Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Po tym leku mozna pic alkohol czy cwiczyc na silowni?

Możesz tylko po alkoholu będziesz za chwile nieprzytomny/rzygał jak świnia, a ćwiczyć dla samej idei - bo i tak będziesz miał grubą dupę i szpiczaste cycki , prolaktynę 300% normy XD No chyba że bierzesz z celach nasennych 25/50mg to nie ma biedy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Od dłuższego czasu brałam kwetaplex, teraz już od 3 tygodni przeszłam na kwetaplex xr.

Moje wrażenia po leku są takie, że czuje się po prostu upośledzona intelektualnie. Serio,czuje się jak debil. Obejrzenie odcinka doktora housa moge porównać do słuchania wykładu o zaawansowanej fizyce kwantowej. Mam problemy z pamięcią i nie takie,że np zapomne co miałam kupić w sklepie, ale bardziej typu: słucham piosenki jednego z ulubionych zespołów..10 min myślę nad tym jak się nazywają.

Czy wy też tak macie po tym leku? :x. Zaczyna mnie to strasznie dołować, ciężko mi się z kimkolwiek rozmawia,bo czuje się po prostu głupia,ciężko mi się wysłowić,albo czasami nie rozumiem co ktoś do mnie mówi. Oczywiście do skutków ubocznych dochodzi jeszcze senność, ale do tego się już po części przyzwyczaiłam.

A może to z kolei wynik mieszanki leków? Biore kwetaplex xr w dawce 300mg i convival chrono w dawce 2x 500mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winę zwaliłbym raczej na Convival Chrono.

 

Myślisz? W sumie najpierw zaczęłam brać convival (i to sporo wcześniej) i jakoś wtedy nie zauważyłam aż takich zmian, chociaż może i coś w tym jest,bo wcześniej brałam mniejszą dawkę.

Teraz dodatkowo mam brać 100mg kwetalpexu rano, więc chodzę jak pół roślina :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Od dłuższego czasu brałam kwetaplex, teraz już od 3 tygodni przeszłam na kwetaplex xr.

Moje wrażenia po leku są takie, że czuje się po prostu upośledzona intelektualnie. Serio,czuje się jak debil. Obejrzenie odcinka doktora housa moge porównać do słuchania wykładu o zaawansowanej fizyce kwantowej. Mam problemy z pamięcią i nie takie,że np zapomne co miałam kupić w sklepie, ale bardziej typu: słucham piosenki jednego z ulubionych zespołów..10 min myślę nad tym jak się nazywają.

Czy wy też tak macie po tym leku? :x.

 

Ech, no mam dokładnie to samo i to przy dużo mniejszej dawce. Po dołączeniu kwety i jej stopniowym zwiększaniu też miałam (mam) takie czarne dziury, słowa wylatują z głowy, albo nazwiska ludzi, z którymi mam kontakt. Takie oczywiste rzeczy.

Z tego powodu zeszłam do 25 (na chwilę odstawiłam, ale włączyły się napady natręctw, mała dawka nie eliminuje, ale trochę je zmniejsza). Nie wiem co dalej.

Może czas zgodnie z przytoczoną wyżej publikacją dać w żyłę :D:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, no mam dokładnie to samo i to przy dużo mniejszej dawce. Po dołączeniu kwety i jej stopniowym zwiększaniu też miałam (mam) takie czarne dziury, słowa wylatują z głowy, albo nazwiska ludzi, z którymi mam kontakt. Takie oczywiste rzeczy.

 

No właśnie co najśmieszniejsze - o najbardziej oczywistych rzeczach zapominam, dokładnie tak jak Ty, nazwiska, czasami wręcz mam problemy z powiedzeniem jak nazywa się dana rzecz. Z kolei jak mam np na konkretną godz wizytę u lekarza, nawet nie muszę tego zapisywać,bo pamiętam zawsze.

 

Z tego powodu zeszłam do 25 (na chwilę odstawiłam, ale włączyły się napady natręctw, mała dawka nie eliminuje, ale trochę je zmniejsza). Nie wiem co dalej.

 

Mi lekarz raz zmniejszył dawkę, ogólnie to było jakoś pomiędzy przechodzeniem z jednego "odpowiednika" leku na drugi, i czułam się wtedy strasznie, nie mogłam spać i jakoś - co mnie zdziwiło - brakowało mi tego "przymulenia", nie wiedziałam co bez niego ze sobą zrobić, bo lek pomagał w ten sposób, że po prostu mogłam przespać większość dnia i całą noc. Ale nie wiem, może ta tęsknota za przymuleniem wynikała z moich wcześniejszych przygód z braniem różnych substancji. Trochę mnie to przeraża szczerze mówiąc :shock: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buszujacywtrawie, bierzesz neuroleptyki mocne i w takich ilościach... Miałeś jakieś ostre psychozy?

 

Zauważyłem, że Symquel XR 300mg refundowany z 18zł spadł na 4.80zł. A Kwetaplex wprowadził wersję XR w różnych dawkach, co dziwne, NFZ refunduje je wszystkie i również kosztują grosze.

 

Ja od wczoraj 300mg XR i jestem wyciszony.

Kwetiapina miała u Was bardzo negatywny wpływ na libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o czym mówisz. W kwestii farmaceutycznej nie byłoby nam wtedy lekko. Cóż z dostępności leków, skoro ceny... Sama wiesz. Choć częściowa prywatyzacja lub dobrowolne a nie obowiązkowe składki na ubezpieczenie... brzmią lepiej :P No ale nie róbmy tu scen ;)

 

Pytanie do osób biorących kwetę w wersji XR - jakie zamienniki łykacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniocha. Ja dawniej płaciłem za Symquel (jedyna kwetiapina o przedłużonym) bodajże jakieś 19zł. Seroquel był w kosmicznej cenie, bez refundacji

 

EDIT

a nie chodzi Ci przypadkiem o Kwetaplex?

 

-- 09 mar 2015, 17:44 --

 

Dark Passenger, jeszcze jedno pytanie, czy kweta bardzo gryzie się z litem? Bo znajduję różne sprzeczne informacje. Wiele osób bierze taki mix, a interakcja w necie wyskakuje mi na czerwono. Póki brałem lit, genialnie niwelował potliwość na wenli (zastanawiałem się, czemu nie pocę się na wenli jak świnia, póki nie odstawiłem litu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symquel XR mam - http://www.doz.pl/apteka/p65733-Symquel_XR_300_mg_tabletki_o_przedluzonym_uwalnianiu_60_szt

Kwetaplex XR tez na ryczałt jest po 4,80 - http://www.doz.pl/apteka/p109457-Kwetaplex_XR_300_mg_tabletki_o_przedluzonym_uwalnianiu_60_szt

 

Mi na pl stronach wyskakuje na różowo (istotna), a na zagranicznych na żółto(śrenio/mało istotna). Ogólnie taki mix możę nasilać neurotoksyczność litu i zwiekszac ryzyko zaburzeń rytmu serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×