Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sposoby na ćwiczenie umysłu


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od niedawna ze wskazania mojego świrologa zaczęłam rozwiązywać krzyżówki i oglądać 1 z 10, bo czułam jak dosłownie z miesiąca na miesiąc moja pamięć zawodzi. Do tego zaczęłam brać magnez z lecytyną i omega 3 i muszę przyznać, że są widoczne efekty. :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczajanie nowych rejestracji samochodowych, których jeszcze nie znam ( ale mało tego zostało :roll: bo interesują mnie wyłącznie polskie ! )

Aha i przepisywanie wykładów oczywiście, bo to nie jest bierne kopiowanie z kartek do kompa, tylko jak czegoś nie czaję, to próbuję zrozumieć, szukam dodatkowych informacji, zgłębiam temat ... forum mnie trochę w tym rozprasza :roll:

 

I jeszcze na początku, jak czytałam niektóre wypowiedzi pisane slangiem gimbazowym, to musiałam korzystać ze słownika slangu młodzieżowego, bo ni w ząb :? Póki co poznałam znaczenie słów trolling / hejting / whatever / ... A ile skrótów musiałam rozkminić - jakieś lol, wtf, nvm ... jak widać nawet czytanie forum może rozwijać :mrgreen:

W każdym razie przy Arholu mózg pracuje cały czas na zwiększonych obrotach 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na studiach, podobnie jak Arasha, stosowałem metodę przepisywania notatek. Z racji tego, że zawsze byłem leniwy i nie chciało mi się na wykładach notować (a jak już próbowałem to nie nadążałem za wykładowcą), to za zwyczaj pożyczałem notatki od jakiejś dobrej duszy i je przepisywałem. Jak kolos nadciągał, to przepisywałem w formacie mini żeby móc ściągać, ale praktycznie nigdy z tych ściąg nie musiałem korzystać.

 

Jeśli chodzi o krzyżówki, sudoku i tym podobne metody, to jakoś szybko mnie nudzą :roll: . No chyba że szachy na komórce :mrgreen: .

 

Macie może jakieś sprawdzone metody uczenia się na pamięć słówek z innego języka? Uczę się od jakiegoś czasu norweskiego i z tym słownictwem to mi jak krew z nosa idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik, tyle, że ja przepisuję swoje własne ( przy czym z racji, że się również nie wyrabiam z notowaniem, chodzę na wykłady podwójnie ... mam akurat taką możliwość, bo wydział duży, kilka specjalności i większość przedmiotów się powtarza ). A potem od nowa w domu :mrgreen: Na pisanie ściąg już nie mam czasu :bezradny:

 

Można wiedzieć, do czego potrzebny Ci norweski ? Masz na oku jakąś fuchę w otoczeniu malowniczych fiordów :roll: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam Literaki lub Scrabble, krzyżówki "z przymrużeniem oka", uczę się wierszyków dla dzieci /dla Wnuków :D /, lubię też 1 z 10, ale denerwuję się, gdy nie znam odpowiedzi, zwłaszcza z historii, bo w tej dziedzinie jestem słabiutka ;)

 

Literaki obowiązkowo codziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać, słuchać, analizować, zabierać głos w dyskusjach, rozkminiać trudne tematy. Zauważyliście jakie ostre umysły i jak długo mają nauczyciele? Myślę, że nie jeden fizyczny pracownik w wieku 40 lat mógłby pozazdrościć bystrości umysłu nauczyciela w wieku 70 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś sprawdzone metody uczenia się na pamięć słówek z innego języka?
Jak dla mnie najlepszą metodą jest kojarzenie słówka, którego chcemy się nauczyć z jakimś słówkiem polskim. Im głupsze skojarzenie, tym lepiej. Np. "blanket" znaczy po polsku "koc". "Blanket" przypomina trochę polskie słowo "blanty", a więc wyobrażam sobie kolesia leżącego pod kocem i palącego blanty. Słówko wchodzi w głowę praktycznie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×