Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

rella, no ma klimat ta książka, tak mi czegoś brakuje jak ją skończyłam, a to znaczy, że dobra była. Polecam jeszcze "Zawiść" Brezy i "Niekochaną" Rudnickiego (psychologiczne, z dwudziestolecia międzywojennego). Chciałam teraz zamówić "Całe życie Sabiny" Boguszewskiej, ale nie ma w bibliotece, więc wypożyczyłam inne powieści Choromańskiego.

 

-- 05 mar 2015, 21:29 --

 

I jeszcze mi się przypomniała jedna - "Panny z Wilka" Iwaszkiewicza, bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caramel rose, Iwaszkiewicz :) nie sądziłam że dogadamy się w temacie książek. Napisz, jeśli coś Choromańskiego Ci się szczególnie spodoba, może też przeczytam.

 

Dwudziestolecie ma w sobie taki czar, klasę...

 

-- 06 mar 2015, 00:06 --

 

acherontia-styx, rany, w podstawówce zarzekałam się że pójdę na filologię klasyczną a w gimnazjum czytałam Senekę do poduszki bo chciałam być jak Borejkówny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jojo Moyes - Zanim sie pojawiłeś

 

 

"Niekiedy jednak świadomość ograniczonych możliwości poddaje w wątpliwość sens dalszego trwania. Wiele osób dzieli swoje życie na to "przed" i "po" wypadku, nie potrafiąc odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Decydują się zatem na desperacki krok, który w wielu krajach wywołuje dylematy etyczne i moralne, a nawet jest czynem zabronionym – na eutanazję. Jojo Moyes jako jedna z niewielu pisarek porusza ten niewygodny problem. Zazwyczaj wolimy udawać, że problemy takie nie istnieją, a jeśli nawet, to nie dotyczą one nas".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie Witajcie w Rosji Dmitrija Glukhovskiego. Zbiór naprawdę ciekawych opowiadań, jeżeli ktoś lubi taką tematykę (aktualna sytuacja w kraju naszego byłego "sojusznika", widziana oczami młodego pokolenia), przedstawioną w krzywym zwierciadle, pełnym groteski i przerysowań. Klimat opowiadań jakoś kojarzy mi się mocno z brytyjskim serialem "Black Mirror". Niby obrazowane problemy inne, jednak "pier******cie" w czytelnika/widza bardzo podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, rany, w podstawówce zarzekałam się że pójdę na filologię klasyczną a w gimnazjum czytałam Senekę do poduszki bo chciałam być jak Borejkówny :)

 

rella, ale słodko ! :mrgreen:

nawet nie wiesz jak mi humor poprawiłaś niechcący tym co napisałaś :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, rany, w podstawówce zarzekałam się że pójdę na filologię klasyczną a w gimnazjum czytałam Senekę do poduszki bo chciałam być jak Borejkówny :)

 

rella, ale słodko ! :mrgreen:

nawet nie wiesz jak mi humor poprawiłaś niechcący tym co napisałaś :mrgreen:

 

Hehe cieszę się :)

 

Ja uwielbiałam te książki w tamtym okresie, potem czytałam z sentymentu te nowe części gdy się pojawiały. Teraz patrząc na nie okiem bardziej dorosłym i bardziej profesjonalnym, krytycznym (ze względu na wykształcenie) mam do tej serii sporo zarzutów. Ale to niewazne bo i tak

każdej dorastającej dziewczynie ją polecę, naprawde wtedy dała mi wiele, bardzo mnie rozwinęla, ukształtowała. Moim problemem jest to że myślalam ze tak wygląda świat i ludzie, a jednak jest ten książkowy świat mocno ocenzurowany i nierzeczywisty, oderwany od współczesności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie Witajcie w Rosji Dmitrija Glukhovskiego. Zbiór naprawdę ciekawych opowiadań, jeżeli ktoś lubi taką tematykę (aktualna sytuacja w kraju naszego byłego "sojusznika", widziana oczami młodego pokolenia), przedstawioną w krzywym zwierciadle, pełnym groteski i przerysowań. Klimat opowiadań jakoś kojarzy mi się mocno z brytyjskim serialem "Black Mirror". Niby obrazowane problemy inne, jednak "pier******cie" w czytelnika/widza bardzo podobne.

Przeczytałem jakiś czas temu i rzeczywiście niektóre opowiadania bardzo dobre, inne mniej no i można poznać z pierwszej ręki jaka tam propaganda Putinowska jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ukazała się nowa powieść (lub mikropowieść) Dukaja.

 

Ukazała się tylko w wersji e-bookowej, a dodatkowo najwyraźniej Dukaj postanowił zrewolucjonizować/pchnąć naprzód rynek wydawniczy i przeprowadzić eksperyment w postaci książki, która stricte książką nie jest, ale raczej amalgamatem e-booka, art-booka, encyklopedii i czegoś tam jeszcze. W "Starości aksolotla" znajdziemy obrazki, odsyłacze, najróżniejsze bajery, a całość została oprawiona filmem krótkometrażowym w wykonaniu Platige Image, moim zdaniem zajebistym:

 

[videoyoutube=kFHMb_9Pr2s][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, nie dziwię się, że to Twoja ulubiona. Czytam ją po angielsku, nie wszystko rozumiem, zwłaszcza wstawki naukowe. Co byś polecała Houellebecqa w drugiej kolejności?

 

-- 12 mar 2015, 16:06 --

 

Śmiercionauta, teaser świetny jest, ja z kolei nic Dukaja nie czytałam. Podobno wywraca mózg, może być za trudne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z klimatów północnych - " Ziemia jest grzeszną pieśnią" - książka trafiła w moje ręce przypadkiem, jest to dosyć krótka opowieść, ale pełna mocnych obrazów. Żaden kryminał tylko obraz brutalnej rzeczywistości na północnym zadupiu. Czyta się jak woda.

 

-- 15 mar 2015, 02:50 --

 

z e-booków , jeśli ktoś jeszcze nie zna " Boso, ale w ostrogach" Grzesiuka - Zna ktoś książki w podobnym klimacie, niekoniecznie polskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie .

 

"Gniew to nic złego. Chodzi tylko o to, żeby samemu decydować, kiedy mu dać upust. Wściekłość jest jak dobrze wycelowana strzała, a nie jak topór, którym się wywija nad głową"

 

"Piąta część sagi kryminalnej autorstwa pani Camilli Lackberg trzyma poziom. Możemy śledzić dalsze losy bohaterów znanych z poprzednich części, pojawiają się też ciekawe nowe postacie i związane z nimi wątki. Intryga kryminalna także ciekawa, aczkolwiek rozwiązanie zagadki da się przewidzieć (nie ma to jednak wielkiego znaczenia). Książkę czyta się świetnie, naprawdę wciąga."

 

-- 16 mar 2015, 18:29 --

 

Śmiercionauta, czytalam kilka lat temu "A lasy wiecznie spiewaja" podobala mi sie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie ostatniej książki G. Plebanek "Przystupa". Naprawdę dobra pisarka (chyba jak dotąd moja najlepsza polska współczesna pisarka), świetne socjologiczne tło, mega autentyzm. Trudną tematyką, sposobem opisywania intymnych scen, przypomina szwedzką M. Axelsson, której książki też są bardzo dobre. Polecam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×