Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Don Kamillo, masz prawo szukać w całym woj. śląskim, także w innych miastach, jak będą mieli miejsca, to powinni Cię bez problemu przyjąć. Coś się na bank załatwi :great:

Tylko się nie poddawaj ! Przecież to nie jedyna placówka medyczna świadcząca takie usługi w Twojej okolicy.

 

W grę wchodzi tylko na NFZ czy może być prywatnie ? Spróbujcie jeszcze w Żorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, Nie chce cię martwić Zbychu ale ja brałem ponad 4 miesiące klomipramine 150mg,bez żadnego efektu na depresje i stany lękowe.Nie oszukujmy sie te leki wszystko nie leczą i nie działają na nikogo,zero działania na depresje i taka sama hujnia jeśli chodzi o lęki.Jestem juz tydzien czasu na baklofenie i clonazepamie i wreszcie kurwa odżyłem,ten pierdolony kokon tlpd ssrri zschodzi mi powoli z bani,tak to jest ich jedyne działanie kokon taka bańka mydlana i gówno działania,to są pseudo leki,tyle życia zmarnowałem bo liczyłem że coś zadziała,trza było dawno rzucic to w pizdu i przejsc na benzo z baklo.A wy jak dalej chcecie sie bawić w to to powodzenia.Przekonałem się że te syfy dają zespół abstynencyjny-tak czuję te prądy pierdolone ale dobrze mi to klony maskują i da sie przetrzymać,dosłownie prądy mi rozpierdalają łep,takie to cudowne leki.Nie chwale pod niebiosy klonów i baclo bo wiem ze tolerka rosnie i co pół roku czeka mnie miesięczno ?? może dwumisięczny detox.Ale coś za coś,przynajmiej czuje sie wyborowo,nikogo nie namawiam macie swoje głowy i swoje zdanie,jeśli komuś coś dają te guwna to pozazdroscic mi dały wielkie gówno i tyle w temacie.Pozdro i czuję sie zajebiście nadal :):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj tylko 15mg ESCI, do tego dorzucam ~12,5mg sertraliny, za tydzień zwiększę ją do 25mg,

a wtedy ESCI zmniejsze do 10mg, bo jestem uzależniony od nastu lat od ESCI i bardzo ciężko znoszę

jego nagłe odstawki, dlatego łączę 2 na raz, już nie pierwszy raz, ryzyko syndromu serot. bliskie zeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żołądek trochę odpuścił więc wytrzymam do tego 18tego, mam ten cały IP i na zmniejszenie kwasoty przed posiłkami, do tego Esci i Afobam 0,5 w kryzysowych sytuacjach (dobrze ze nie brałem nigdy za dużych dawek przez to nie jestem uzalezniony ani psychicznie ani fizycznie) do tego deprexolet 30mg nasennie, bo insomnia mnie dopadła 2 miesiące temu i cięzko z tym wygrać dotychczas. Dotrwam do tego 18tego i mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze, a nie, że znów mi wiatr mocniej w oczy zawieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku na paroksetynie byłem mega przymulony i jakoś spałem, ale potem dopadła mnie bezsennosc, po rozstaniu z dziewczyna, i nie wiem w sumie czemu, bo samo rozstanie spłynęło po mnie i spływa do dziś. Problemy ze snem mam od marca, więc już rok prawie minął. Na poczatku paro mnie usypiała, ale potem stało się odwrotnie teraz żeby zasnąć muszę wziąć 30mg mianseryny i jakoś to idzie

 

Kiedyś potrafiłem cały dzien przespać, dziś już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ale już się hamuje, bo przytyło mi się (do normalnej wagi 92kg 191cm wzrostu) i jak zauważyłem że zaczynam bardzo tyć, to pohamowałem się z jedzeniem i jest dobrze, waga nie rośnie.

 

jak zaczynałem tango z depresją schudłem z 87kg do 73kg przy moim wzroscie, a potem jak zacząłem brac paro i mianse, wróciłem do normalnej wagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, przeprowadzam się tutaj z wenlafaksyny - 150 nie działało wcale, teraz schodze z wenli równocześnie wchodząc na escitalopram co wygląda tak: rano wenla 0,75, po poludniu esci 0,1 (no i wieczorem trittico). po tygodniu brania tego zestawu odpadły mi drzemki popołudniowe (trwające do 3 godzin), po prostu nie czuję potrzeby. z nastrojem i energią szału nie ma, jestem zmęczona i marudna ale chyba mam mniejszego agresora (pewnie z tego zmęczenia). kontrola za tydzień, dam znać co i jak, na razie śledzę wątek tutaj. kłaniam się nisko. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień na Elicei. Więcej sypiam, szybciej się męczę, czasami mam problem z koncentracją. Ale za to więcej się uśmiecham, mam lepsze samopoczucie, lęki nie zniknęły ale są lżejsze i rzadsze. Póki co efekt mnie zadowala. Martwi mnie jednak inna rzecz. Parę dni temu dostałam wysypki na policzkach (kilka maleńkich czerwonych kropek). Dzisiaj rano nie było już ich kilka lecz kilkanaście. Nie bolą, nie swędzą ale boję się, że niedługo będę miała ich nie kilka lecz kilkanaście na całej twarzy. Czy wysypka zniknie za jakiś czas czy może jestem uczulona na jakiś składnik leku i muszę go odstawić? Zastanawiam się czy nie iść do dermatologa, ale czy on coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belldandy, a minęły Ci już te początkowe nudności ? Jeszcze nie słyszałam ani nie czytałam o wysypce po esci :? Podobno często zdarza sie po lamotryginie. Ale, jak wiadomo, u każdego reakcja na ten sam lek może być trochę inna.

 

 

no właśnie,ile trwają te nudności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, martate nudności trwały 3 dni, później w ciągu następnego tygodnia pojawiły się parę razy ale były delikatne. Potem po przejściu z 5 mg na 10 mg trwały tylko dzień i również mineły.

 

Dostałam skierowanie do dermatologa, rodzinna powiedziała że prawdopodobnie będę musiała odstawić lek i dermatolog niby powie mi to samo. Ale poczekam jeszcze z tydzień, może wysypka sama minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×