Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

wszelkie spekulacje czy to minie czy nie minie w ogole nie mają sensu bo nawet nie wiadomo co jest tego powodem, pytałem lekarza ktory jezeli o leki chodzi to jest dobrym specjalistą i było tylko gdybanie co moze byc przyczyną, a normalne to na pewno nie jest i nie ma nic wspolnego z energią

 

-- 14 lut 2015, 13:28 --

 

poza tym jezeli ktos nie bierze leku na depresje to z brakiem energii nie ma problemu

 

Wiekszosc lekow stosowanych przy depresji ma skutki uboczne co do ktorych nie ma pewnosci skad wlasciwie sie biora wiec akurat nie jest to zaden argument.

Co do tego ze jak ktos nie bierze leku na depresje to z brakiem energii nie ma problemu to nie wiem skad czerpiesz swoja wiedze.

Jest masa ludzi ktorzy nie maja depresji ale maja problemy z motywacja i brakiem energii, na tym forum jest takich sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszelkie spekulacje czy to minie czy nie minie w ogole nie mają sensu bo nawet nie wiadomo co jest tego powodem, pytałem lekarza ktory jezeli o leki chodzi to jest dobrym specjalistą i było tylko gdybanie co moze byc przyczyną, a normalne to na pewno nie jest i nie ma nic wspolnego z energią

 

-- 14 lut 2015, 13:28 --

 

poza tym jezeli ktos nie bierze leku na depresje to z brakiem energii nie ma problemu

 

Wiekszosc lekow stosowanych przy depresji ma skutki uboczne co do ktorych nie ma pewnosci skad wlasciwie sie biora .

 

Jest. Najwięcej receptorów serotoninowych jest np. w jelitach czyli SSRI to głownie leki na sranie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest masa ludzi ktorzy nie maja depresji ale maja problemy z motywacja i brakiem energii, na tym forum jest takich sporo.

no to jezeli przyczyna jest inna niz depresja to sie na to nie bierze antydepresantów

 

-- 15 lut 2015, 14:27 --

 

a co do skutków ubocznych to wiele z nich można okreslić mechanizm bo o tym czytałem,a akurat o mechaniźmie spadku samopoczucia po tianeptynie niczego nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jezeli przyczyna jest inna niz depresja to sie na to nie bierze antydepresantów

0 pkt.

a co do skutków ubocznych to wiele z nich można okreslić mechanizm bo o tym czytałem

Zgadza się tylko to "wiele" zamieniłbym na "bardzo niewiele" i by można już oddawać jako pracę habilitacyjna ;) 0,5pkt

0,5/2pkt - ndst. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir,

no to poprawka, zaburzenia nerwicowe też mogą dawać problemy z energią i motywacją ale jeżeli ktoś ma fobię społeczną bo do tego się odnosiłem to od leku oczekuje działania w tym kierunku a nie w kierunku wzrostu motywacji czy energii bo moze mu jej wcale nie brakować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia nerwicowe nie daja braku energii i motywacji tylko czlowiek z nerwica ma objawy somatyczne + stany lękowe przez co posrednio wydaje mu sie ze nie ma nic sily poniewaz blokuja go silne stany lękowe, wogóle nerwica powinna byc leczona psychoterapia, fobia spoleczna równiez, glównie psychoterapia ewentualnie farmakologia, ale nie na dlugi czas, bo moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia nerwicowe nie daja braku energii i motywacji

byłem kiedyś u lekarza z objawami ciągłego zmęczenia i braku siły - diagnoza:nerwica neurasteniczna, więc dają

 

Moze i daja w tym wypdku, ale ty chyba tez masz depresje tak ??

wiec nie da sie sprecyzowac która choroba daje objawy w/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia nerwicowe nie daja braku energii i motywacji

byłem kiedyś u lekarza z objawami ciągłego zmęczenia i braku siły - diagnoza:nerwica neurasteniczna, więc dają

 

Moze i daja w tym wypdku, ale ty chyba tez masz depresje tak ??

wiec nie da sie sprecyzowac która choroba daje objawy w/w

nie wiem co mam ,ale jak sie sprawdzi i poczyta o objawach nerwicy a szczegolnie tej neurastenicznej to jest napisane ze objawami są zmęczenie i brak energii, także anhedonia moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dzien - z rana wstalem czulem sie dobrze, wzialem tablete coaxilu i po jakos2 godzinach, zmulilo mnie masakrycznie, nie wyrabiam juz z tymi lekami, musisz to zrec miesiacami, zeby sie przekonac czy dziala, a w ciagu tego czasu, codziennie zdychasz, jeszcze bardziej niz od tej zajebanej depresji, wkurwia mnie juz to wszystko, w poniedzialek do roboty znowu trzeba isc, jak ja bede sie tak czul i wygladal jak teraz to zamkna mnie w kaftan i wysla do psychiatryka, czuje sie po tym leku bardzo dziwnie, jak na jakiejs fazie po slabym narkotyku, ale zeby to chociaz bylo pozytywne, a jest na odwrót :roll:

 

ktos byl taki przymulony i otepialy na poczatku po tym leku, to przechodzi??

bo jak nie to przestaje to brac, bo tak sie nie da funcjonowac. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Jak oceniasz ten lek w stosunku do wspanialych Ssri?? :mrgreen:

jako ich przeciwieństwo, co wcale nie znaczy ze to jest dobre

ssri pchają w jedną skrajność gdzie jest apatia i zobojętnienie a ten w drugą gdzie jest nadmierne rozchwianie emocjonalne, irytacja, złość, agresja, nadmierna intensyfikacja uczuć

jeżeli ktoś ma poukładane różne sprawy w życiu być może będzie umiał wykorzystac to działanie i móc silnie odczuwać szczeście i inne pozytywne emocje ale jak ma same problemy to ten lek to zintensyfikuje i będzie to nadmiernie odczuwał

czyli tak jak pisałem na początku, przeciwieństwo, ssri-zobojętnienie; tianeptyna-intensyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Jak oceniasz ten lek w stosunku do wspanialych Ssri?? :mrgreen:

jako ich przeciwieństwo, co wcale nie znaczy ze to jest dobre

ssri pchają w jedną skrajność gdzie jest apatia i zobojętnienie a ten w drugą gdzie jest nadmierne rozchwianie emocjonalne, irytacja, złość, agresja, nadmierna intensyfikacja uczuć

jeżeli ktoś ma poukładane różne sprawy w życiu być może będzie umiał wykorzystac to działanie i móc silnie odczuwać szczeście i inne pozytywne emocje ale jak ma same problemy to ten lek to zintensyfikuje i będzie to nadmiernie odczuwał

czyli tak jak pisałem na początku, przeciwieństwo, ssri-zobojętnienie; tianeptyna-intensyfikacja

 

Aha to ja mam burdel i w zyciu i w glowie, czyli pozostaja jenak Ssri, ach co za niefart :pirate::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przeglądniesz temat to zobaczysz ze było tu sporo osób które nie dawały rady z tą zniżką samopoczucia i odstawiały lek, u mnie był kiedyś okres w życiu ze miałem wszystko poukładane a mimo tego ciężko było dać sobie rade z tym stanem, jak go chciałem brać teraz jak poukładane nic nie jest to w ogóle było to nierealne

każdy problem tak zintensyfikowany ze myślałem ze zaraz zwariuje od tego stanu

 

-- 21 lut 2015, 13:16 --

 

chociaz gdzie indzej na sprawdzlek.pl widziałem pozytywne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×