Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Lekarz zapisał mi właśnie kwetiapinę (Kwetaplex). Boję się, bo nigdy nie brałam neuroleptyku...

Najbardziej obawiam się przybrania na wadze.. słusznie?

 

Brałam już kilka leków (sertrialina, lamotrygina, wenlafaksyna) i co ciekawe nigdy nie doświadczyłam, żadnych skutków ubocznych. Kilka razy też nagle odstawiałam, a problemy związane z tym odczułam tylko raz --> przy wenlafaksynie, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że ten lek jakoś tam jednak działa....

 

A teraz ta kwetiapina... Moja siostra ją brała i nie utyła (też nigdy nie doznała żadnych skutków ubocznych działania leku).

Ja się boję... Słusznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laden, wszystko zależy od lekarza, wystarczy, że w kartotece wpisze, że ktoś ma objawy schizotypowe i już podciągnie to pod refundację. Ale są też tacy doktorzy, którzy uważają, że jest to nie w porządku i jeżeli pacjent takich zachowań nie przejawia, to on nie będzie naginał na potrzeby zniżki. A różnica w cenie jest ogromna ( zwł. dotyczy większych dawek ). Imo trudno sugerować coś samemu lekarzowi, jeżeli on sam nie widzi takiej konieczności, ale spróbować można ;) ( jeżeli dla kogoś aspekt finansowy ma duże znaczenie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu lekarzy wpisuje lewe diagnozy, dzięki którym pacjent ma refundację. Chwała takim lekarzom. Niestety większość jest zdania, że pacjent jest dla leków, a nie leki dla pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger Widzę że bierzesz ten lek. Biorę obecnie wenlę z mirtą, ale po tym mixie tylko bym spał. Myśle o zmianie na fluo + kwetiapina. Jaka dawka kwety będzie dobra na sen i objawy nerwicowe (lekkie OCD, obsesje, lęki) ? I czy lepiej brać tę o przedłużonym uwalnianiu czy IR ? Będę wdzięczny za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka dawka kwety będzie dobra na sen i objawy nerwicowe (lekkie OCD, obsesje, lęki) ? I czy lepiej brać tę o przedłużonym uwalnianiu czy IR ? Będę wdzięczny za wskazówki.

Dawkę ci ustali lekarz, nie ja, ale faktem jest, że ta o przedłużonym działaniu ma trzymać równy poziom całą dobę, a zwykła będzie mocniej działać niedługo po podaniu, czyli biorąc przed snem będzie prościej uzyskać efekt nasenny.

 

Teraz biorę 200 mg, spania mi to nijak nie reguluje, ale prawie w ogóle już nie myślę, jak idę między ludzi, że oni mnie nie chcą, nagadują się przeciwko mnie, albo jak ktoś nie ma czasu ze mną porozmawiać, to nie myślę, że mnie znielubił w ciągu 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laden, ja to brałam nasennie doraźnie i tak mniej więcej do pół godziny od zażycia miałam uczucie jakiegoś odrealnienia, dziwne to było i nie czułam się z tym komfortowo

( dopóki nie zasnęłam ;) )

 

-- 21 mar 2015, 22:32 --

 

absolulu, a jaką dawkę mirty bierzesz ? Masz problemy ze snem ? Może nie trzeba od razu zmieniać obu leków ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na kwetiapinie jadę ze cztery lata najpierw Ketrel, potem ketipinor a teraz kwetapleks XR 400mg.w połączeniu z asertinem, lerivonem i sulpirydem i dodatkowym cloranxenem daje niezłą mieszankę. Czuję się po nich trochę przymulony do południa, a popołudniu jest lepiej, wieczorne leki pozwalają mi lepiej zasypiać. Jakoś mam wrarzenie że mi na tą depresję nie pomagają już mam pełne trzy tygodnie zażywania tego zestawu leków i oczekuję na poprawę i jakoś jej nie zauwarzam. Boleję nad tym bardzo bo to już 3 miesiące w tej depresji, we wtorek idę do doktorki liczę na zmiany.

 

-- 22 mar 2015, 07:10 --

 

Wydaje mi się że powinienem mieć zwiększone antydepresanty żeby wyjść z tego doła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, ale kwetiapina działa na Ciebie przeciwdepresyjnie, czy bierzesz ją solo, czy to dodatek na jakieś urojenia prześladowcze?

 

-- 22 mar 2015, 09:19 --

 

Dark Passenger Widzę że bierzesz ten lek. Biorę obecnie wenlę z mirtą, ale po tym mixie tylko bym spał. Myśle o zmianie na fluo + kwetiapina. Jaka dawka kwety będzie dobra na sen i objawy nerwicowe (lekkie OCD, obsesje, lęki) ? I czy lepiej brać tę o przedłużonym uwalnianiu czy IR ? Będę wdzięczny za wskazówki.

 

To może lepiej najpierw zmień wenla na fluo i zobacz różnicę, a dopiero później mirtę na kwetiapinę. PS Nie wydaje mi się, żeby kwetiapina w jakiś sposób działał na lęki. Na sen działają już małe dawki. Jako dodatek przeciwdepresyjny do SSRI 100-200mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka,

Czytam i widzę że mam takie same objawy jak Ty.Ostatnio w pracy jest źle bo też cały czas mam wrażenie że ktoś mnie obgaduje,że jak tylko nie wywiążę się na 100% ze swoich obowiązków(a jestem bardzo krytyczna wobec siebie) ,to mam wrażenie że wszyscy to widzą i komentują to,że jeśli tylko ktoś się do mnie nie uśmiechnie to znaczy że jest na mnie zły a ja zaczynam szukac powodów do tego...Biorę tylko 50 mg Kwetaplex SR-tak zostało po pierwszej wizycie u psychiatry.Do tej pory zwiększałam tylko Lamotryginę...Myślisz że Kwetaplex ma takie działanie przeciwlękowe ?Chociaż nie wiem czy u mnie to tylko lęki czy jakieś mini urojenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×