Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

agusiaww, Od wszystkiego, od picia, ćpania i chyba nawet od fajek są kilkudniowe dystymie po rzuceniu, nawet lata po. Chodzę na mitingi AA itp. terapii już poprzerabiałem łącznie z 4-5 lat. Jestem też DDA i w dzieciństwie już miałem nerwice bo obgryzałem paznokcie itp. Ciągle czułem jakieś napięcie...

To jest nieważne od czego, bo każdy nałóg tak samo niszczy i doprowadza prędzej czy później do śmierci. Chodziło mi o zaznaczenie tej amfy bo to ona najgorzej mi rozwaliła system. Ogólnie to mam jakąś taką depresję lękową, bardziej nerwice która sie przyczynia do wycofywania i przez to powoduje depresje, takie samonapędzające się błędne koło gdyż chcesz do ludzi, ale nie umiesz z nimi żyć tak na prawdę.

Jestem trzeźwy już ponad 7 lat i wiem że najgorsze już mam za sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, cie ta wenla pobudza?

bralem ja jakis czas i bylem chyba w sumie zadowolony bo jakby mi po niej wrocily emocje od NA.

nie pamietam juz na ktorej z dawek bylo najlepiej ale chyba do 150mg bylo jeszcze ok, jak wszedlem na wyzsze az do 450 nawet to zaczely sie klopoty z poceniem i wiecznym ziewaniem.

dawka 150mg moze byc skuteczna?

czy jak na 300/450mg sie mocno pocilem to na 150mg moze z tym nie byc problemu?

 

zastanawiam sie nad powrotu do wenli albo zaczac kuracje bupropionem bo reboksetyna mi nie pomogla.

chcialbym zeby wrocily mi emocje, naped bo po ssri jest z tym ciezko.

dopaminy nie szukam bo odczuwam ja na selegilinie i zdecydowanie to nie dla mnie bo tylko mnie bardziej opanowuje i zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś tam pobudza, nie ma takiej zamułki jak na czystym ssri, choć nie wiem jak jest na sertralinie bo jej nie bralem. Ale np. znam te ziewanie bo tak mialem po fluoksetynie. Na tym wlasnie tego nie mam, na wenli tzn. ja jak bralem 150 to tak jakbym nic nie brał, pierwszy tydzien lekkie przyspieszenie a potem nic, zero, na 300 coś tam ale słabo, te 450mg to już jest tak że nie mam jakiś większych lęków i co najważniejsze nie ma zamuły. Już myślalem że jak 450 nie pomoże to na co innego przejdę. Dla mnie najważniejsze że się wysypiam, wstaje rano wypoczęty i w ciągu dnia mnie nie łamie spanie, bo od tego już dostawałem do łepy, ciągłe zmęczenie ale zasnąć nie szło, po prostu nie szło się wyspac choćbym nie wiem ile spał. Ja się jakoś nie poce za specjalnie, tą zdolność w ogóle zatraciłem w pracy gdzie latem bywalo do 40 stopni. Też właśnie czuję powrót uczuć i tych "ciepłych" emocji i zdałem sobie sprawe że ja już zapomnialem co to znaczy kogoś lubić. Ja nikogo chyba tak na prawdę nie lubię.

Jeżeli jesteś uzależniony to ciężko ci będzie samemu odstawić nałogi, nikłe szanse bez terapii i spotkań z innymi uzaleznionymi. Może przez jakiś czas na tzw. dupościsku ...

Ja myślę właśnie że u mnie jest kluczowa dopamina dlatego tak wysoka dawka wenli, bo wiem że samo ssri mi nie pomoże. Amfa strasznie podbija poziomy dopaminy i noradrenaliny rozregulowując te osrodki, a bardziej dosadnie mówiąc rozdupia je jak kombajn pole. Naturalna produkcja niedość że spada drastycznie, to jeszcze ośrodki są uniewrażliwione do niebotycznych poziomów.

Musiałbym spróbować tej selegiliny. Dziś nie bralem amisulprydu ani fluanxolu i taki jestem jakiś postraszony, takie malutkie zejścia? ;/

 

I właśnie co ciekawe kiedyś zauważyłem, że gdy wezme większą dawkę promazyny to lęki mi się nasilają - ciekawe dokładnie co jest za to odpowiedzialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Jestem od 1 dnia na antybiotyku duomox- amoxycylina 2 g na dobe. Czy moge wziasc wenle razem z antybiotykiem ???

Zalezy mi na szybkim rozpoczesciu kuracji. Moze zaczne od pol tabletki aby zobaczyc co wy na to ? Do tego biore jeszcze cos na grype z ibuprofenem .

pzdr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOVYMIVO najlepiej w Google wpisz INTERAKCJE LEKOW, wyskoczą Ci strony i mozesz tam porownac lek z lekiem. Ja z wenla bralam dużo apapu i nic nie bylo, z tego co wiem ibuprofen podnosi cisnienie. Do tego trza patrzec na dodatki do apapu, czy ibuprofenu typu jakieś pseudoefedryny.

 

-- 25 mar 2015, 13:21 --

 

EWGF a czy mozesz mi bardziej rozwinąć Twoją myśl :lol: ze te prądy mam bo moglo mnie przeczyscic ??? Lub zle sie wchlania ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że te prądy to jest efekt niby odstawienia, przy spadku stężenia leku we krwi, jak cie przeczyści to tak jest, lub może ci sie to źle wchłaniać z jakims jedzeniem. Ja raz dosłownie wysrałem te małe tableteczki orivenu po wzieciu z rana po śniadaniu. Patrze do klopa a tam białe pingle pływają ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EWGF ok zrozumialam :) i aż smiechu dostalam :):):)

w poniedzialek bylo lepiej juz niż w niedziele. Ze 3 kopnięcia w dzien...a dzis mam piękne samopoczucie.

 

jak mam te prądy w dzien to w nocy przez sen za to ja kopie nogami hehe

 

-- 25 mar 2015, 13:57 --

 

NOVYMIVO pozdro i zdrowka zycze :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek123321, ja biore 75 lub 37,5 a sie pocę :shock:

 

-- 25 mar 2015, 15:21 --

 

novymivo, mozesz ja brałam.

 

-- 25 mar 2015, 15:22 --

 

Ewgf, 7 lat i aby do konca zycia bez narkotykow i alko :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc roznica miedzy 185 a 200 mg pod katem dzialania na leki. Czyli 185 mniejsze lęki i norradrenowe działanie ? Bo u mnie 225 to za duzo, 150 to za malo. Teraz biore 200, somatyke czuje i nie wiem czy jest sens zmniejszać o te 15 czy juz czekac na lepsze rozkrecenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Długo masz brać ten antybiotyk,jak tydzień to nic się nie stanie moim zdaniem.Ibuprofenu niby wg ulotki się nie łączy,ale ja czasem łącze jak coś mnie boli i nic mi nie jest.Sprawdź w składzie tego leku na przeziębienie,czy nie ma efedryny,pseudoefedryny.Kiedys wzięłam taki lek z pseudoefedryna na zapalenie zatok z lekami i zle się jakos czułam,lęki,mrowienie palców rak.Ktos juz wyżej o tym pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wskakuję na 900 bo dziś byłem u lekarki to mi powiedziała że jak tyle mnie nie rusza to spróbujemy "heroic case" Stahla + 120 mirtazapiny na noc.

 

 

Poważnie piszesz??Nie mogę uwierzyć w to co napisałeś.Po takiej dawce na bank bym się przejechała na tamten swiat :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×