Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poprawa/Zdrowieje WĄTEK ZBIORCZY


khaleesi

Rekomendowane odpowiedzi

Co może pomóc? Napewno nie skupianie się na tych myślach i nie wierzeniu w nie, bo nie są równoznaczne z prawdą(zależy też w jakim przypadku), można również zaplanować sobie dzień tak, żeby nie mieć czasu o tym myśleć, w tedy skutecznie odwrócisz uwagę od obsesji. Gorzej jest jednak z kompulsjami, bo nie wiem jak je zatrzymać, ponieważ na szczęście ich nie miałem i nie chcę mieć 8). Rzeczjasna napewno jest na nie sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wielokrotnie było opisywane, ale faktycznie, można by zebrać w jednym miejscu takie różne podpowiedzi :smile:

bo rzeczywiście, sami możemy dużo dla siebie zrobić.

 

To ja podaję swoją listę:

- dbanie o siebie, o dobry nastrój, szukanie pozytywnych bodźców, drobnych codziennych przyjemności

- unikanie niepotrzebnego stresu (to co się da, rzecz jasna)

- pozytywne nastawienie do siebie i do świata, budowanie wiary w siebie, w swoje możliwości

- szukanie czegoś co daje satysfakcję, zwłaszcza sensowne zajęcie sobie czasu, żeby jak najmniej go zostało na natręctwa (może mamy jakieś dawno zapomniane pasje?)

- ogólnie: wszelka aktywność, żeby nie pozwalać sobie na zamykanie się w swoich problemach i nie pozostawać sam na sam ze swoimi myślami

- chęć zaryzykowania *zignorowania* myśli

- na ile się da, narzucić sobie wymagania i je egzekwować, zachowując jednak pewien poziom wyrozumiałości (na podstawie uczciwej oceny samego siebie)

- wyznaczać sobie rozsądne i osiągalne zadania, zaczynając od najprostszych i stopniowo zwiększać trudność

- nie przejmować się porażkami, natomiast wyciągać z nich wnioski

- szukać wsparcia przyjaznych ludzi

- zrobić coś dla innych (to naprawdę pomaga!)

 

To tylko ogólniki, każdy musiałby je sobie uszczegółowić, co konkretnie to dla niego znaczy, pomyśleć, co jest osiągalne

no i - mimo trudności - próbować do tego dążyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×