Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

jasaw, Aniu ja mam jakas od kortyzolu ponoc , zwiazana z depresja i nerwica , mialam rozne badania analizowala je i ogolna i diabetyczka i wspolnie orzekly ze to od zaburzen depresyjno lekowych. Ponoc niesteyty jest taka mozliwosc bo gdzies tez o tym czytalam...

 

-- 25 mar 2015, 22:42 --

 

ale cukier mi spada , mam nieraz spore skoki , na krzywej ckrowej mi to wychodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, ciekawa sprawa. Kamilko, noś przy sobie zawsze jakiegoś batonika czekoladowego, lub colę w razie czego, bo spadek do poziomu 60 jest bardzo niebezpieczny, głównie dla mózgu. Lepszy wysoki poziom, niz za niski...

 

-- 25 mar 2015, 21:44 --

 

platek rozy, dla zachowania właściwego poziomu glukozy jest ważna właściwa dieta, a właściwie regularność spożywania posiłków - co 3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, ja tak mialam w sobote w nocy , trzy razy mi spadal , robilo mi sie slabo , czulam ogromny glod i zimne poty mnie oblewaly , musialam rozpuszczac glukoze i pozniej jesc cos solidnego.

A mialam duzo stresow i voila , cukier wariuje:(

Nosze ze soba , na miasto jak jade to mam zawsze w kieszeni w torbce baton i kanapke z razowca albo zytniego z jakims mieskiem .:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, to zazdraszczam /w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;) / tego stanu akceptacji.

 

Oooo, o hipoglikemii to ja se mogę pogadać bo miewam ją w całej okazałości ze wszystkimi możliwymi objawami typu drgawki, zmiany zachowania, utraty przytomności :P

no ale jestem w trakcie diagnostyki w kierunku NET :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, nie zaniedbaj tego Kochana, kontroluj poziom cukru na czczo-12 godzin po kolacji najlepiej badać...i 2 godziny po posiłku. Zresztą może lekarz Ci zleci. Ale może najpierw prywatnie zbadaj kilka razy na czczo.

Także mam hipercholesterolemię - od lat łykam tabletki, bo to idzie w parze z cukrzycą, niestety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, naprawdę to ważne, by nie przegapić momentu pojawienia się zaburzeń poziomu cukru. Jeśli będziesz potrzebowała jakiejkolwiek pomocy-chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami :D Mogę być Twoją "prowadzącą" do diagnozy :lol:

 

-- 25 mar 2015, 22:28 --

 

kosmostrada, badania glukozy nie są drogie, więc jeśli nie chcesz prosić, sama zbadaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, teoretycznie w 90% są to nowotwory łagodne, ich 'groźność' polega tylko na tym, że jeśli są czynnie hormonalnie to rzucają tą insuliną na prawo i lewo co prowadzi do hipoglikemii jak np. u mnie, że godzinę po posiłku ja mam glikemię 58 mg% 8) no i wtedy trzeba najpierw takiego delikwenta znaleźć, a później wyciąć co by tak nie szalał.

Diagnostyka tego jest długa i ciężka, bo tym zajmują się tylko oddziały endokrynologii, a ich jest mało przez co są długie kolejki oczekiwania na termin przyjęcia. Ambulatoryjnie żaden lekarz tego nie potwierdzi bo, żeby to potwierdzić trzeba zrobić test głodowy /72h trzymają delikwenta o samej wodzie/, a wykonuje się go tylko w szpitalu, bo jest ciut niebezpieczny ze względu na to, że celowo doprowadzają do wystąpienia hipoglikemii (przy czym dla mojego lekarza 58mg% to nie hipoglikemia), także podejrzewam, że dopóki nie spadnie poniżej 40mg% to będę się bujać na tej wodzie leżąc tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, dzięki Kochana!!! :uklon: zrobię to badanie i zobaczę, czy ten cholerny cukier utrzymuje się na tym poziomie i wtedy jak będzie to samo, to powiesz mi co dalej.

 

acherontia-styx, cholernie skomplikowana sprawa... :bezradny: Ale w kolejce chyba pozwolili Ci się ustawic? Pamiętam, że już padałaś, to przecież jest niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, kosmostrada, mój lekarz pracuje w klinice endokrynologii i stwierdził, że skierowania do szpitala to nawet na razie mi nie wystawia bo terminy są na koniec lata :lol: /na zieloną kartę i cały ten pakiet onkologiczny, który przyspiesza diagnostykę się nie łapię ze względu na to, że to nowotwór łagodny jak już /

najpierw kazał mi porobić inne badania, m. in. oznaczyć poziom markera nowotworowego i w zależności od wyniku dopiero powie mi co robimy dalej, czy wystawia skierowanie i przyspiesza termin przyjęcia czy czekam do września 8) aleee, ja mam fajnego i chyba specyficznego lekarza, bo z wynikami nie muszę do niego jeździć tylko mam konsultację telefoniczną 8) /a co 110zł za wizytę oszczędzam to oszczędzam :mrgreen: /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×