Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

magnolia84, dziękuję, na pewno skorzystam :D

 

-- 16 lut 2015, 23:12 --

 

magnolia84, np. http://lubimyczytac.pl/autor/31750/regine-deforges, trochę ambitniejsze, francuskie Przeminęło z wiatrem, osadzone w innej epoce oczywiście...

 

-- 16 lut 2015, 23:16 --

 

... i zapomniałam o moim ulubionym http://lubimyczytac.pl/autor/30164/erich-maria-remarque polecam szczerze!

Jego Łuk triumfalny jest niezwykły :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/192453/serce-historia-kultury-i-symbolu

 

Ciekawostki z obszaru historii, kultury i literatury, niepozbawione elementu fizjologicznego. W jaki sposób ludzkość używała symboli to pokazywania uczuć i wartości. Głównym tematem jest serce, ale nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutny lisek, dziękuję, technikę z grubsza poznałam na treningach sztuk walki jak omawialiśmy krótki miecz/nóż :mrgreen: Nadto okazuje się, że harakiri pochodzi z języka potocznego, seppuku jest określeniem formalnym.

 

Ah, skończyłam "Syna" Jo Nesbo. Naciągane, naiwne (chociaż naiwność ma swój urok) i straszne męczenie buły jeśli chodzi o warstwę moralno-filozoficzną. Nie czaję fenomenu skandynawskich kryminałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę Marek Krajewski Władca Liczb.Moim zdaniem,nawet mocny kryminał.

 

hehe akurat w zeszłym tygodniu to przeczytałam :)

nie jestem fanką kryminałów, ale akurat nie miałam nic w domu do czytania i wzięłam z półki brata. bardzo mi się podobał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie.

 

Niezwykła historia życia Zofii Potockiej, najpiękniejszej kobiety Europy.

 

Matka siedemnastoletniej Zofii, pięknej Greczynki o wielkich czarnych oczach, przyprowadza ją do ambasadora Polski w Turcji, prosząc o opiekę. Kobieta nie widzi innego wyjścia - musi oddać swoje dziecko podstarzałemu mężczyźnie, który ma pieniądze i władzę. Dobrze jednak wie, że tylko wykorzystując swoją nieprzeciętną urodę i inteligencję, Zofia ma szansę przemienić ich trudny los. Od tej pory młodziutka córka handlarza bydłem jest zdana tylko na siebie.

 

Jak to się stało, że z biednej greckiej dziewczyny Zofia przeistoczyła się w ulubienicę salonów osiemnastowiecznej Europy, polską arystokratkę, przyjaciółkę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i księcia Potiomkina?

 

Ogród Afrodyty to porywająca powieść o silnej i niezależnej kobiecie, która dokonała rzeczy niemożliwej – w patriarchalnym świecie podziałów społecznych, na zawsze określających życiowe szanse jednostki, odmówiła zgody na przypisany jej los i wygrała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeczytałam "Niecierpliwych" Z. Nałkowskiej. Jest to powieść psychologiczna o życiu, śmierci, determinizmie, szukaniu własnego "ja".

Ciągle mam w pamięci słowa: "Widocznie bardzo pragnęli żyć - chociaż niektórzy - ci niecierpliwi - sami przecież życia się wyrzekli".

Czytałam też niedawno dramat psychoanalityczny Gombrowicza - "Ślub", cytat w podpisie pochodzi z tego utworu.

 

Może ktoś polecić jeszcze jakieś powieści psychologiczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×