Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć młodzieży , biorę lek na dzień paroksetyne juz ponad miesiąc i mam problemy ze snem . Na sen biorę ketrel 25 jednak mam po nim krwotoki z nosa więdz muszę zrezygnować z niego . Co mógł bym brać na sen bez syndrowu tycia do paro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasz, jeśli boisz się tycia to trazodon. Jest jeszcze mirtazapina lub mianseryna, które swietnie dzialaja nasennie ale mogą powodować tycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i to dość powszechne.

 

-- 02 mar 2015, 09:04 --

 

pink_hope, a próbowałaś każdy z osobna przez odpowiedni czas? bo łączenie dwóch leków o tym samym mechanizmie działania, jest pozbawione trochę sensu, chociaż lekarze czasem tak kombinują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łaczył ktos paro z sertralina? jesli tak to w jakich dawkach?

 

Ja laczylem, 20-30mg paro + 50-75 sertraliny, zadnych rewelacji po tym nie ma, wieksze zamulenie, ale moze na ciebie bedzie sertralina dzialac inaczej, mozesz spróbowac 20mg paro+ 50mg sertraliny, ale nie wiem czy to ma sens, to bedzie tylko wiecej serotoniny, sertralina w wiekszych dawkach powyzej 100mg cos tam dziala na dopamine, ale raczej fajerwerków po tym nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olka widzę, że się męczysz na tym leku i zero poprawy. W moim przypadku już po niecałych 2 tygodniach wyeliminował do zera wszystkie lęki. Może czas na podwyższenie dawki, albo na zmianę leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

encyklopedia1, Nic nie zmieniaj, bo wsród ssri nie znajdziesz nic lepszego na stany lękowe, spokojnie, gorsze dni, tez się zdarzają, zdrowi ludzie, też odczuwają niepokój np. pod wpływem jakiś złych myśli, także spokojnie, nie ma sensu zmieniać parosketyny na nic innego, ewentualnie możesz zwiększyć dawkę, ale to wcześniej uzgodnij z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mg...całkowite ataki to nie są ale do tego zmierza. staje sie zimna, mam mdłości, zatyka mnie w klatce i mam ochotę sie wycofac, zaszyć, lęk. Psychiatra mi powiedziała że jak tak mam to mogę sobie wziac hydroxizinum... Ale nurtuje mnie pytanie - czy podczas leczenia paroksetyną itp. nadal możlwie sa takie co prawda raz na jakis czas lub rzadziej symptomy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mg...całkowite ataki to nie są ale do tego zmierza. staje sie zimna, mam mdłości, zatyka mnie w klatce i mam ochotę sie wycofac, zaszyć, lęk. Psychiatra mi powiedziała że jak tak mam to mogę sobie wziac hydroxizinum... Ale nurtuje mnie pytanie - czy podczas leczenia paroksetyną itp. nadal możlwie sa takie co prawda raz na jakis czas lub rzadziej symptomy?

 

Są możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olka spróbuj zwiększyć do 30 mg, ale najpierw zapytaj lekarza, co o tym sądzi. Hydroksyzyna jest ok, ale po niej będzie Ci się chciało spać. Nie powinno być takich objawów jakie opisujesz. Uważam, że do odpowiednio dobranego leku i dawki nie potrzebne są dodatkowe uspokajacze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×