Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak lunatic piszę nowoczesność nie ma tu nic do rzeczy a ci lekarze obaj to debile. to psychotrop więc co tu ma nowoczesność. Po prostu znowu działa silne lobby Lundbeca , tak samo jak przy escitaloparmie.

 

Już nie przesadzaj, bo pachnie urojeniami, a jeśli już to nie tyczy się to tylko Lundbecka,

chwała im, że w ogóle coś robią, to że Wortio na razie niewielu

pomogła to inna sprawa, może jak większość ludzi wypróbuje

ten lek to niektórym akurat pomoże, skoro niektórym z tego

forum pomaga branie takich specyfików jak Metylofenidat

czy leki nootropowe to wszystko jest możliwe.

A jestem przekonany, że jak lek stanieje, to niejednemu pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby lekarz psychiatra czytał to by wiedział że wortioksetyna zwiększa histaminę i może nasilać objawy uczuleń. Nie byłby wcale zdziwiony, że masz coś takiego po tym leku bo masa ludzi to ma. Mnie bardzo na nim swędziała głowa i ciągle się drapałem. No ale lekarze nie czytają, więc mamy takie przypadki "zdziwień", że dany lek coś takiego powoduje.

 

To już nawet Lundbeck pisze w ulotkach do wortioksetyny to tym ew. swędzeniu.

 

-- 05 lut 2015, 14:15 --

 

lundbeck zanotował 2014 rok na stracie i wcale mnie to nie dziwi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, czy nikt nie bierze tego "cudownego" leku? ;) Nie chciałbym być jedynym wspierającym nadwątlony budżet spółki Lundbeck. Ja biorę Brintellix 10 mg od miesiąca i czuję się jakbym jadł cukier, nic się nie dzieje. Może ktoś/coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, czy nikt nie bierze tego "cudownego" leku? ;) Nie chciałbym być jedynym wspierającym nadwątlony budżet spółki Lundbeck. Ja biorę Brintellix 10 mg od miesiąca i czuję się jakbym jadł cukier, nic się nie dzieje. Może ktoś/coś?

 

Ja na razie nie biorę, nie mam kasy na to.

To mała dawka, sprawdź w dawce 20mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na razie nie biorę, nie mam kasy na to.

To mała dawka, sprawdź w dawce 20mg.

 

No wiem, że taka średnia to jest dawka, ale wywalać na lek 320 zł/miesiąc? Pochlastać się można! Mam wielką ochotę rzucić to wszystko w cholerę, bo tylko koszty generuję, a efektów jakoś nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest dla mnie to ze czlowiek tyle razy juz widzial i czul na wlasnej skórze, ze te leki to lipa na maksa, a nadal wierzy w kolejne zbawcze substancje, i bedzie placil slono, choc za odrobine nadziei, nie efektu tylko nadziei, te leki nie wylecza was z depresji, bo one nie maja nawet takiego przeznaczenia, one tylko lagodza objawy depresji i nic poza tym, czesto po odstawieniu jest jeszcze gorzej niz przed zaczeciem brania tych leków, na prawde dobre substancje nie wyjda szybko, bo jest to koncernom farmaceutycznym na reke, po co kogos wyleczyc, jak mozna go trzymac na smyczy i robic kase na starych gównach(czyt. SSri). To juz te zabytkowe TLPD sa duzo lepsze gdzie te leki maja po 60-70 lat, przeciez to jest kpina, brak slów :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest dla mnie to ze czlowiek tyle razy juz widzial i czul na wlasnej skórze, ze te leki to lipa na maksa, a nadal wierzy w kolejne zbawcze substancje, i bedzie placil slono, choc za odrobine nadziei, nie efektu tylko nadziei, te leki nie wylecza was z depresji, bo one nie maja nawet takiego przeznaczenia, one tylko lagodza objawy depresji i nic poza tym, czesto po odstawieniu jest jeszcze gorzej niz przed zaczeciem brania tych leków, na prawde dobre substancje nie wyjda szybko, bo jest to koncernom farmaceutycznym na reke, po co kogos wyleczyc, jak mozna go trzymac na smyczy i robic kase na starych gównach(czyt. SSri). To juz te zabytkowe TLPD sa duzo lepsze gdzie te leki maja po 60-70 lat, przeciez to jest kpina, brak slów :pirate:

 

Ale człowieku, gdyby nie SSRI żarłbyś teraz TLPD po których byś chodził na czworakach (bo chyba nie brałeś)

a pamiętam te czasy, wielu ludzi dawno by odebrało sobie życie gdyby nie SSRI,

rozumiem twoje rozczarowanie, ale lepsze to niż nic, kiedyś zabijano takich jak my,

bo słaby nie miał racji instnienia. A jak szukasz wrażeń i radości "z niczego"

to kup se worek koksu albo ecstasy.

To jest Polska i tu się cierpi, jest nędza, brak pracy, albo praca na czarno za śmieszne

pieniądze lub tyranie w pocie czoła by zarobić na samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest dla mnie to ze czlowiek tyle razy juz widzial i czul na wlasnej skórze, ze te leki to lipa na maksa, a nadal wierzy w kolejne zbawcze substancje, i bedzie placil slono, choc za odrobine nadziei, nie efektu tylko nadziei, te leki nie wylecza was z depresji, bo one nie maja nawet takiego przeznaczenia, one tylko lagodza objawy depresji i nic poza tym, czesto po odstawieniu jest jeszcze gorzej niz przed zaczeciem brania tych leków, na prawde dobre substancje nie wyjda szybko, bo jest to koncernom farmaceutycznym na reke, po co kogos wyleczyc, jak mozna go trzymac na smyczy i robic kase na starych gównach(czyt. SSri). To juz te zabytkowe TLPD sa duzo lepsze gdzie te leki maja po 60-70 lat, przeciez to jest kpina, brak slów :pirate:

 

Ale człowieku, gdyby nie SSRI żarłbyś teraz TLPD po których byś chodził na czworakach (bo chyba nie brałeś)

a pamiętam te czasy, wielu ludzi dawno by odebrało sobie życie gdyby nie SSRI,

rozumiem twoje rozczarowanie, ale lepsze to niż nic, kiedyś zabijano takich jak my,

bo słaby nie miał racji instnienia. A jak szukasz wrażeń i radości "z niczego"

to kup se worek koksu albo ecstasy.

To jest Polska i tu się cierpi, jest nędza, brak pracy, albo praca na czarno za śmieszne

pieniądze lub tyranie w pocie czoła by zarobić na samego siebie.

 

Co ty wogóle gadasz o jakis extasach czy koksie??

pierdolisz jak potluczony za przeproszeniem, ludzie którzy nie maja depresji tez zapierdalaja na siebie w pocie czola, ktos kto ma depresja to dla ciebie ktos slaby?? no jezeli sie za takiego uwazasz to na huj zyjesz?

Ssri to jebane gówno które w testach klinicznych o kilka procent lepiej wychodzi niz placebo, na poczatku troche pobudzaja i lekko poprawiaja nastrój, huj wie czy to nawet nie efekt autosugestii, po kilku miesiacach jestes jebanym trupem i ledwo sie ruszasz.

TLPD nie wypisuja tylko dlatego, ze maja wieksze skutki uboczne i latwiej jest sobie nimi zycie odebrac, w przypadku ssri wlasciwie to nie mozliwe. TLPD sa skuteczniejsze o wiele niz jebane essesraje i zawsze tam gdzie ssri zawodza, a zawodza bardzo czesto podaja trójcykliczne leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co ty wogóle gadasz o jakis extasach czy koksie??

/cenzura/ jak potluczony za przeproszeniem, ludzie którzy nie maja depresji tez zapierdalaja na siebie w pocie czola, ktos kto ma depresja to dla ciebie ktos slaby?? no jezeli sie za takiego uwazasz to na /cenzura/ zyjesz?

Ssri to jebane gówno które w testach klinicznych o kilka procent lepiej wychodzi niz placebo, na poczatku troche pobudzaja i lekko poprawiaja nastrój, /cenzura/ wie czy to nawet nie efekt autosugestii, po kilku miesiacach jestes jebanym trupem i ledwo sie ruszasz.

TLPD nie wypisuja tylko dlatego, ze maja wieksze skutki uboczne i latwiej jest sobie nimi zycie odebrac, w przypadku ssri wlasciwie to nie mozliwe. TLPD sa skuteczniejsze o wiele niz jebane essesraje i zawsze tam gdzie ssri zawodza, a zawodza bardzo czesto podaja trójcykliczne leki.

 

To czemu nie bierzesz TLPD, tylko walisz fluoksetyne ?

Zaprzeczasz sam sobie.

 

"wiem ze predzej czy pózniej cos odpierdole, chcem zyc, chcem znalezc dobra kobiete, wybudowac dom, posadzic drzewo"

Jesteś analfabetą, wstydziłbym się na twoim miejscu, podstawówka skończona ?

Poszczekaj mi trochę, bo śmieszny i zarazem żałosny jesteś, a lubię takich ułomków.

 

chcem

Buahahahaha!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudi, Wiekszosc ludzi jest niezadowolona z Ssri, zreszta poczytaj sobie o skutecznosci tych leków!

Na co ty sie wogóle leczysz??,

Zreszta mam w dupie to wszystko ja wyrazilem swoja opinie na ten temat i zdania nie zmienie, zauwazylem ze na forum jest duzo egoistów, bez empatii do drugiej osoby, którzy jak cos im sie nie podoba to kogos atakuja, tak jak kolega denvull, napisal ze popelnilem blad w pisowni, kurwa kogo to obchodzi co ja tu wiersze pisze?? albo prace domowa w szkole.

Jezeli ci pomagaja ssri to je bierz, ale czlowiek ma prawo miec inne zdanie i je wyraza, jak wielu tutaj uzytkowników, przegladni sobie watki o lekach zobaczysz jak ludziom pomagaja, pomagaja na chwile, a potem jest jeszcze gorzej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z SSRI!! TPLD są najlepsze . Klomipiramina jest jednym z najskuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych.

 

Zgadzam sie, wyciaga ludzi z mega poteznych depresji, gdzie SSRI to sa cukierki, tlpd wogóle sa bardzo skuteczne, tak jak wycofana w Polsce imipramina tez potezny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wycofana w Polsce imipramina tez potezny lek.

a leczyłeś się nia Patryk ,że tak ją zachwalasz ?

Ja zjadłem jej spore ilości i powiem tylko tyle ,że mi za bardzo nie podeszła . Owszem dawała niemiłosiernego fizyczno-psychicznego kopa , nakręcała bardzo silnie napęd ,,, ale jeśli chodzi o fobie , lęki jej potencjał był zerowy . Inna sprawa to uboki , jak dla mnie najbardziej dokuczliwy to zupełny brak apetytu . A brałem dziennie tego leku tabletke czasem dwie . Gdyby dziś ja nadal sprzedawali nie próbowałby sie nia leczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wortioksetyna kolejny ssri stworzony by stworzyć z ludzi zombie , przyjrzyjmy się. "hamuje wychwyt zwrotny serotoniny, jest częściowym agonistą receptorów serotoninergicznych 5HT1A i 5HT1B, oraz antagonistą receptorów 5HT1D i 5HT7[3]." hmm nastąpił przełom , jakiś ćpuński naukowiec doszedł do wniosku że trzeba zaagonizować 5ht1a,b i antagonizować 5ht1d,7 . I doszedł że to leczy depresje , no skubaniec muszę wam powiedzieć , ciekawe jak on to zmierzył że to tak ma być i zaczniemy to łykać i będzie zajebicie . to teraz moja kolej myślę że w ślepo mogę mieć takie same szanse jak ten doktorek , agonizuje 5ht1,2,3,4,5,6,7 abcdsef , i antagonizuje to samo dla równowagi :) już widzę te pięknie uśmiechnięte promienne mordy na widok słonka o poranku :). Żryjmy SSRAJE na szczęście kochani :)

 

"Twój mózg składa się ze 100 miliardów neuronów,ale jego długość może osiągnąć aż kilka metrów." już wiem , rozwinął mózg na klatcę schodowej na schodach i tam badał,to by było tak logiczne jak leczenie depresji , leczenie czegoś czego nie da się wyleczyć, to nie ból głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benzowiec84

 

popieram, ale my jesteśmy starzy weterani, nasze zaburzenia są dosyć mocne,

a te leki niekoniecznie są dla nas, na pewno znajdą się jacyś amatorzy Worio, bo

tak jest z każdym lekiem.

ja dawno bym nie żył gdyby nie Escitalopram, po którym życie jest nadal chujove,

ale przynajmniej nie mam ochoty odebrania sobie życia, no i lęk uogólniony spada,

staję się wyraźnie spokojniejszy i to mi pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, ja jak zaczynałem przygodę to paroksetyna mnie wystrzeliła , po 6 latach śpię na fluo 18 godzin i nie mam na nic siły, na początku mi się podobało 2,3 lata , a potem to już tylko zmuła , jest to związane z odczulenie up/down receptorów , coś w tych receptorach jest na rzeczy no i cały czas zaniżanie dopaminy , od 2009 biorę i postanowiłem rzucić , sertaline pobrałem jeszcze na koniec 9 tygodni , spałem na stojąco i teraz fluo 6 tygodni , spię ale na siedząco , taka różnica , pogłębia depresje. moim zdaniem SSRi są dobre dla lękowców tak jak piszesz ale dla kogoś kto ma jeszcze ciut życia w sobie to nie , bo mu całkowcie to odbierze , ja się nie boję śmierci , gdzie zawsze się bałem , co tu gadać jak zaczynałem miałem lekką depresje nie myślałem o śmierci , po 6latach leczenia jestem na skraju wyczerpania. zmieniam diametralnie leczenie , lepiej pozno niż wcale i ładuję leki DNRI i NRI od 2 dni wellbutrin , one przynajmniej nie kasują emocji i uczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84,

Na mnie też już ssri działaja zmulająco a dawno temu około 10 lat temu nie działały tak, biochemia mózgu zmienia się też bez brania leków. Jedynie wenlafaksyna ne działa na mnie jeszcze tak zmulająco, co sugeruje, ze ssri nadmiernie stępiają tez noradrenalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1, stępiają , i dopaminę i wszystko , ja przeszedłem teraz na wellbutrin , boję się trochę nasilenia lęków itp , nigdy nie brałem takich leków , tylko ssri i ssri , ale dość mam już tego zmulenia , i nigdy nie miałem lęków ani myśli samobójczych

 

-- 19 lut 2015, 05:22 --

 

tylko po co tworzyć takie gowniane leki typu woriotoksyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kasy misiu dla kasy. Ale stworzenie leku typu wortioksetyna wg. mnie przyniesie duże straty firmie Lundbeck (zresztą już widać po opiniach, że kolejnym escitalopramem ten lek nie będzie) - uderzenie w kierunku serotoniny w 2015 roku nie jest zbyt dobrym wyjściem. Jeśli wypalą leki na glutaminian to małe firmy które je wypuszczą szybko staną się potentatami a firmy aktualnie duże i znane jak Lundbeck się skurczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×