Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk29,

czepiasz sie jak nie powiem kto zeby zaś nie było :mrgreen:

ja mowie z pratkyki a nie z jakiejś teorii którą przytaczasz, stłumienie lęku i usunięcie pewnych blokad które on wywoływał przekłąda się na zmiane zachowania.koniec kropka.

jak chcesz to wklejaj 10 następnych artykułów

 

Z jakiej praktyki, twojej?

Czyli ty jestes madrzejszy od psychiatrów, psychogów, od internetu, od dziennikarzy, no super :brawo:

 

-- 28 lut 2015, 16:42 --

 

Zniesienie lęku nie oznacza zmiany w osobowosci koniec i kropka

 

-- 28 lut 2015, 16:43 --

 

Zdrowy czlowiek tez odczuwa niepokój lęk i czy to oznacza ze w tym danym momencie zmienila mu sie osobowosc, kurwa stary pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej praktyki, twojej?

Czyli ty jestes madrzejszy od psychiatrów, psychogów, od internetu, od dziennikarzy, no super :brawo:

wiem jak działają w praktyce a nie w teorii jak ci których przytoczyłeś

 

-- 28 lut 2015, 15:50 --

 

Zdrowy czlowiek tez odczuwa niepokój lęk i czy to oznacza ze w tym danym momencie zmienila mu sie osobowosc, /cenzura/ stary pomysl.

jakbyś nie wiedział ze są granice między lękiem fizjologicznym a patologicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś 6 dzień na czysto. Z dnia na dzień przybywa sił bo przez pierwsze dni byłem flakiem. Dziś posłuchałem sobie piosenkę Mike'a Oldfielda, cieszę się, że wraca mi chęć do słuchania, zawsze lubiłem słuchać muzyki, tylko na SSRI jakoś nic nie słuchałem, nie cieszyło, nie czułem tego wcale. Dziś się wzruszyłem, wracają więc emocje. Mam nadzieję, że po tak długiej abstynenci emocjonalnej nie będzie ich na początku zbyt wiele. Wszystko powoli. Śpię coraz lepiej, myślałem, że bez leków już nie zasnę a tu sen sam się wyregulował - to duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym ty miales jakas mala hipomanie po tym leku, a nie zmiane osobowosci, przeciez nadal jestes taki jaki byles, malo tego sam napisales, ze zmienilo ci w 95r. ale juz nie teraz tak Kalebx?

Owszem wystąpiła bardzo przyjemna hipomania , natręctwa zmalały prawie do zera ( juz nie drżałem na widok noża w domu ,że pozabijam nim najbliższych - i do dzisiaj na ten widok nie drżę ) . Z czasem hipomania zniknęła , natręctwa zaczęły dalej się pojawiać , ale chyba już nie z taką siłą i intensywnością . Jednak nie byłem juz taki sam jak przed Prozakiem . Moja skóra na zranienia stała się o wiele grubsza . Zaczął mnie bardziej interesować świat zewnętrzny ,a nie mroczne nurzane w pijackim odmęcie nadwrażliwe dręczące twory "poetyckiej " wyobrażni . Można powiedzieć ,że stanąłem po tym leku do wyścigu szczurów na niezawysokim poziomie jaki mi był wtedy dany . Co do moralności to raczej nie poszło to( po tym leku ) w dobrym kierunku .Dzis patrząc na to obiektywnie była to jednak szajba , z wieloma chamskimi elementami ,,, ale i wiek 25 lat ( wtedy )i szalejące hormony miałay też swoją działkę .

Jednakże nie da sie zaprzeczyć ,że owa kuracja mi pomogła ( choc wielu rzeczy , kóre wtedy robiłem dziś sie wstydzę ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, odnośnie twojej powyższej wypowiedzi, to jak tak mam zawsze po odstawieniu SSRI - takie odbicie, wracają te wyższe emocje które paroksetyna skutecznie tłumi, wraca wzruszenie, płacz, muzyka zaczyna poruszać zmysłami aż ciary przechodzą. Szkoda że na dłużej to nie zostaje, bo u mnie wraca zaraz ta apatia i znużenie depresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, pozazdrościć tylko ze prozaczek tak na ciebie podziałał

Patryk , jednak szczerze wątpię, iżby wtedy tak samo na mnie podziałał któryś z dzisiejszych generyków Fluoksetyny .

Akuratnie teraz jadę na oryginalnym Seroxacie ( i nie wiem czy to moja wkrętka ) , ale działanie jest co najmniej z 3 razy lepsze od fińskiego Paroxinoru . Jak skończy mi się Seroxat i znowu wejdę na Paroxinor , a samopoczucie mi sie pogorszy w związku z tą zmianą to nigdy nie uwierzę ,że generyk może byc tak dobry jak Oryginał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod jakim względem to działanie jest lepsze?

jakby Ci to powiedzieć , : potrzeba mniej dawki leku , a i działanie jest i tak bardziej efektywne , uboków zdecydowanie mniej , lęki zlikwidowane przy 7, 5 mg , gdzie nie mogłem ich opanować przy 15mg Paroxinoru . Seroxat jest jakby w działaniu bardziej subtelny , mniej nachalny , a i tak dobrej roboty robi więcej . Nie chcę teraz ( żeby to sprawdzać ) znowu przerywać kurację Seroxatem , żeby znowu wejść na Paroxinor i poobserwowac się w samopoczuciu . Nie chcę tego robic , bo ostatnimi czasy czuje sie świetnie na Seroxacie .

Gdzieś musi być haczyk , być może każda firma produkuje leki z tanśzych kompomentów i stąd nie wszystkie generyki a Oryginał sobie równy w działaniu .

Jednak ta cena . :?

Naprawdę jestem zakręcony ,choć samopoczucie świetne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz raczej nie wrócę do taniego Paroxinoru , będę szukał innego zamiennika ( może troche droższego , ale ,,, ) .

Jak wszystkie będą ( OBY NIE !) tak średnioskuteczne jak Paroxinor ,,, to nie wiem co zrobię . Ciężko mi będzie wywalać na Oryginał , bo i tak obecnie słono płacę za Metylo .

A swoja drogą ( jak już wspomniałem o Metylo ) jak się wezna Polaczki za generyk tego leku lub jakieś inne firmy Europejskie z produkcją w Indiach to lek na 100% zejdzie na psy . Bo teraz ( jak robia Niemcy ) to samo miodzio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Hehe zawsze mówilem ze nie ma to jak oryginal, ja mialem tak z wenlafaksyna, zamiennik mnie nie pobudzal, a oryginalny Efectin mnie pobudzil i dodal energii, powiem ci ze juz sam nie wiem co mam robic, biore ta tianeptyne, ale ten lek to raczej lipa, takie gówno w slicznym papierku, chodze jakis wkurwiony po tym, niepokój odczuwam a juz od dawien dawna nie mialem klopotów z lękami, moze bedzie lepiej po tej tianeptynie huj wie.

Dorzuce chyba fluoksetyne w dawce 40mg i dam fluoksetynie 8-12 tygodni na rozkrecenie, jezeli nie bedzie poprawy to koncze na pewno z Ssri i nie wiem co dalej, bo za wiele opcji to nie ma oprocz ssri, moze przestane wogóle brac leki, nie wiem, nie chce mi sie juz kompletnie zyc, ani sprawdzac kolejnych prochów, aha ten nootrop nsi-189 bralem to miesiac i nic kompletnie nic, siano tylko w plecy, ale huj w to, jebac to wszystko :time::pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy paroksetyna doda mi jeszcze jakichś bonusów, jeśli biorę ją 4 miesiące? Czy może już osiągnęła rozwinęła całkowicie swoje działanie?
Po takim czasie żadnych pozytywnych bonusów to się nie spodziewaj (jeśli ci o to chodzi). Jeśli czegoś miał byś się spodziewać, to słabnięcia działania z czasem ale to jeszcze za wcześnie. Ewentualnie ubytki w emocjach, apatia polekowa.

Heh, lepiej takich postów nie czytać.

 

-- 01 mar 2015, 00:08 --

 

Co do generyków i oryginalnych leków, to moim zdaniem najlepiej brać przez cały okres kuracji lek jednego producenta, nie zmianiać i spokój. Jeśli już będą jakieś różnice w działaniu, to raczej w jej "sile" a nie tym, że seroxat powoduje mniej skutków ubocznych od arketisu, a jakieś inne parxitory mniej od od arketisu ale więcej od seroxatu. Różnica może być w sile działania - po prostu trzeba będzie zwiększyć dawkę w stosunku do oryginalnego leku czy innego generyku.

Uwzględnić trzeba jeszcze to, że ludzie potrafią mieć za każdym razem inną reakcje na lek, nawet tego samego producenta. Więc dajcie spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×