Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego ja,Trudne Sprawy i inne arcydzieła


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi czasu na tego typu programy. Nie wnoszą jak dla mnie niczego nowego i konstruktywnego. Zamiast w/w programów powinno być więcej edukacyjnych, profesjonalnie przygotowanych do praktycznego wykorzystania.

Haha otóż to - po co świadomie marnować czas na takie bzdury. Lepiej poświęcić czas czemuś bardziej konstruktywnemu co się przyda w życiu. A często ludzie marnują czas w ten sposób po czym marudzą, że tego czasu nie mają na inne rzeczy.

Media w Polsce to totalna bzdura. Pamiętam kiedyś, gdy miałam jakieś 6-10 lat leciało sporo edukacyjnych-zabawowych programów dla dzieci, które rozwijały kreatywnośc ,wyobraźnię i były po prostu ciekawe. Teraz, w polskiej tv samo gówno leci, które robi młodym ludziom siekę z mózgu. Ale może o to właśnie chodzi - żeby społeczeństwo ogłupiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było o wiele więcej różnego rodzajów teleturniejów, programów dla dzieci (edukacyjnych), a teraz tak jak inni napisali same gówno.

Celebrity splash - co oni kurva odwalają? Skakać do wody i robić z siebie debila o tak tego chcemy..

Milionowa edycja tańca z gwiazdami - też fajnie, wszystko ustawione, w każdej edycji jedno i to samo kto lepiej dupę wypnie, a potem na Pudelku fotki jak to jakaś aktorka majty pokazała bo jej się sukienka podwinęła.

W południe seriale Trudne sprawy, Dlaczego ja - jak to wszyscy ze wszystkimi sypiają, zachodzą w ciąze itd oooo, a program Zdrady to już całkiem odjazd na maxa... A "nasze" dzieci to oglądają wszystko i mają Whiskas zamiast mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argish, Show Must Go On :-)

Czasem komuś cycek wyskoczy (specjalnie) a potem w periodykach o tym piszą i chodzi o to że nieważne jak piszą byle piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo "Polska" stara się być taka "Amerykańska" tylko, że nigdy nie była, nie jest i nie będzie. Bardzo mocno stara się do Polski ściągnąć medialne trendy i to działa, tylko tam ogłupiony nastolatek może zrobić "karierę" w LA a Polsce ogłopiony nastolatek co najwyżej może wrzucić filmik na YT, w którym stara się udawać Biebera robiąc z siebie totalnego ciula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media w Polsce to totalna bzdura. Pamiętam kiedyś, gdy miałam jakieś 6-10 lat leciało sporo edukacyjnych-zabawowych programów dla dzieci, które rozwijały kreatywnośc ,wyobraźnię i były po prostu ciekawe. Teraz, w polskiej tv samo gówno leci, które robi młodym ludziom siekę z mózgu. Ale może o to właśnie chodzi - żeby społeczeństwo ogłupiać.

Zgodzę się z Tobą, jak najbardziej... programy mogą celowo odciągać społeczeństwo od prawdziwych problemów z jakimi najczęściej boryka się.

Ci, których stać na oglądanie interesujących programów, mają większe pole do popisu, mogą przełączyć kanał na inny. Są też tacy, których nie stać i dla zabicia czasu oglądają to, co serwuje im TV.

Jak dla mnie "podstawowe programy", tzw. ogólnodostępne powinny pokazywać z jakimi prawdziwymi problemami boryka się społeczeństwo... bezrobocie, bieda, choroby. Są to patowe sytuacje, ale przynajmniej pokażą prawdę.

Dzisiejsza telewizja to komercja. W większości ma charakter rozrywkowy. Pokazuje celebrytów i ich światek co mnie kompletnie nie interesuje. Osoby te nie są dla mnie autorytetem, dlatego nie oglądam Tych Programów. Poza tym Telewizja szuka sensacji i propaguje kłamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zastanawiam się w jaki sposób społeczeństwo spędzałoby wolny czas, gdyby nie posiadało telewizorów przy założeniu, że sytuacja w kraju byłaby w takim samym stanie jak obecnie... bezrobocie, bieda etc.

Pewnie radio przejęłoby jej funkcję.

Poza tym telewizja pokazuje to, co zabarwione negatywnie. Nawet, gdyby poruszała sprawy dotyczące bezrobocia, biedy, chorób czyli też o zabarwieniu negatywnym... myślę, że żadnego użytku by z tego nie było z uwagi na fakt, że telewizja nie pokazuje i nie propaguje praktycznych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam tego, próbowałem się nie raz zmusić do tych seriali ale nie da rady, "gra aktorska" jest prześwietna. Oglądam hbo i cinemax bo tam reklam nie ma :D ,czasem coś się trafi. A głównie discovery, amimal planet, bbc, nat geo, coś tam się zawsze znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, bo media zostały po to stworzone aby sukcesywnie przekształcać się w maszynę do manipulowania masami ludzkimi. Od małego dzieciaki się ogłupia, żeby nie potrafiły samodzielnie myśleć, mieć własnego zdania, potrafić za siebie zadecydować a służy to temu, aby w przyszłości działały pod dyktando Rządu i kapitalistycznych koncernów. Prawda jest taka, że telewizja zawsze służyła albo politycznej propagandzie albo komercyjnej manipulacji i ogłupianiu ludzi. Były oczywiście momenty w TVP gdzie postawiono na wyższe wartości i były bardzo ciekawe bloki zarówno dla dzieciaków, jak i dorosłych i leciały same polskie produkcje. Ale teraz zbiegło się to do rżnięcia kasy z obywateli i upolitycznienia mediów publicznych - co dla mnie jest skandaliczne.

Zupełnie co innego są już te wszystkie kanały komercyjne bo to już tylko i wyłącznie "nasz" interes czy dajemy się tym mamić czy nie - problem spory tylko polega na tym, że telewizja nie daje już żadnych alternatyw. Mogę przelecieć wszystkie kanały i na wszystkich leci to samo - albo reklamy, albo jakiś gniot.

 

Poza tym, nawet w wiadomościach ciągle manipulują prawdą, coraz częściej obserwuję sytuację gdzie w zapowiedzi wiadomości pada hasło np.: "W bramę wjazdową do Białego Domu wjechał samochód prowadzony przez członka SS", po czym w reportarzu okazuje się, że ten samochód nie wjechał w bramę a w tymczasowe barierki postawione na chodniku obok płotu. I takie manipulacje pojawiają się już chyba każdorazowo.

 

No ale cóż, każdy ma wybór - ja tam telewizji w ogóle nie oglądam, nawet dla odmóżdżenia się bo i po co. Szkoda tylko, że dzieci już nie mają żadnych alternatyw, chociaż teraz to przecież tylko Facebook i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W południe seriale Trudne sprawy, Dlaczego ja - jak to wszyscy ze wszystkimi sypiają, zachodzą w ciąze itd oooo, a program Zdrady to już całkiem odjazd na maxa... A "nasze" dzieci to oglądają wszystko i mają Whiskas zamiast mózgu.

Wystarczy nie brać tego do swojego rozumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo "Polska" stara się być taka "Amerykańska" tylko, że nigdy nie była, nie jest i nie będzie. Bardzo mocno stara się do Polski ściągnąć medialne trendy i to działa, tylko tam ogłupiony nastolatek może zrobić "karierę" w LA a Polsce ogłopiony nastolatek co najwyżej może wrzucić filmik na YT, w którym stara się udawać Biebera robiąc z siebie totalnego ciula.

 

"...dream of californication..." ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, te wszystie programy nawet polskiej produkcji to nie są programy autorskie. Wszystkie seriale, programy itp. są na podstawie scenariuszy głównie amerykańskich produkcji (czasem angielskich) ;). Nie zagłebiałam się nigdy dokładnie w tytuły wymienione w temacie ale mniemam, że też są nakręcone na podstawie zagranicznych produkcji.

A wśród młodzieży od dawna można zauważyc tendencję do jarania się "american dream" tylko Polska to zupełnie inne realia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką teorię, że od 12:00 lasują ludziom mózg w tv tym gównem: Dlaczego ja, trudne sprawy, szpital, zdrady itd., człowiek siedzi i tylko przełącza, przychodzi 19:00 i już ma tak zlasowany mózg, że w wiadomościach przyjmie każdą papkę bez zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, Argish, niby to jest na cele charytatywne.

Ale k*^#@ zazdroszczę Otylii Jędrzejczak psychoterapeutów :roll:

 

-- 21 mar 2015, 20:36 --

 

Dzisiejsza telewizja to komercja. W większości ma charakter rozrywkowy. Pokazuje celebrytów i ich światek co mnie kompletnie nie interesuje. Osoby te nie są dla mnie autorytetem, dlatego nie oglądam Tych Programów. Poza tym Telewizja szuka sensacji i propaguje kłamstwo.

Jak będę szukać prawdy, to poczytam sobie książkę o filozofii 8)

 

Czasem sobie oglądam jak celebryci tańczą albo śpiewają, w końcu od tego są, od rozrywki, nie oczekuję od nich, że będą mi przewodnikiem w świecie wielkich wartości intelektualnych i moralnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×