Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

a ja uzywalam http://www.tabele-kalorii.pl/

Kurde moze i ja zaczne na nowo liczyc... ale naprawde, no nie jest wcale lekko tak przytyc i tyle kalorii jesc! :)

Ja to kiedys jak bylam oslabiona, i poszlam do lekarki to ta powiedziala - "Zadnych badan nie bedziemy robic, trzeba jesc wiecej to sie pani bedzie dobrze czula!" :D hehhe, i tyle

 

ja już tyle lat w tym siedzę.......

 

jeju, zaczęło się w wieku 16 lat.

21 lat miałam i wyszłam z bagna, a teraz przez te inne problemy też waga taka słaba........

niedługo mi 23 stuknie i chcę ważyć jak kobieta, a nie dziecko

 

ale kiedyś to się głodziłam. jakie numery odstawiałam, masakra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralinka cieszę się, że wsyzstko OK!!! Napisz coś o tym hormonie, o czym mówiła.

Masz regularne miesiączki?

Ja z tym odbytem mam to samo. Czasami smaruję sudocremem, kładę się na łózku w luźnej odziezy w lekkim rozkroku by osuszać te miejsca. Jak starsza pani. :(

Gdy byłam w ciązy miałam wrażenie, ze popuszczam mocz, teraz też miewam tam wilgoć, może to to. W ogóle w ciązy czułąm jakbym miała kamień w kroczu tak od 4-5 miesiąca. Nikt mi nie wierzył, w badaniach było OK, a ja musiałam leżeć bo po 15 min, chodzenia miałam wrażenie, ze urodzę. Od tamtego momentu (2,5 roku) mam problemy z kroczem, odbytem i mięśniami w miednicy. Uczucie parcia na kość łonową do tego. Co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis to jakiś hormon, który mówi o rezerwie jajeczek. Ja mam go za dużo ale trzeba by zrobić to badanie kilka razy, żeby wynik był wiarygodny. Miesiączki mam regularne, choć ostatnio zdarzają mi się bardziej skąpe. Z tego akurat się ciesze, bo zawsze miałam bardzo obfite i przez 2 dni nie mogłam specjalnie wychodzić z domu. Brzuch przestał boleć ale odbyt piecze.

Boję się tego liszaja twardzinowego ... Boję się wszystkiego.

 

-- 16 mar 2015, 20:46 --

 

Mam wrażenie jakby odbyt wychodził mi na zewnątrz, jakbym cały czas nieświadomie parła. Może podczas wypróżnienia i podcierania kalecze sobie śluzówke, która cały czas jest podrazniona. Dodatkowo podczas kąpieli i mycia też napinam to miejsce i szoruje. Czym się więcej denerwuje, bardziej napinam odbyt to częściej się wypróżniam, kalecze wtedy papierem i podrażniam podczas mycia. I koło się zamyka. Do tego mało się ruszam, dużo siedze. Za mało też piję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralinka1, ja też już to przechodziłam, miałam nawet krew na papierze a u mnie to od razu rak odbytu był, ale własnie zaraz też częściej chodziłam do kibelka, podrażniłam sobie tam i mnie piekło, poza tym wtedy miałam jeszcze jakieś zaparcia wiec tym bardziej, ale zjadałam sobie banany, i się tam pogoiło wszystko, nie mozesz tak trzec bo podrażniasz sobie

a ile czasu mogą być powiększone węzły chłonne po zapaleniu gardła? , jakos pod koniec lutego miałam okropną kluchę w gardle, ból niesamowity, łzy mi się lały z oczu tak drapało, pół nocy nie mogłam przespać bo kaszlałam jak gruźliczka, potem miałam jeszcze katar, ale pobrałam jakies leki rozgrzewające to tak w pierwszym tygodniu marca miałam jeszcze troche podrażnione, i chrypkę, i jakos w tym czasie tej kluchy w gardle wymacałam sobie te węzły, ja już w najgorszych myślach, umieram, i jestem pewna ze to nowotwór, boje się nawet zrobić krwi, choć miałam we wrześniu ;/ :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olga_xxx, przyjmę 10 kilo i będę szczęśliwy :]

Od około 3 lat nie mogę dobić do swojej ulubionej wagi czyli 75 kilo. Max co udało mi się utyć to 72 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze- napisalam wiadomosc i patrze teraz a tu nic sie nie wyslalo :((

wrrr...

 

Bezsilna- moze za bardzo obciazasz organizm tymi dietami ? pamietaj, ze musisz dostarczac odpowiednia ilosc wszystkich wartosci w pozywieniu...

czy to hashimoto zdiagnozowal lekarz? masz jakies leki ? jakie masz wyniki krwi tsh ft3 ft4 anty tpo ? podaj z normami...

troche mi sie wydaje, ze duzo diagnoz stawiasz sobie sama na wyrost... musisz zaczac skupiac myslenie na czyms innym, najwazniejsze zeby organizm odzyskal sily :* i bedzie dobrze uwierz :*

 

dziewczyny, ktore pisza o tych dolegliwosciach z odbytem, pieczeniem, bolem- a nie macie hemoroidow? probowalyscie na te dolegliwosci smarowac sie mascia przeciw hemoroidom ? one sa glownie przeciwzapalne, wiec nawet jesli nie to jest przyczyna to nie zaszkodza a moga pomoc...

Nefretis wysylam Ci buziaki i mam nadzieje, ze po napisaniu tych listow poczujesz sie lepiej :* tule mocno!

Pawelt- i jak tam ? pogryzles meble ?:P

 

ja dzis wreszcie zjadlam ugotowany ryz+ gotowana marchewka+ gotowana piers z kurczaka- smakowalo mi jak nie wiem co- dlatego, ze prawie 3 dni nie jadlam ...

milego wieczorku Kochani !

napisalam wiecej ale wszystko sie usunelo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze- napisalam wiadomosc i patrze teraz a tu nic sie nie wyslalo :((

wrrr...

 

Bezsilna- moze za bardzo obciazasz organizm tymi dietami ? pamietaj, ze musisz dostarczac odpowiednia ilosc wszystkich wartosci w pozywieniu...

czy to hashimoto zdiagnozowal lekarz? masz jakies leki ? jakie masz wyniki krwi tsh ft3 ft4 anty tpo ? podaj z normami...

troche mi sie wydaje, ze duzo diagnoz stawiasz sobie sama na wyrost... musisz zaczac skupiac myslenie na czyms innym, najwazniejsze zeby organizm odzyskal sily :* i bedzie dobrze uwierz :*

 

dziewczyny, ktore pisza o tych dolegliwosciach z odbytem, pieczeniem, bolem- a nie macie hemoroidow? probowalyscie na te dolegliwosci smarowac sie mascia przeciw hemoroidom ? one sa glownie przeciwzapalne, wiec nawet jesli nie to jest przyczyna to nie zaszkodza a moga pomoc...

Nefretis wysylam Ci buziaki i mam nadzieje, ze po napisaniu tych listow poczujesz sie lepiej :* tule mocno!

Pawelt- i jak tam ? pogryzles meble ?:P

 

ja dzis wreszcie zjadlam ugotowany ryz+ gotowana marchewka+ gotowana piers z kurczaka- smakowalo mi jak nie wiem co- dlatego, ze prawie 3 dni nie jadlam ...

milego wieczorku Kochani !

napisalam wiecej ale wszystko sie usunelo :(

 

mam hashimoto stwierdzone przez endo. jutro wstawię wyniki

 

:*

 

 

dobiłam, dobiłam!!!! 2 tys. kcal :D

 

buziaki :********

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez macie takie mega zmeczenie z rana? Ja wieczorem czuje sie sto razy lepiej :-/

Teraz wyczytalam, ze przyczyna (oprocz nerwicy) moze byc tez tarczyca, anemia itd. No ale ja sie panicznie boje badan krwii :)

 

-- 17 mar 2015, 10:22 --

 

A mial ktos z Was anemie? Jak to jest wtedy ze zmeczeniem? Ono jest takie bardziej, ze odczucie niemocy ale jak cos trzeba zrobic, to sila jest?

Czy wlasnie jest takie wyczerpanie i nawet jak czlowiek probuje cos robic, to nie ma sil np. w rekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ja wczoraj snułam się jak żyd po pustym sklepie. na nic nie miałam siły, jakby ktos moja energię wyssał. Dziś jest troche lepiej ale szału nie ma. jakby nie praca to bym nie wstała z łożka tak mi sie nic nie chce! chyba zbliża sie przesilenie wiosenne.

MOJ pani doktor powiedziała ,że mam się przygotowac na to ,że może pojawic się teraz "niemoc" nawet ludzie bez nerwicy żle się czują a co dopiero my nerwusy. nic sie nie martw.w pracy jak patrze na kolegów to nie lepiej funkcjonuja ode mnie totalne zombi:)

 

-- 17 mar 2015, 11:35 --

 

nerwa, moje kilkogramy tez chetnie Ci oddam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, teraz tak wlasnie zaczelam czytac o przesileniu - i faktycznie! wyglada na to, ze to normalne ;) (a ja jeszcze dodatkowo mam okres teraz, wiec juz w ogole...)

No dobra, to moze jakos to bedzie... zamowilam sobie troche witamin, zelaza i żeń szenia ;) może to cos pomoze.

 

-- 17 mar 2015, 10:38 --

 

malenstwo31, przyjme wszystko! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem posmarowałam się tym Tridermem, rano też a odbyt dalej piecze ... Już nie wiem co mam robić.

Znów iść do lekarza ? W listopadzie rodzinna badała mnie tam ze 3 razy. Potem jeszcze chirurg. Obydwoje nic nie stwierdzilia a mnie znowu piecze. Dodatkowo w ulotce tego kremu jest napisane, żeby nie stosować na okolice odbytu, no ale ginekolog dała mi receptę wiedząc, że chodzi o odbyt. W necie widziałam, że niektórzy stosowali tam ten Triderm i pomagał. Może musi minąć kilka dni, żeby podziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralinka1, z tego co wiem Triderm to bardzo dobra maść, ale czy na odbyt nie mam pojęcia, ale bądź cierpliwsza, na pewno pomoże

nerwa, ja też się panicznie boje badań krwi, a nie wiem czy nie będe musiała sobie zrobić, i już snuje czarne wizję

ja już nie mam pojęcia co jest z tymi moimi węzłami, im więcej czytam tym mam coraz to nowe nowotwory :( muszę przestać bo już mi niedaleko do zwału, ostatnio mierzyłam ciśnienie i miałam 160/ 100, od lipca żyję w ciągłym stresie, i jeszcze teraz te węzły, ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis jak sie czujesz kochana????akcje jelitowe uspkojone??

u mnie roznie...((:ale nie najgorzej...

 

nerwkochana pamietasz nasze oslabienie..jak razem przechodzilsymy....ze nie moglysmy uwierzyc ze to od nerwicy..mowie ci teraz jest to samo nie boj sie :P

 

Aurelitka :papa: a co masz z wezlami???ziarnice i chlonniaka przechodzilam juz....wiec wiem co znaczy obsesyjne macac wezly i nie spac po nocach(((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ja mam niedobor zelaza i faktycznie rano czuje sie gorzej- nigdy nie zastanawialam sie dlaczego...

wogole ja mam dziwna nature, bo usypiam zawsze o 3, chyba, ze jestem chora, albo zle sie czuje....

jak maz jest w domu to potrafie spac do 13... :roll::roll: a z tym usypianiem o 3 to mam od jakichs 10 lat.... nawet moge nie patrzec na zegarek, a jak sie klade- jest 3 albo pare minut po ...

 

teraz przez ta grype zoladkowa nie bralam ani zelaza ani Setaloftu... musze jakos zaczac znow wszystko brac ...

Nerwa- tylko zen szenia na noc nie bierz, bo moze pobudzac ;)

 

Malenstwo- mi sie wlasnie skonczyl okres :lol:

 

 

Pawelt- jestem dumna z Ciebie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka z tymi węzłami to już tak jest. 17 lat temu gdy byłam w ciąży dostałam paskudnej anginy, po której wywaliło mi taki węzeł pod żuchwą i mam go do dzisiaj. Dosłownie jest wielkości śliwki i nawet wewnątrz buzi pod językiem widać zgrubienie po tej właśnie stronie. Kiedyś nie zwracałam na to specjalnej uwagi ale 3 lata temu kiedy miałam już jazdy z wymyślaniem chorób wymacałam sobie coś nad karkiem z tyłu głowy. Oczywiśce nie dawało mi to spokoju i pobiegłam na usg. Lekarz jak usłyszał z czym przyszłam to mnie dosłownie wyśmiał. Powiedział, że tylko nerwicowcy przejmują się takimi bzdurami i nawet nie chciał mi robić tego badania bo powiedział, że szkoda mojej kasy. Ja się uparłam, zrobił usg i napisał:

po lewej stronie pojedynczy węzeł kąta żuchwy 16mm pozostałe poniżej 10. Na karku wyczuwalny węzeł 6 mm - bezpośrednio pod skórą. I tyle 100 czy 120 zł poszło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, nie wiem już sama :why: jak miałam zapalenie gardła mocne z kluchą i katarem i kaszel to wymacałm sobie po prawej stronie węzeł i zaraz szukałam z drugiej strony, i tak macałam prze pól dnia, że wymacałam i teraz nie wiem co to już do cholery jest, dodam ze męczę się od dłuższego czasu z zatkanym nosem i flegmą w gardle, byłam u lekarza, póki co mam antybiotyk na te zatoki, flegmy coraz mniej, nos nadal zatkany, a węzły raz mniejsze się wydają raz większe, obsesyjnie je macam cały czas ;/, wyniki miałam we wrzesniu wszystko ok, nie wiem czy je miałam juz takie czy nie bo nigdy się nie macałam tam ;/, boże ja już kończę swoje życie :why: , innych objawów nie stwierdziłam

 

-- 17 mar 2015, 14:36 --

 

pralinka1, dzięki za odpowiedź, a czy miałas tak ze te węzłe byc wyczuwalny tylko w róznych położeniach głowy, bo u mnie one nie zawsze są wyczuwalne np jak mam głowę na bok to ich nie ma

 

-- 17 mar 2015, 14:37 --

 

czy to mogło mi jeszcze zostac po zapaleniu gardła, które wyleczyłam definitywnie na początku marca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsilna chipsy wygladaja super :D Musze sprobowac je zrobic. Moze przekonam moje mlodsze dziecie do jedzenia warzyw, bo jak dotad to zadne prosby ani grozby na nia nie dzialaja. Nie wiem czy znasz ksiazke pt. Jadlonomia. tam tez s przepisy na chipsy z jarmuzu i czerwonej kapusty.

Znasz moze jakies dobre stronki internetowe, blogi dotyczace diety paleo?

 

Pralinka ja jakis specjalnych diet nie stosuje z wyjatkiem tego, ze nie jem cukru. Staram sie tylko, zeby jesc czysto tzn. jak najmniej przetworzonej zywnosci.

 

NefretisTwoje dolegliwisci, ktore pozostaly Ci po ciazy moga byc zwiazne ze spojenem lonowym i miesniami miednicy. Probowalas fizjoterapii??

 

Co do pieczenia odbytu to rzeczywiscie moga byc hemoroidy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałam, że takie węzły są pozapalne, pozostałości po przebytych chorobach. Zwróć uwagę na małe dzieci, prawie wszystkie w wieku kilku lat mają powiększone węzły na szyi. To działa na zasadzie migdałków. Nie ma się co przejmować przy pojedynczych powiększonych węzłach.

Wiem, że dla nas to problem. Podobnie jest z pieprzykami. ,,Normalni,, ludzie jak np. mój mąż, który ma całe plecy w większych czy mniejszych pieprzykach ( niektóre nawet owłosione duże ) nie robi z tego najmniejszego problemu, w ogóle o tym nie myśli. My nerwicowcy potrafimy jedno znamię oglądać 1000 razy trzęsąc się przy tym ze strachu.

Pewnie podobnie jest i z moim odbytem. Inny człowiek w ferworze codziennych zajęć pewnie nie robiłby takiej tragedii z pieczenia odbytu. A ja się na tym skupiam i właściwie tylko tym żyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×