezstresowe, których rezultaty widać gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo dobra reakcja, nie można dawać dzieciom wchodzić sobie na głowę i robić co im się żywnie podoba. Jakby mi taki dzieciak w kolejre robił to samo a matka by nie reagowała to postapiłabym dokładnie tak samo. Do niektórych zupełnie nie dochodzi tłumaczenie, czasem potrzeba bardziej radykalnych środków - i sytuacja z filmiku to nie jest żadna przemoc tylko drobne upokorzenie dzieciaka i bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie dziewczyny rację (trochę inaczej odebrałam ten filmik, myślałam, ze to ojciec tego malca...wybaczcie moje roztrzepanie), sama mam czasem podobne sytuacje np. na sali zabaw. Szlag mnie trafia jak mamusie albo tatusiowie puszczą swoje pociechy nie interesując się co się z nimi dzieje. A te, zwłaszcza mniejsze dzieci, są często mało koleżeńskie podczas zabawy. Zdarza się, ze moje dzieciaczki nie umieją sobie dać rady, ja jestem raczej taka wymagająca mamusia moje dzieciaczki wiedzą, ze są reguły i zasady itp inny rodzice maja to po prostu w dooopie, także nie mam czesto wyjscia i jestem taka strasznie zła paniiiii ... :twisted::twisted::twisted::twisted: i pomaga... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RunForrest, zacznijmy od tego, który dobrze wychowany dzieciak by tak postępował, a rodzic przyzwalał na to po zwróceniu uwagi. Zresztą to przede wszystkim wina rodzica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przypadku maluchów raczej po stronie rodzica. Co innego nastolatkowie czy osoby dorosłe, które mają już ukształtowane pewne mechanizmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przypadku maluchów raczej po stronie rodzica. Co innego nastolatkowie czy osoby dorosłe, które mają już ukształtowane pewne mechanizmy

No zależy od wieku dziecka, myślę że np. 7-letnie dziecko ma już trochę swój rozum i wybór, jak się zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, nie wierzę :D A w jakim sensie chciałabyś się ogarnąć ? Masz coś do zrobienia ? Czy po prostu masz poczucie, że marnujesz czas ?

 

A ja ruszyłam wreszcie dupę i umyłam podłogi :shock: ( co mi się rzadko ostatnio zdarza ) ... w między czasie słucham cały czas remixów Arasha :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×