Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

cala w trawie, wątpię aby po tylu latach na serotoninowym leku, parosketyna Cie jakoś pozytywnie zaskoczyła ale spróbować możesz. Jak oczekujesz przeciwdepresyjnego działania to może być jeszcze gorzej. Jeśli chodzi tylko o lęki, to po co chcesz zmieniać skoro mówisz, że nie masz nawrotów lęku.

Te leki jeśli działają, to działają najlepiej w początkowym okresie leczenia np. przez pierwszy rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala w trawie, w takim razie niedokładne się wyraziłaś w pierwym poście.

Mi też paroksetyna ładnie zbija lęki (a mam ich sporo) ale działanie przeciwdepresyjne jest już bardzo nikłe a nawet gorzej mi po niej w pewnych aspektach. Pogarsza mi anhedonie i wtedy już mnie kompletnie nic nie interesuje, wszystko staje sie wyprane, bez sensu, bez celu, bez wyrazu, bez emocji. Dlatego nie biorę już antydepresantów, przerzucam się na benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie straciłem zainteresowania i hobby przez depresję, ale bez paro włącze sobie czasami jakiś film chociaż czy muzykę, a po tym leku nie jest wstanie mnie nic zainteresować. Ja już z domu nie wychodzę od pół roku, nie pracuję, urwałem kontakt ze znajomymi, czasem wyskoczę tylko w nocy na cepse po fajki, żeby mnie nikt nie widział. Do takiego stanu sie doprowadzilem, jesli cie to interesuje jetodik ;)

 

-- 09 mar 2015, 11:13 --

 

Ps Za pierwszym razem było znośnie na tym leku, zaliczylem nawet remisję ale każde kolejne podejscie do tych leków, to coraz wieksza porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakich, bupropion mi nie podchodzi raczej bo jestem lękowcem, nerwicowcem do tego labilny emocjonalnie i neurotyczny trochę. Próbowałem amfetaminy jak byłem jeszcze zdrowy w miarę, ale to rekreacyjnie oczywiscie. Ja potrzebuje spokoju z poprawą nastroju. To podatność na stres i jego chroniczne przezywanie mnie do stanów depresyjnych i lękowych doprowadziło, ppózniej juz poszło z górki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mirtazapiny, mianseryny ale bez wiekszych efektów chociaż wydaje mi się, że nasilenie lęku wolnoplynacego psuło ogólne działanie tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie straciłem zainteresowania i hobby przez depresję, ale bez paro włącze sobie czasami jakiś film chociaż czy muzykę, a po tym leku nie jest wstanie mnie nic zainteresować. Ja już z domu nie wychodzę od pół roku, nie pracuję, urwałem kontakt ze znajomymi, czasem wyskoczę tylko w nocy na cepse po fajki, żeby mnie nikt nie widział. Do takiego stanu sie doprowadzilem, jesli cie to interesuje jetodik ;)

 

-- 09 mar 2015, 11:13 --

 

Ps Za pierwszym razem było znośnie na tym leku, zaliczylem nawet remisję ale każde kolejne podejscie do tych leków, to coraz wieksza porażka.

 

masz tak jak ja , to od wieloletniego brania ssri , zawyżona SERT kosztem dopaminy , ja obecnie schodze na razie całkiem z leków i ew włącze bupropion + klona.

to nie jest od depresji taka anhedonia co często lekarze łączą to z depresja , bo przecież nie powiedzą nic złego na swoje dobroczynne ssri , to jest od brania leków . na początku na paro też się świetnie czułem , ponieważ serotonina musiała być zaniżony no i dopamina jeszcze w normie , po latach jest zbyt mocny zalew serotoniny i zaniżenie dopaminy , stąd często jak odstawia się leki serotoninowe jest widoczna poprawa w zakresie , większych zainteresowań , coś chcę się robić itp. ja brałem ssri od 2009 roku obecnie odstawiam fluo i włączę może sobie bupropion i klona na jakiś czas by podładować dopaminę zaniżona wieloletnim braniem ssri.

 

ogólnie leki ssri spowodowały u mnie depresje o wiele większa i poważniejszą niż przed braniem . wyłączyłem telefon , nie mam kontaktu ze światem , nic mnie nie interesuję , odstawiam te gówniane leki i mam nadzieje że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zacznie się coś dziać ciekawego :D biere ponad tydzien narazie , najpierw po 10 teraz 20 mg jak narazie to nic mi sie nie chce i tylko bym spała/nie wychodzila z lozka ;p ogolnie sie tak czuje mam nadzieje ze mi paro nie pogorszy tego stanu teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzo ktore ssri zanizaja dope?

 

wszystkie ssri z wyjątkiem sertaliny bo nie powoduje wzrostu prolaktyny i ma minimalny wpływ na dopaminę.

"Ze względu na wpływ serotoninergiczny, SSRI mogą powodować działania niepożądane, jak:

anhedonia

apatia

zaburzenia hormonalne spowodowane zaburzeniem prawidłowej relacji poziomów serotoniny i dopaminy (zawyżony poziom serotoniny w stosunku do zaniżonego poziomu dopaminy."

 

dlatego jak się długo to bierze to się staje emocjonalnym zombie i depresja gorsza niż przed zaczęciem brania, przy odstawcę się niekiedy poprawia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzialanie sertraliny na dopamine jest tak nikle, ze w zasadzie i tak czlowiek tego nie odczuwa, bo serotonina zalewa wszystko.

 

-- 09 mar 2015, 21:13 --

 

W dodatku setralina jest bardzo mocno selektywna, o ile sie nie myle zajmuje 2 miejsce, zaraz po escitoplarmie, jesli chodzi o selektywnosc wychwytu serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo SSRI obniżają ostrzał neuronów dopaminowych w VTA i SN, co skutkuje mniejszym uwalnianiem dopaminy w korze przedczołowej, jądrze półleżącym i prążkowiu. Wg. niektórych badań na to działanie rośnie tolerancja, ale czy tak jest niech odpowie osoba która mimo długotrwałego brania SSRI ciągle boryka się z obniżonym libido czy apatią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, ale jak zejdę z ssri i podładuję trochę bupropionem to się coś poprawi ?

 

-- 09 mar 2015, 20:27 --

 

i czy bupropion też zwiększa dopaminę w korzę przedczołowej za pomocą NA ?

 

-- 09 mar 2015, 20:30 --

 

ja teraz dopiero jak wezme baclofen to chcę mi się coś robić i jestem w stanie czymś się zainteresować wiąże to z uwalnianiem dopaminy , ale i tak słabo działa już , pewnie nie ma tam co już uwalniać , jeszcze kilka dni na 10 mg fluo i schodzę całkowicie , chcę stopniowo , chodź fluo podobno można od razu , ale wolę stopniowo . potem będę raczył się bupropionem i klonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×