Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą na PARO, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na Esci lecę w tym cyklu 2 miesiące. Zaczekać jeszcze? W piątek wizyta. Co sądzicie?

 

czekanie nic nie da, zwiększ chociaż do 15mg i odczekaj parę dni, wtedy będzie jasne czy ten lek pomoże bardziej czy pokaże, że jest gówno wart.

bo PARO nic lepszego nie zrobi, a jedynie będziesz musiała przechodzić przez skutki uboczne zanim zadziała.

 

bo jak na razie to zachowujesz się nieracjonalnie, czekając chyba na magię albo ręke Pana Boga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą na PARO, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na Esci lecę w tym cyklu 2 miesiące. Zaczekać jeszcze? W piątek wizyta. Co sądzicie?

 

czekanie nic nie da, zwiększ chociaż do 15mg i odczekaj parę dni, wtedy będzie jasne czy ten lek pomoże bardziej czy pokaże, że jest gówno wart.

bo PARO nic lepszego nie zrobi, a jedynie będziesz musiała przechodzić przez skutki uboczne zanim zadziała.

 

bo jak na razie to zachowujesz się nieracjonalnie, czekając chyba na magię albo ręke Pana Boga.

 

Musiał, nie musiała - facetem jestem ;p

A fakt, zachowuję się nieracjonalnie. Efekt napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo pytanie.

Wspominałeś o bólach żołądka.

Czym one się objawiają?

Jak długo trwają?

U mnie przeszło od miesiąca ma ciągłe uczucie burczenia , przelewania się w brzuchu(w trakcie dnia przed , po jedzeniu) takie ciagłe burczenie-jest to bardzo denerwujące.

Przed braniem leków też to odczuwałem, lekarka mi powiedziała że to też jest związane z nerwami, ale już ok 14 dni biorę Esci i mam wrażenie że nic się nie zmienia. Wg mnie burczenia się nasiliły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się objawiają ? Ból w środkowej części żołądka, lęki, natręctwa myślowe, obnizenie nastroju i w koncu doprowadziły mnie do depresji. Trwa to cały dzień, aktualnie boli tak mocno że znów jestem o krok od piekła w którym byłem kilka miesięcy temu. Każdego dnia boli, i tak od roku, chuj mnie strzela, a oni mówią że to z nerwów, a sam dobrze wiem, ze tak nie jest. Do tego dochodza wzdecia, kwasota w przełyku, biegunki / zaparcia, nudności i po prostu brak jakiejkolwiek checi do zycia.

 

Gdy tylko zaczyna boleć, najchetniej poległbym w łózku. Do tego dochodzi bezsennosc. Chwilo trwaj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1,5 godziny ide do lekarza bo jak tak dalej pojdzie to chyba sie przekręce na amen, mam nadzieje ze da mi skierowanie na gastro a jak nie to pojde prywatnie i test na tą bakterie, bo coś czuje ze to własnie to. Paradoksalnie nawet bym sie cieszył, bo to da sie wyleczyc a to co mam na teraz bez zadnej diagnozy z ciągłym bólem nie jest pocieszającą opcja

 

-- 26 lut 2015, 13:31 --

 

Ciągle mi mówili ze to przez nerwy i przez 9 miesięcy się elcze a wszystko idzie w proznie, owszem zaczeło sie od nerwów, a teraz to już jest tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, nie musisz robić testu na helicobacter, ponieważ podczas gastroskopii pobierają wymaz i z tego wykonują badanie na tą bakterię - za jednym zamachem! Na pewno lekarz da Ci dzisiaj coś na złagodzenie nadkwasoty, a na gastroskopię trochę poczekasz (niedługo). Jeżeli to choroba wrzodowa, to szybko się wykurujesz, przynajmniej objawy bólowe - a to już duża ulga!

Napisz po wizycie u lekarza, co zalecił. Pozdrawiam i zdrowiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem skierowanie na gastro, i zapytam jutro kiedy najblizszy termin, jesli długo to ide prywatnie. Dostałem jakiś lek IP, i jeszcze jakiś inny, i chyba tylko cud może mnie uratować.

 

i w sumie zostałem z tym sam, jedynie mama mocno mnie wspiera, ale coz. bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kończy już cierpliwość, ESCI za mocno mnie osłabia, męczy i mam dosyć już tego stanu,

dlatego zmniejszam dawkę do 15mg, bo jestem aż nadmiernie uspokojony a do tego ciężko mi się

wysłowić przez to zamulenie, nie mówiąc o braku sił motorycznych.

Za parę dni będę dorzucać powoli mikro dawki Sertraliny (12,5-25mg) zamiast AMI które już sobie nie radzi ze mną.

Najlepiej sprawdzał się u mnie miks 10mg ESCI + 25mg SERT, no ale boję się na długą metę tak miksować,

ale spróbuję, może mnie trochę przebudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem skierowanie na gastro, i zapytam jutro kiedy najblizszy termin, jesli długo to ide prywatnie. Dostałem jakiś lek IP, i jeszcze jakiś inny, i chyba tylko cud może mnie uratować.

IPP to dobry lek. Dużo osób go bierze ... sprawdza się zarówno w przypadku wrzodów żołądka, jak i dwunastnicy czy refluksu. Przede wszystkim jest bezpieczny i nie powoduje żadnych uboków :!: Jaką dostałeś dawkę ? 20 czy 40 mg ? I pamiętaj ... na czczo, 30 minut przed pierwszym posiłkiem ( ale to Ci pewnie lekarz powiedział, o ile nie uznał, że sam doczytasz lub powinieneś to wiedzieć )

 

i w sumie zostałem z tym sam, jedynie mama mocno mnie wspiera, ale coz. bywa

Nie jesteś z tym sam. Pamiętaj, że masz jeszcze sporo osób z tego wątku, którzy dobrzy Ci życzą :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z wagą . Tyjecie ? Chudniecie po ESCITALOPRAMIE? Prosze o wypowiedz?

 

Ja akurat chudnę, ze względu na mdłości i generalnie ograniczony przez to apetyt.

 

-- 27 lutego 2015, o 09:29 --

 

Don Kamillo, Arasha ma rację, nie jesteś z tym sam, choć wiadomo, że to inny rodzaj wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×