Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie znaczna poprawa. Biorę Parogen drugi miesiąc, jestem na 30 mg. Ludzie ze studiów mówią że mnie nie poznają, że się zmieniłam. Zaczęłam lubić ludzi (!), gadam praktycznie ze wszystkimi, nie mam lęków. Jestem mega wyluzowana, co odbija się też na tym że olewam naukę (ale wiem ze dam sobie radę z poprawkami, więc nie ma stresu). Ogólnie na plus i nie wiem po co się tak męczyłam latami ze sobą. Pomyśleć ze dwa miesiące temu myślałam że ze sobą skończę. Teraz nie mam myśli samobójczych. Wygląda na to, że w końcu trafiłam na właściwy lek.

Ale...

-mam zerowe libido i nic z tym nie mogę zrobić

-nic mnie nie śmieszy tak naprawdę, udaję uczucia

-czasem chciałabym sie rozpłakać, ale nie mogę

-boję się że ten stan wyżu niedługo się skończy a ja nie chce wracać do punktu wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid nic nie biorę od 4 tygodni. Wkrótce może wejdę na mirtazapinę w dawce 90 mg i byłoby to moje ostatnie podejście do tego leku, do 3 razy sztuka jak to mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, ja mam poprawe na bupropionie :)

 

-- 21 mar 2015, 09:08 --

 

prawie remisje bym rzekł :)

 

-- 21 mar 2015, 09:10 --

 

jest o niebo lepiej . śpię po 6/7 h wstaję o 8 rano :P nie ma zmuły , jest delikatnie lepszy humor , ogólnie to nie czuję że coś łykam ale swoje robi . nie ma takiego sztucznego działania i wejścia jak SSRI , tylko po cichu robi swoje , humor już lepszy , wychodzę na dwór , robię zakupy,kupiłem sobie w końcu buty . nie siedze tylko w domu,wychodzę ale na razie samemu spaceruję(oswajam się) i nie śpie po 14 godzin . dla mnie sukces. i nie ma żadnych skutków ubocznych.

znika powoli apatia, ja teraz mam przyjemność z oglądania filmu , nie aż tak jak przed leczeniem psychotropami, ale ciekawią mnie jak są fajne. ze słuchania muzyki mam przyjemność . jest dobrze. chyba niedługo będzie remisja . ale dodatkowo jem klony co jakiś czas ale nie codziennie :) co 3/4 dni .

 

-- 21 mar 2015, 09:14 --

 

a i jeszcze dodam że mam takie myśli w głowie by odkopać stare znajomości , na ssri miałem wyłączony telefon i z nikim nie chciało mi się gadać , teraz mysle o tym by odwiedzić starego kumpla , boję się trochę bo dawno z nikim nie gadałem , ale takie myśli to już poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, no mam czasem takie coś właśnie że jak coś mi się nie powiedzie to się tak trochę mocniej wkurwie ,zdenerwuję , ale to nie uważam za skutek uboczny , to czasem nawet pomaga , bo wtedy czuję się pewniejszy siebie. nie jest to dokuczliwe . Lęków brak, bardziej taka fobia na dworzu jak jadę autobusem,albo stoję w kolejcę,chodzę po supermarkecie , ale dopiero 6 czy 7 dzien biorę , nie wiem co będzie dalej ale na razie jadę na 150 , na 300 może i by było wkurwienie mocne i jakieś lęki

 

na razie jest znaczna poprawa bo to co ze mną było to masakra spałem do 16 w południe , zamykałem się w pokoju. w ogolę nie wychodziłem na dwór , moja depresja to ciężka sprawa , no i straszne zmęczenie masakryczne , bardzo męczyło , teraz zmęczenie znikło prawie całkowicie. skutek uboczny - trudno zasnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, właśnie jak się teraz czujesz , widzę że wchodzisz na mirtę? czyli coś jednak nie tak bez leków?

 

-- 21 mar 2015, 09:24 --

 

benzowiec84, a to jeszcze w miarę krótko. Zobaczymy jak będzie po miesiącu. Oby jeszcze lepiej. :-)

 

oby tylko nie gorzej , dzięki! ;) a apropo tego że filmy mi się zaczynają znowu podobać ,polecam ci na faktach "Ukamienowanie Sorayi M." mocny dosyć. Wczoraj właśnie oglądałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 bo well to dobry lek jest, ja go lubię, ale cena jest dla mnie zaporowa. To co opisujesz, tak właśnie powinien działać lek przeciwdepresyjny - zwiększać motywację, aktywować. Część z tego co miałeś, ta izolacja, brak chęci do wyjścia to wg. mnie było po części działanie SSRI.

 

Mirtazapina kiedyś zadziałała bardzo dobrze na mnie, poprawa nastroju, anhedonii, zero lęku - teraz nie jest źle, ale tego brakuje. Dałoby się tak żyć, ale jeśli mirta zadziałałaby tak jak kiedyś to byłoby idealnie.

 

elfrid zadziwiająco dobrze się czuję bez leków (bo myślałem, że będzie mega dół, straszne lęki, zero chęci itd.). Zrezygnowałem też z kofeiny i jestem dużo spokojniejszy i nie mam lęków. Codziennie powoli wychodzę z domu, bo ostatnio na SSRI nie wychodziłem przez parę miesięcy, masakra, mięśnie mi osłabły, blady się zrobiłem bez powietrza i słońca. Dobrze, że z tego w końcu zszedłem, bo można by się wykończyć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 bo well to dobry lek jest, ja go lubię, ale cena jest dla mnie zaporowa. To co opisujesz, tak właśnie powinien działać lek przeciwdepresyjny - zwiększać motywację, aktywować. Część z tego co miałeś, ta izolacja, brak chęci do wyjścia to wg. mnie było po części działanie SSRI.

 

no też nie wiem ile tutaj roli odstawki SSRI ,a ile wkręcania się bupropionu , ale czuć taką aktywację , ale nie taką chamską że nie idzie wysiedzieć , tylko czuję się w miarę jak normalny człowiek prawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well to dużo przyjemniejszy lek od SSRI w moim przypadku, bo przynajmniej coś się chce robić, życie bardziej cieszy. Ale nie dam ponad 200 zł za lek, sorry.

 

elfrid no szkoda, bo niektórzy właśnie nie dają rady bez leków. Dlatego zaskoczyła mnie moja reakcja.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, no racja ja też blady jak ściana , musiałem jeść witamine D3 bo kurde czułem się jak eskimos , teraz na przykład do sklepu jak słońce świeci to staram się iść z buta , muszę się oswajać , bo cały czas w zamknięciu z tąd taka delikatna fobia , bo muszę na nowo zacząć funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słońce jest super, wystawię twarz do słońca i od razu mi lepiej, ciepło i tak przyjemnie spokojnie. Później lepszy nastrój się robi. Witamina D jest bardzo ważna, dodatkowo słońce stymuluje nerwy wzrokowe co przekłada się na lepsze działanie mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well to dużo przyjemniejszy lek od SSRI w moim przypadku, bo przynajmniej coś się chce robić, życie bardziej cieszy. Ale nie dam ponad 200 zł za lek, sorry.

 

ja dam byle mi pomogło a też krucho u nas w rodzinię z kasą , ale kurdę możę kiedyś będzie refundacja ale wątpie. ja za 150 wella płaciłem 140 . 300 mg kosztuję 200zł. i nie wiem czy nie lepiej kupić 300sta i dzielić na pół , ale tego podobno nie wolno dzielić bo to retardy , sam nie wiem , Kat_ mówił że wolno dzielić tylko wtedy szybciej wchodzi i krócej działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze jest takie długotrwałe działanie bez skoków, dlatego zrobiono o przedłużonym uwalnianiu. Nagłe skoki leku to więcej uboków i ew. zjazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 3 miesięcy biorę Anticol. Wczoraj rozpoczołem prace w przydomowym garażu. Konkretnie lakierowanie elementów samochodowych.

Po dniu spędzonym w warsztacie wieczorem wystąpiły u mnie dziwne objawy. Roztrzęsienie, niepokój, wypieki na twarzy szum w uszach szybsze bicie serca. Tego samego dnia zaczołem brać Paraxinor i Hydroksyzynę.

Dziś też miałem kontakt z farbami ale bardzo unikałem wdychania oparów.

Wiadomo jednak że przy malowaniu pistoletem lakierniczym się tego nie uniknie.Cały dzień się czułem osłabiony, zawroty głowy, przemijający niepokój,wytrzeszcz oczu powiększone źrenice. Wiem że takie objawy mogą wystąpić w pierwszych dniach brania

Paroksetyny. Ale to co się dzieje ze mną wieczorem to już chyba coś innego.

Dlatego chcę zapytać czy Antikol, Paraxinor,Hydroxyzyna, mogą wchodzić ze sobą w interakcje, czy to anticol przy środkach chemicznych wywołał taki efekt jak po wypiciu alkoholu.Biorę jeszcze Bisocard. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 3 miesięcy biorę Anticol. Wczoraj rozpoczołem prace w przydomowym garażu. Konkretnie lakierowanie elementów samochodowych.

Po dniu spędzonym w warsztacie wieczorem wystąpiły u mnie dziwne objawy. Roztrzęsienie, niepokój, wypieki na twarzy szum w uszach szybsze bicie serca. Tego samego dnia zaczołem brać Paraxinor i Hydroksyzynę.

Dziś też miałem kontakt z farbami ale bardzo unikałem wdychania oparów.

Wiadomo jednak że przy malowaniu pistoletem lakierniczym się tego nie uniknie.Cały dzień się czułem osłabiony, zawroty głowy, przemijający niepokój,wytrzeszcz oczu powiększone źrenice. Wiem że takie objawy mogą wystąpić w pierwszych dniach brania

Paroksetyny. Ale to co się dzieje ze mną wieczorem to już chyba coś innego.

Dlatego chcę zapytać czy Antikol, Paraxinor,Hydroxyzyna, mogą wchodzić ze sobą w interakcje, czy to anticol przy środkach chemicznych wywołał taki efekt jak po wypiciu alkoholu.Biorę jeszcze Bisocard. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

 

Zakladam, ze psychiatra nie wie o lekach które bierzesz, nie chodzi mi o antydepresanty, bo gdyby wiedzial to tutaj bys sie nie pytal, objawy pewnie sa wywolalane antydepresantami, wystarczy pomyslec jak funkcjonowales przed lekami przeciwdepresyjnymi, jezeli nie bylo tych objawów a nagle sie pojawily jak zaczales brac paroksetyne, to odpowiedz jest prosta, to od ssri.

 

A na przyszlosc takie pytania to do lekarza i radze mówic o wszystkich zazywanych substancjach, bo inaczej mozesz sobie zrobic kuku i wtedy nie bedzie fajnie. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×