Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Belldandy pij do tabletki wapno rozpuszczalne, wapno ma działanie antyhistaminowe i znosi reakcje alergiczne do tego jest bezpieczne i nie zaszkodzi.

Można spróbować. W razie czego jeszcze hydroksyzyna wykazuje podobne działanie ( m.in. ), a do tego uspokaja. Jakieś rozwiązanie się znajdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, tak. Różnie ludzie reagują, ale zazwyczaj hydra jest dobrze tolerowana, no i wykazuje właśnie m.in. działanie antyhistaminowe. Niektórych przy okazji zwala z nóg ( w sennie, że są senni ), inni mogą brać jak cukierki i nie czują żadnego działania :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, czy jest tu jeszcze ktoś z wątku pobocznego esci spin-off? Ktoś go zamknął, a nawet nie wiedziałam :(.

 

-- Śr mar 04, 2015 9:47 pm --

 

Tak czy siak podzielę się z Wami tym co mam do powiedzenia... Od dziś schodzę z esci i Lamitrinu po 11 miesiącach brania (miałam przestać brać w listopadzie, ale w związku ze zmianą pracy psychiatra przedłużyła). Cóż, to nie mój pierwszy lek, ale pierwszy raz biorę dwa, więc zastanawiam się jak będzie przy odstawianiu. Zazwyczaj jedyny skutek odstawienny to były zawroty głowy, ale pamiętam wejście na esci i boje się, że zejście też może być kiepskie (oby nie). Przez 6 dni 5mg, potem 5 mg co drugi dzień przez 10 dni i finito. Co do Lamitrinu 0,25 rano i wieczorem (6 dni), a potem 0,25 tylko rano przez 10 dni. Ktoś ma jakieś doświadczenia ze schodzenia z esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hydroksyzyny - dla mnie temat na czasie. Poszedłem do psychiatry na nfz, z powodu bezsenności i nasilonej nerwicy (przeprowadzka, studia) i napadów lękowych. I co dostałem? Hydroksyzynę w syropie. Jestem zażenowany, choć po wyjściu z gabinetu bardzo mnie to bawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, cieszylabym się gdyby nie było mdłości. W sumie ani na zejściu z sertry ani wenli nie miałam mdłości, tylko raz na jakiś czas w głowie mi się kręciło... Drugi dzień na mniejszej dawce - póki co nic się nie dzieje :).

 

lunatic, co tam u ciebie?

 

-- Cz mar 05, 2015 9:41 am --

 

Hydroksy jest spoko. Może pomoże, lepsze to niż ładowanie się np. w benzo. slow_down, sprawdź, może hydroksyzyna pomoże. Chyba, że brałeś i nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro na pogotowiu na silny napad lęku? Żałośni lekarze...

Leczę się od 3 lat i hydroksyzyna to dla mnie cukierek, który w bardzo dużej dawce co najwyżej zamuli, a mimo to nie pomoże zasnąć i lęku nie załagodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro na pogotowiu na silny napad lęku? Żałośni lekarze...

Leczę się od 3 lat i hydroksyzyna to dla mnie cukierek, który w bardzo dużej dawce co najwyżej zamuli, a mimo to nie pomoże zasnąć i lęku nie załagodzi.

 

ano żałośni, chociażby dali zastrzyk, a nie syrop, heh, amatorzy :D

u mnie to samo, tolerancja robi swoje, jeśli kogoś powala Hydroxyzyna to śmieszne,

to świadczy o tym jak licho jest leczona taka osoba, skoro po zwykłej antyhistaminie pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro na pogotowiu na silny napad lęku? Żałośni lekarze...

Leczę się od 3 lat i hydroksyzyna to dla mnie cukierek, który w bardzo dużej dawce co najwyżej zamuli, a mimo to nie pomoże zasnąć i lęku nie załagodzi.

 

ano żałośni, chociażby dali zastrzyk, a nie syrop, heh, amatorzy :D

u mnie to samo, tolerancja robi swoje, jeśli kogoś powala Hydroxyzyna to śmieszne,

to świadczy o tym jak licho jest leczona taka osoba, skoro po zwykłej antyhistaminie pada.

 

ardhexyd, długo się leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz chyba moge to napisać...

 

Od długiego czasu nie mam żadnych lęków, ani żadnych objawów somatycznych :yeah::yeah::yeah:

 

Escitalopram mnie skutecznie z nerwicy wyleczył :uklon: (póki co... ;) )

 

Leki oczywiście biorę nadal, odstawiłam tylko leki na moje zawroty głowy i Debutir

Escitalopramu nie odstawię sama, wolę pod okiem psychiatry zmniejszyć dawkę i odstawić kiedy będzie czas. Nie chcę nawrotów :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow_down, u nas ?

W sumie to co Ci mieli dać, skoro Clona sam bierzesz ? Spektrum leków uspokajających jest ograniczone :?

Nie chodzę nigdy na NFZ, ale mam tu kartę i liczyłem na lek typu pramolan, który często jest dodatkiem w nerwicach z objawami czysto somatycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez sytuację osobistą i tragiczną materialną chodzę od rana do wieczora z mdłościami, rozstrojem żołądka, trzęsawką i derealizacją. Może też zmiana faz - z lekkiej hipomanii wpadłem w depresję. Bardzo dobrze działają na mnie neuroleptyki - olanzapina dodana do SSRI fajnie podbijała nastrój, ale szybko zacząłem tyć. Lek odstawiłem i waga wróciła do normy. Szukam więc innego neuroleptyku dla siebie (tak, ta grupa leków to syf, ale prócz karbamazepiny pomagają mi głównie neuroleptyki). Niestety gorzej z ich działaniem na lęk.

Karbamazepina to najlepszy lek jaki brałem, ale w końcu się nim strułem i rzygałem jak pies. Pozostaje próba łykania niższych dawek.

Idealny dla mnie mix: SSRI + stabilizator + neuroleptyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×