Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Trittico źle działa z fluo, chyba się jakoś kłócą. Nie dość, że się wybudzam w nocy to w dzień chodzę senny i skacowany.

Dosłownie to samo zauważyłem.

 

Zobaczę co dalej. Za dużo możliwości nie mam. Z sertraliną trittico dobrze działało, tutaj słabo. Obecnie biorę 40mg fluo + 150mg wellbutrinu. Ten drugi w ogóle nie wpływa u mnie na sen. Może zamienię proporcje, fluo 20mg a wellbutrin 300mg. Wiem, że jest mianseryna/mirtazapina ale nie chcę znowu wyglądać jak 100-kilowy knur (zjechałem do 80kg). Dzisiaj wezmę melatoninę na spanie, pół tabletki 3mg ładnie mnie usypia ale dość szybko łapie tolerancję.

 

-- 02 lut 2015, 17:23 --

 

Dzisiaj dla odmiany zarzuciłem 300mg wellbutrinu i 20mg fluo zamiast 150mg i 40mg. Czuję wellbutrinowego kopa :) Uwielbiam to noradrenalinowe pobudzenie :) Wyjątkowo mi leży ten lek ale sam niestety nie pociągnie depresji i jestem skazany przy okazji na ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Czy jest jakiś związek między braniem antydepresantów a wysokim cholesterolem ?.Wyszło mi 353 jednostek,nie mam nadwagi,jestem raczej dobrze zbudowany,nie pale,ćwicze,rzadko pije.Wynik wyszedł podobno grubo powyżej normy.Z antydepresantów biore 40 mg fluoksetyny i 15 mg mianseryny na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liiiii a ja od brania miesiac fluo czuje poprawe ;D!

Jest spoko , mam 10 mg a jest poprawa ;D lekarka nie kazala brac wiecej wiec zostaje przy tej opcji

Na poczatku byly uboczne , rece mi sie telepaly i ogolnie jakis wiekszy lek, ale teraz jest spoko :)

Normalnie jak kiedys :)

Odegrala tu tez bardzo duza role terapia i podejscie :)

 

Pozdro! :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej od 5 dni biore seronil 20 mg i schodzę z fevarinu ze 150 do calkowitego odstawienia przez 10 dni do tego alprox i dzis poczulam nasilenie lęków ale wiem ze to minie jeśli lekzadziala. Juz 5 miesięcy i 4 leki nic nie zdzialaly jak myslicie czy mi pomoże i kiedy bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej od 5 dni biore seronil 20 mg i schodzę z fevarinu ze 150 do calkowitego odstawienia przez 10 dni do tego alprox i dzis poczulam nasilenie lęków ale wiem ze to minie jeśli lekzadziala. Juz 5 miesięcy i 4 leki nic nie zdzialaly jak myslicie czy mi pomoże i kiedy bardzo proszę o odpowiedź

 

Z tego co napisalas wynika ze dalas kazdemu z branych leków miesiac tak??

Jesli tak to za krótko,pierwszy miesiac czesto to same skutki uboczne, lekarz proponowal ci tak

czeste zmiany leków w tak krótkim czasie?? :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

encyklopedia1, witam coś Cię dawno nie było? Już się któryś 1x z kolei o to pytasz, przejdź wreszcie na fluo, zobaczysz efekty, a tak to tylko można sobie gdybać i wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

encyklopedia1, paroksetyna jest, teoretycznie, lepsza na lęki. Fluoksetyna działa bardziej pobudzająco, może powodować nerwowość, bezsenność, co u osób predysponowanych może nasilić lęki. Znam jednak kilka osób, które znakomicie wręcz zareagowały na bardzo małe dawki fluoksetyny (10 mg, czyli pół minimalnej dawki terapeutycznej), więc chyba warto spróbować. Nikt Ci nie napisze przecież ścisłych zaleceń, bo - jak wiemy - jesteśmy jak króliki doświadczalne w całym tym przemyśle farmaceutycznym i musimy wypróbowywać leki na sobie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem dwa lata temu, bralem max dawkę fluo i zero działania. To jak z Ferrari na Malucha przejść.

 

głupoty gadasz , na depresje może fluo lepiej pomóc niż paroksetyna.

Jezeli chodzi o fobie społeczną lęki , to wiadomo że nie ma co przechodzić z paroksetyny na fluoksetynę.

ale jęsli chodzi o depresje, to fluo może lepiej podziałać , mimo że najsłabiej działa na serotoninę , wychwyt zwrotny serotoniny to nie wszystko , liczy się jeszczę pobudzanie/antagonizowanie poszczególnych receptorów . Ja kiedyś przeszedłem z paroksetyny na fluoksetyne i depresje zabiło lepiej niż paro . Teraz znowu przeszedłem na fluo , jest 4 tydzień ale efektów na razie nie ma , zobaczymy , wtedy zaskoczyło w 5 tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×