Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

25 dzień na esci ,nadal brak poprawy,poczekam drugie tyle czasu,jesli nie zadziała odstawiam.

 

Ja biorę od świąt.. :/ tych w 2014 roku.

 

U mnie esci zaczęło ''działać'' dopiero jak wskoczyłem na dawke 20mg po 3 miesiącach. Tez nie widziałem w ogóle poprawy. Cierpliwości , choć wiem jak to trudne w takim stanie :/

 

-- 18 lut 2015, 12:46 --

 

Zbychu 1977, wierze. A jakiego efektu oczekujesz po esci w takiej wysokiej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiała najprawdopodobniej zmienić Mozarin na coś innego. Czy przy zmianie robi się jakąś przerwę, czy z automatu zmienia się na inny? Boję się zaczynać nowy lek, ale chyba branie przez pół roku Mozarinu bez efektu szału jest wystarczającym argumentem do zmiany...

 

Moim zdaniem na pewno to wystarczający powód- pół roku

 

-- 18 lut 2015, 12:58 --

 

Zbychu 1977, to powinien ten lek pomóc. Mi pomógł na mega nerwice, depresje-wyciszył mnie , uspokoił wewnetrznie, moge poskładac rozwalone mysli w jakąś w miare normalną całość i funkcjonować na codzien, co wczesniej było piekłem na ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę ktoś się wymienić na cital , posiadam 30 tabletek paroksetyny i świeżutkie opakowanie nieużywane mozarinu 10 mg

 

-- 19 lut 2015, 21:05 --

 

chcę ktoś się wymienić na cital , posiadam 30 tabletek paroksetyny i świeżutkie opakowanie nieużywane mozarinu 10 mg.

lub paroksetynę na escital?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :D jestem tu nowa Czytam wasze posty I ciesze sie ze nie tylko ja mam takie jazdy :lol: hihi Choruje na naerwice lekowa ktora ma podloze fizjologiczne czyli mianowicie zapuchniety nos od lat :cry: w zwiazku z czym nie oddycham nosem I gdzies w podswiadomosci ubzduralam se ze nie moge oddychac Pokrecone to wszystko Jak sobie mozna nawkrecac :roll: Jak chodzi o leki to bralam sertraline 50mg po 10 dniu stosowania uczucie leku I mysli samobojcze :twisted: Zminili na mitrazapine15mg po 5 dniach stosowania waga 4kg napady na zarcie okropne ale ogolnie czulam sie dobrze Od 9 dni jestem na escitalopram 7 dni dawka 5mg a od 2 dni 10 mg Czuje sie tako siako nie ma tragedi ale szalu tez nie ma Miewam napady leku ale nie sa tak silne jak kiedys umiem juz troszke ja kontrolowac A tak pozatym to nerwice mam od niedawna niespelna miesiac Czekam wlasnie na termin testow alergicznych I potem ewentualnie po testach zabieg na nos Moj psychiatra jest pewnien na 90%ze po zabiegu objawy znikna od razu a poki co ratuje sie tabsami Mam nadzieje ze szybko zrobia mi ten nos I bede miala spokoj Zycze wan wszystkim powrotu do zrowiai formy :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 3 miesiące temu zaczęło się wszystko od bólów brzucha, biegunek, zaparć, zgagi. Do tego doszły napady gorąca, duszności, nudności, walenie serca. Przez to coraz mniej wychodziłam z domu, nie miałam ochoty na żadne spotkania towarzyskie - wolałam zostać w domu. Lekarz rodzinny zdiagnozował Zespół Jelita Drażliwego. Po lekach na IBS bóle brzucha stały się mniejsze, biegunki i zaparcia rzadsze, dostałam okres, ale reszta objawów nie minęła. Myślałam iż jest to związane ze studiami i minie po sesji. Ale od ostatniego egzaminu minęły 3 tygodnie a objawy nie zniknęły. Zdecydowałam się na wizytę u psychiatry, która nie stwierdziła konkretnie na co choruję ale przepisała mi Elicea 5mg, a po tygodniu 10mg, oraz Depakine Chronosphere. Po rozmowie z Panią Dr czułam się dobrze i fizycznie i psychicznie. Wczoraj wzięłam pierwszą dawkę Elicei i od wieczora mam straszne nudności. Dr uprzedzała mnie że mogą się pojawić, ale zapomniałam jej zapytać czy mogę brać Validol (nie wiem czy to efekt placebo czy nie ale pomaga mi). Czy mogę w razie kryzysowej sytuacji poratować się Validolem? Czy znacie jakieś sposoby na zmniejszenie nudności?

Boję się że podjęłam złą decyzję o leczeniu farmakologicznym i już nigdy nie wrócę do pełni zdrowia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najwyższa biezpieczna dawka Escitilu ? Miałem brać 15mg, ale wziąłem 20 brać dalej, czy iść w 15mg jak zalecał lekarz ? bo mi trochę ciężko jest i czasem opadam z sił, więc bardzo bym się ucieszył gdyby coś w końcu ruszyło w pozytywnym znaczeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najwyższa biezpieczna dawka Escitilu ? Miałem brać 15mg, ale wziąłem 20 brać dalej, czy iść w 15mg jak zalecał lekarz ? bo mi trochę ciężko jest i czasem opadam z sił, więc bardzo bym się ucieszył gdyby coś w końcu ruszyło w pozytywnym znaczeniu...

 

okolice 40-50mg, zależnie od tolerancji oraz masy ciała.

dawki do 30mg są bezpieczne dla każdego i wiele osób bez problemów brało tyle,

tylko oczywiście trzeba wcześniej sprawdzić czy dobrze się toleruje dawki standardowe.

 

Zbychu1977 bierze aktualnie 45mg :D mnie taka dawka by rozwaliła,

ale depresja depresji nie równa więc to daje przykład, że tolerancja leku

pozwala na bardzo wysokie dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, bierz na razie 15mg jak zalecił lekarz i zobaczysz po jakimś czasie efekt. Esci nie aktywizuje, raczej uspokaja lęki i zamula trochę, więc 20mg bardziej Cię osłabi. Stopniowo podwyższaj dawki, a nie od razu dwukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, bierz na razie 15mg jak zalecił lekarz i zobaczysz po jakimś czasie efekt. Esci nie aktywizuje, raczej uspokaja lęki i zamula trochę, więc 20mg bardziej Cię osłabi. Stopniowo podwyższaj dawki, a nie od razu dwukrotnie.

 

Lęki mam dalej, a do tego MEGA osłabienie. Już mam dość tego stanu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem z dawką esci z 45mg do 30mg gdyz nie widze żadnej różnicy w obu dawkowaniach,do tego biore 1 tabl piribedilu by podbić troche dopamine,jak narazie -a biore juz esci 28 dni -nie odczuwam zadnej poprawy w nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belldandy, spokojnie możesz brać Validol, to bardzo bezpieczny lek, to bardziej parafarmaceutyk. Jeżeli tylko Ci pomaga, to super sprawa i nic się nie przejmuj :D A nudności podobno są przemijające, ja ich nie znoszę, dlatego nie jestem w stanie brać leków z tej grupy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belldandy, spokojnie możesz brać Validol, to bardzo bezpieczny lek, to bardziej parafarmaceutyk. Jeżeli tylko Ci pomaga, to super sprawa i nic się nie przejmuj :D A nudności podobno są przemijające, ja ich nie znoszę, dlatego nie jestem w stanie brać leków z tej grupy :?

 

Dziękuje za odpowiedź. Jak jestem w domu to te nudności nie są takie straszne. Gorzej, gdy muszę gdzieś wyjść, dlatego obawiam się trochę jutra bo czeka mnie 6cio godzinna podróż i nie wiem jak ją przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×