Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wszystko o Ego


TesullPDRS

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu moje Ego jest takie jakie jest ? ( w sensie czemu jestem sobą a nie na przykład moim bratem)

Jakie właściwie jest moje Ego? ( wszystko ma jakąś określoną nazwę, ale co jeśli nie ma takiej nazwy)

Skąd to Ego się wzięło ? (jak powstawało, kto miał na to wpływ itp.)

Czy znam poprawnie swoje Ego ? (czy wiem jaki jestem naprawdę, czy wiem jak udawać, że to jest naprawdę)

Czemu to Ego właściwie istnieje ? (no, bo musiało się skądś wziąć)

 

Skłamałbym mówiąc : "ostatnio dręczą mnie takie pytania"; one są we mnie od zawsze, więc to też część mojego Ego

 

Wyraz ego pisałem z dużych chcąc podkreślić, że jest ono tu bardzo istotne

 

Macie podobne pytania? Znacie na nie odpowiedzi?

 

Zachęcam do dyskusji o wszystkim co związane z Ego (może dręczą was jakieś inne pytania, więc jakby coś to też napiszcie). Innymi słowy : wszystkie posty dozwolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zlepkiem komórek, cząsteczek, atomów które powstały w wyniku skomplikowanych procesów dzięki którym jako jedna całość pod postacią ciebie mogą zadawać teraz takie pytania. Nie możesz być np. jakimś słynnym aktorem, bo wtedy po prostu byłbyś nim. Masz własny umysł, który nie jest żadną odrębnością w stosunku do mózgu. A to kim jesteś w sensie np. tego że dobrym czy złym zależy od punktu widzenia, możesz być kim chcesz w swoim mniemaniu inni też mogą cię widzieć na różne sposoby. Jesteś sobie jakimś tam bytem, istnieniem a kim jesteś można interpretować na tysiące sposobów. A co, kto miał na to wpływ? Wiele rzeczy, geny, wychowanie, środowisko, wszystkie wypadkowe swojego życia. Ja np. staram się sobie kreować swoje własne zdanie na mój temat biorąc pod uwagę wszystkie informacje jakie mam. Zdanie innych też biorę pod uwagę jednak ostateczną decyzję w ocenie siebie podejmuję ja. A swoją drogą ciekawy i trudny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, już myślałam, że ktoś założył temat o mnie...

Chociaż to zdanie:

Wyraz ego pisałem z dużych chcąc podkreślić, że jest ono tu bardzo istotne
Od biedy ujdzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ego moim zdaniem to swoje własne JESTEM czyli nasza tożsamość. Jesteśmy sobą a nie kimś innym czasem się tym szczycimy(pewne powiązania od słowa egoizm) więc jak nam powiedzą że mamy za wysokie ego to znaczy że zwyczajni z nas egoiści. Mi sie tylko z tym to kojarzy inaczej tego chyba określić się nie da:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TesullPDRS,

Czemu moje Ego jest takie jakie jest ? ( w sensie czemu jestem sobą a nie na przykład moim bratem)

 

to samo intuicyjne pytanie mnie nawiedzało. pojawia się one jak wydzielasz wyraźnie jaźń od ciała i tu

pomocne wydaje sie przyrównanie jaźni do przedmiotu - stół jest stołem, nie może być czymś innym, jego własności nie są własnościami czegoś innego albo inaczej: ciało wytwarza coś co może być 'właśnie sobą'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam napisał, że jestem zlepkiem komórek. Wiem to, jednakże chodziło mi bardziej o postrzeganie mojego "JA" psychicznie, a nie fizycznie.

 

Widzę, że wszyscy w chuju mają to EGO. No, trudno... Wypierdalam stąd. Idę pobiegać z rana; nie będę cały dzień siedział przy tym kompie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×